Hareketi Doğru Yapıyor muyum ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve CNB tarafından 7 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. CNB

CNB Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Screenshot_2016-05-07-01-46-17.jpg Screenshot_2016-05-07-01-46-47.jpg

Tutus genisligi kaldiris indiris vs yorum yapar misiniz

Son düzenleme: 7 Mayıs 2016
  2. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    pozisyonun güzel görünüyor , omuzları geriye çekip göğsü dışarı çıkarmışsın. bar path yani indirip kaldırdığın hiza düzgünse formda sıkıntı yok.

3. CNB

CNB Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam bazi ingilizce sitelerde bari kaldirirken hafif bi kavis verilmesi gerektigi yazilmis yani kaldirirken J harfine benzer bi kavis sen ne dusunuyosun bu konuda

4. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    standart genişlikte tutuşla yapıyorsan öyle olmalı ( sen de standart genişlikte tutuyorsun ). zaten powerlifting stili bench yapanlarda çok geniş tutmadıkları sürece leg drive olayından dolayı ( bacaklardan alınan güç ) bar j şeklinde kavisli kalkar. leg drive yapmıyorsan da yine hafif bir kavis olması iyidir.

5. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Yabancı sitelerde yazan powerlift içindir,bodybuildingde düz indirip kaldırmalısın,powerlifterlar bel ve bacaktan güç aldığı için barı biraz aşağıya çarptırıp hareketi bitiriyorlar oluşan şekil o yüzden j oluyor.Senin şekil düzgün sorun yok :)

6. CNB

CNB Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam senin gibi bilgili birini bulmusken kacirmayayim :) bi sorum daha var bari en zirveye kaldirip dirsekleri kilitlemeli mi yoksa hareketin devamliligi acisindan en yukari kaldirmadan indirilmeli midir?

7. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Estafurullah Pink Zeppelin varken bana düşmez :) Kendi göğüs antremanımda 5 set bench yapıyorum ilk 4 set ağırlık arttırarak gidiyorum 4. set en ağırı giriyorum (3-4 tekrar) ilk 3 sette göğüse indirdikten sonra tam kaldırmıyorum %75-80 e kadar kaldırıyorum,tam kaldırınca dirsek kitleniyo ve kastaki direnci 0 a yakına düşürüyosun.Onun için tam kaldırmadan kasları sonuna kadar zorlamakta fayda var.4. sette ise ağır girdiğim için en yukarda kilitleyip 2-3 sn bekleterek dinleniyorum.5. sette ise (mesela 4 de 130 girdim 5 de 70 e düşüroyorum) pause bench yapıyorum,barı göğüsüme iyice yaklaştırıyorum 3-4 cm kalıcak şekilde orda 5 sn kadar bekletip vuruyorum (max8 tekrar),buda zaten parçaladığın kasta liflerin iyice ayrılmasını sağlıyor.Geriye büyümek için tek bişey kalıyor,protein alımı :)

Sayfayı Paylaş