Hareketler hakkında sorularım var.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Fos4Lu tarafından 1 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Fos4Lu

Fos4Lu Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Teknik Ressam
    Yer:
    İstanbul-Pendik
    Merhaba

Boyum 1.83 kilo 73 Yaş 21 bu ölçülere göre olabiliecek kadar yağlı bir vucudum var. önce bunları söylemek istedim.
    aşşağıdaki programda 2. ay programını yapıyorum,ama burdaki çoğu hareket dumbell ile yapılıyor ,benimde hoşuma gidiyor ama pek ağır kaldıramadığım için dumbell ile moralim bozuluyor ağır ile yaptığım zaman nizami olmuyor. Makine yerine serbest ağrılık her zaman tavsiye ediliyor ama ağır kaldıramadığım için dumbell ile gelişme sağlayamadığımı düşünüyorum ve motive olamıyorum acaba daha çok makine ağırlıklımı çalışmalıyım yoksa böyle devammı. ?

Şuan VG'ye 2hafta gittim 1 hafta gidemedim 2 hafta gittim. 1. ayı tamamladım.
    2. ayda ise ilk hafta gittim 2. haftası grip olduğum için 2 gün gidemedim 2 gününü gidebildim. şuan devam ediyorum işte ama pek gidesimde yok. Aksine hergünde 300 gr tavuk yiyorum usanmadan zorlansamda ;)

ve son olarakda ilk 2 ay bir kayıp sayılırmı yoksa bir deneyim olarakmı ele alınmalı insan vücudunda gelişme göremeyince zaman kaybı olarak hissediyor. Kollarda tabiki gelişme oldu ağırlıklar arttı ama yağlı bir vucut...Birileri birşeyler söylesin.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum...slayanlar-icin-12-ve-3-ay-programi-12394.html

2. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Kayıp değil .

Bir anda vucud şekle girseydi herkes Ronnie gibi dolaşırdı etrafta.

Zamanla belli bir alt yapı oluşucak ve üzerine kas inşa etmeye başlıycaksın bu uzun bir maraton .

Vucudun yağ oranını düşürmek için kondisyon bisikleti koşu öneririrm

3. Destiny

Destiny Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Yeni başlayanların hiçbiri direk ağıra girmiyor zaten. Hafif hafif ağırlığı arttıra arttıra ilerle. Serbest çalışma birden fazla kas gruplarını çalıştırdığı için alet tercih etmiyorum.

İlk 2 ay kayıp değil kazançtır bence. Kötü beslenen,sporsuz işkence çeken vücuda spor yaptırıyorsun. Bundan daha büyük kazanç var mı? :D

4. Fos4Lu

Fos4Lu Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Teknik Ressam
    Yer:
    İstanbul-Pendik
    yağ oranı konusunda kışa girdiğimiz için şuan pek takıntım yok,kışın daha çok vücudu oturtmayı planlıyorum inş.

Serbest ağırlığı bende seviyorumda işte ağır kaldıramayınca insan motivasyonunu kaybediyor hareketi yapası gelmiyor. 2 hafta serbest 2 hafta makine ile (aynı bölgeyi etkileyen hareketler) çalışmayı düşünüyorum hem kas aynı harekete alışmaz hemde benim istediğin olur diye düşünüyorum

5. Destiny

Destiny Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Bench Press'te ufak ufak ağırlık arttırırdım. 0,5 kg veya 1,5 kg. Dün 5 kg arttırdım. Kafama koydum ve üstesinden geldim. Motivasyon çok önemli. 2-3 ay sonra şuan kaldırdığın ağırlıklara gülüceksin. O yüzden bırakmayı düşünmek yerine daha fazla asıl bu spora ;)

Sayfayı Paylaş