Hardline ZMA

Konusu 'GH ve Testo Artırıcılar' forumundadır ve khephnes tarafından 3 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 64 üye.
  1. angilonit

angilonit Üye

Beğenileri:
    271
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Biraz gecikebilir ama mutlaka yazacağım, malum vize haftası da yoğunluk var :).

2. angilonit

angilonit Üye

Beğenileri:
    271
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Selamlar.

Biraz geç oldu dönüşüm ama kusura bakmayın. Eczaneye gittim ancak Magnezinc yoktu ben de onun yerine Zincoday aldım, ayrıca BemiksC aldım. Elimde de Magnorm vardı magnezyum olarak, gün aşırı olarak 2 tablet Magnorm 2 tablet Zincoday ve 1 tabket BemiksC kullanmayı düşünüyorum, siz ne dersiniz?

3. residente_calle

residente_calle Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    tribulusun yanında kullansam mı, yoksa sadece çinko mu alsam karar veremedim.

deneyen arkadaşlar var mı?

4. greenrain

greenrain Üye

Beğenileri:
    362
    Ödül Puanları:
    73
    arkadaşlar bu ürünün yerine daha kaliteli ürünleri kullanmanızı öneririm. özetle; mineraller normalde bağırsaktan emilmeleri için bir aminoaside bağlanırlar , bu işleme şelat etmek denir. piyasa da aminoasitlere şelat edilmiş vaziyette satılan mineralleri terciğh edin. yoksa bağırsaklardan emilmeden çöpe gidiyor. sıkıntı yani. mutlaka üzerini okuyun ve şelat edilmiş olanları tercih edin..

maietnigri bunu beğendi.
  5. aghaniminoglu

aghaniminoglu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ucuz fiyat, yüksek performans ve etkili gelişim. Rüya olayı gerçek, rüya sayımda baya artış var. Eczaneden toplamak istemeyen, marka olsun diyenler rahatlıkla kullanabilir.

6. greenrain

greenrain Üye

Beğenileri:
    362
    Ödül Puanları:
    73
    mesaj sayısı 9 olan arkadaş.. umarım marka reklamı için üye olmadın.. hardline markasının kalitesi çok düşük olduğunu bilmeyen mi var. ben universal aldım gayet başarılı ama optimum bulsam onu alırdım.. aslında solgar falanda bu işe girse güzel oalcak ama direk zma ürünü yok..

7. aghaniminoglu

aghaniminoglu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Greenrain, haıyr dostum kullandığım ilk zma ürünü olduğundan bu olduğundan böyle yazdım, diğer markaları yerme gibi bir durumum da yok mesajda gördüğün gibi. Ayrıca Türkiye'de fabrikası olduğunundan dolayı bunu kullanıyorum, yoksa kalitesinin düşük olması doğrudur, zaten fiyatı da bunu gösteriyor biraz da.

8. greenrain

greenrain Üye

Beğenileri:
    362
    Ödül Puanları:
    73
    içeriğinde magnezyum oksit var ve çinko sülfat.. bunlar eczanadeki formatlar zaten. önemli olan aminoasit şelat şeklinde olması... sonuç; hardline alınmaz ...

9. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    peki bu vitamin ve mineralleri bir öğünle birlikte alsak, o öğünden aldıgımız aminoasitlerin sindirim üzerinde bir etkisi olur mu?

10. greenrain

greenrain Üye

Beğenileri:
    362
    Ödül Puanları:
    73
    hayır. öğün içerisinde sadece aminoasitler yok, farklı minerallerde var, ayrıca vücud bunları o şekilde aminoasitlere bağlayamıyor.. doğal gıdaların içerisinde aldığınız minerallerde ise iş farklı. onların sindirimi farklı farklı oluyor.. mesela sebzelerdeki demirin emilimi ile kırmızı ettekinin ki farklıdır. demirin en iyi kaynağı kırmızı ettir. kırmızı et aslında bizim demir kaynağımız.. piyasadakilere bi şey söylemeye gerek yok. magnezyum oksitin neyini sindirsin vücud. o yüzden mutlaka mineral alıken aminoasid şelat şeklinde olanlarını alınız. solgar ve gnc gibi firmalar bunu çok iyi uyguluyor. üzerini okursanız aminoasid şelat ibaresini görürsünüz. kaliteli ürünlerden şaşmayınız...

notdream ve Aranel bunu beğendi.
  11. seyya_41

seyya_41 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    kocaeli
    arkadaşlar bu ürünü uyku için mi kullanacağız.yoksa gh etkisi yaptığı için mi.kimse bu konudan bahsetmemiş.ben de gh hormonu için kullanmak istiyorum ve konu başlığıda bu.kullanan arkadaşlar büyüme ve testesteron hormonunda artış oldu mu acaba.

12. greenrain

greenrain Üye

Beğenileri:
    362
    Ödül Puanları:
    73
    uyku için tabi ki.. zaten hormonlar uykuda salgılanır. iyi bir uyku demek bolbol hormon demektir..

seyya_41 bunu beğendi.
  13. Frowis

Frowis Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Magnezyum ve çinkonun emilimi için aminoasit şelat olmasına gerek yoktur. MgCl2 olarak emilir mg. Fe meselesi tamamen ayrıdır diğerlerinden. Fe+2 olarak emilir bağırsaklardan ama bitkilerde Fe+3 formundadır bu yüzden midede indirgenmesi gerekir. Etten ise hemoglobin olarak aldığımız için daha kolay emilir. İnsan vücudu +2 formunu kullanır.

Edit: Zn'nin lifli gıdalar emilimini azaltır. Yazmayı unutmuşum.
    Edit 2: Eğer talcid gibi antiasit ilaçları kullanıyor iseniz ekstra mineral alımına dikkat edin. Mesela talcid magnezyum ve alüminyum içerir. Fazlası ileride böbrek taşı gibi sorunlara neden olabilir.

Son düzenleme: 9 Mart 2014
    Sail bunu beğendi.
  14. greenrain

greenrain Üye

Beğenileri:
    362
    Ödül Puanları:
    73
    frowis zaten aynı şeyleri söylemişsin. bende farklı bi şey söylemedim.. tabi ki insan vücudu bağırsaklarda şelat işlemi yapar sindirim için ama bu ne kadar verimlidir.. yani ne kadarı verimli kullanılır.. bu durumda her türlü şelat edilmiş satılan mineralleri kullanmak verimlilik açısından daha iyidir.. eczaneden alınan ve şelat edilmemiş minerallerin çoğu bağırsaklardan direk tuvalete gitmektedir. şelat edilmiş mineraller için durum böyle değil.

15. seyya_41

seyya_41 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    kocaeli
    Bu demek oluyor ki minarellerin doğal yollarla Alinmasi vücudun kullanması açısından daha faydalı.

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

16. greenrain

greenrain Üye

Beğenileri:
    362
    Ödül Puanları:
    73
    doğal yollarla alabildiğinden fazlasını istiyorsan ne yapacaksın o zaman.. ayrıca doğal yol mu kaldı.. yeni sebze ve meyvelerde mineral ornları son derece düşük..

17. Klaus

Klaus Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Şimdi kafam karıştı bunu mu tercih edelim yoksa toplama mı tercih edelim.Zaten hardline harici baska zma ürün stoğuda bulamadım kararsız kaldım o yüzden bi yardım lütfen :)

18. greenrain

greenrain Üye

Beğenileri:
    362
    Ödül Puanları:
    73
    yeterince açıklayıcı olmadı mı? özetle ; doğal yollardan mineral almak tabi ki daha faydalı fakat sporcu beslenmesi söz konusu olunca daha fazla minerale ihtiyaç doğar. mesela magnezyum ihtiyacı kat kat artar. çinko da öyle.. v.b bu durumda ne kadar sebze meyve tüketsenizde yeterli olmayacaktır, bunun bir diğer sebebi de aslında toprak kirliliği ve topraktaki mineral yetersizliği. yani sebze ve meyvelerde artık mineral oranları çok az ayrıca kanserojen oranları çok fazlalaştı.. diyorsanki ben temiz toprakta ilaçsız yetiştirilmiş bulabiliyorum ozaman tamam derim. ama benim fikrim zma gibi mineral takviyelerinin son derece faydalı olduğu.. onların da dezavantajı içeriğindeki diğer maddelerin şüpheli olması. yani sonuç olarak yine bir şekilde ikisinden de zehir alacaksın.. meyve sebzeden de alacaksın.. ben olsam zma yı tercih ederim hiç değilse minerali kesin aldığımı bilirim.. içindeki aspartam da olmasa tadından yenmez.. eczanedki ilaçları ayrı ayrı kullanmak mı daha iyi zma yı kullanmak mı daha iyi.. kesdinlikle zma... diğerlerinin emilme oranları çok daha düşük.. tuvalete mineral lazımsa bilmem ama.. herzaman şelat edilmiş mineral alınız..

19. oguzhan48

oguzhan48 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    açıklamanız gayet yeterli olmuş. bende zma ürününü aldım birazda deneme amaçlı kuşkusuz faydasını gösterecektir. çinko ve magnezyuma çok fazla ihtiyaç duyuluyor normal aktivite yapmıyoruz ağır bir spor yapıyoruz bunun içinde tabiki zma kompleks şeklinde hardline gibi bir firmanın ürününü kullanmak daha mantıklı. eczaneden alıp bilinçsiz karışım yapacağımıza dozu ayarlanmış kompleks ürünü kullanmak daha mantıklı.

20. seyya_41

seyya_41 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    kocaeli
    arkadaşlar zma antrenmana olumlu katkı sağladı mı.kullanan arkadaşlar için soruyorum.bende almayı düşünüyorum ancak ben aldığım ürünün antrenman esnasında güç artı yapmasını da istiyorum.2 haftadır tribulus kullanıyorım ancak hiç bir katkısını da görmedim. benim bilmek istediğim antrenmada güç artışı yapıp yapmadığı.hardline alınır mı

Sayfayı Paylaş