HARDLINE Whey Protein

Konusu 'Proteinler' forumundadır ve saydam tarafından 10 Ocak 2006 başlatılmıştır.

Bu ürün sizce nasıl ?

1. çok başarili

79,2%
  2. orta karar

15,9%
  3. başarisiz

4,9%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 113 üye.
  1. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    hardline_whey_3matrix_2300_gr_8447.jpeg

Satın Almak İçin Tıklayın!

Vücut geliştirme sporlarında, güçlü ve sağlıklı bir kas büyümesi sağlamak için protein alımından daha iyi bir gıda takviyesi yoktur. Protein beslenme programının en temel gıdasıdır. Çünkü, katabolizm ve anabolizm, protein alımı ile ilgilidir. Eğer bir sporcu protein takviyesi almazsa, vücut protein ihtiyacını karşılamak için kas dokularında mevcut olan proteini kullanarak, kasları yıkıma (katabolizm) uğratır. Dolayısıyla, hem antrenman esnasında vücudun protein ihtiyacını karşılamak, hemde kasların büyümesini (anabolizm) sağlamak amacıyla mutlaka protein takviyesi yapılmalıdır.

Enerji veren gıdalar içinde (karbonhidrat, protein, yağ gibi) protein nitrojen içeren tek besin kaynağıdır. Nitrojen, yeni kas dokularının oluşumunda ve mevcut kas dokularının büyümesi ve tamirinde önemli bir rol oynar. En fazla kas büyümesini sağlayabilmek için, vücuda en fazla miktarda nitrojen takviyesi yapmak gerekmektedir. Nitrojen miktarı, proteinin biyolojik değerinin ne kadar yüksek olduğu ile doğru orantılıdır. Peynir altı suyu proteini, tüm proteinler içinde en yüksek biyolojik değere sahiptir.

Protein Biyolojik Değer :

Peynir altı suyu: 104
    Yumurta : 100
    İnek sütü : 91
    Sığır eti : 80
    Kazein : 77
    Soya : 74
    Proteinler 2 formda bulunurlar ;

Bozulmamış protein
    Peptid form protein (kısa ve uzun zincirli amino asitler) - Vücut nitrojen alımını %70 oranda peptidlerden elde eder.
    Dünya piyasalarında üretim yöntemlerine ve maliyetlere göre çeşitli kalitelerde peynir altı suyu proteinleri üretilmektedir. Peynir altı suyu, proteince çok zengin olmasına karşın, insanlar tarafından tüketilebilir hale getirilebilmesi gerekmektedir. Bunun için başlıca iki temel üretim şekli geliştirilmiştir. Bunlardan birincisi filtrasyon yöntemi olup, yüksek teknoloji ile mekanik olarak membran filtreden basınç altında geçirilmesiyle hiçbir kimyasal işlem görmeden filtre edilir. Bu metodla yüksek oranda alfa-lactalbumin ve glycomacropeptidler elde edilir. Alfa-lactalbumin neden önemlidir? Çünkü anne sütünde bulunan bir proteindir ve insanlar için en fazla besin değerine sahip ve en faydalı proteindir. Glycomacropeptidler BCAA amino asitlerince zengindir. İkinci üretim yöntemi ion-exchange yöntemidir. Ağır kimyasalların kullanılması sebebiyle wheyin birçok değerli ajanları işlem sırasında kaybolabilir. Dolayısıyla peynir altı suyu proteini üretiminde önem kazanan noktalar; alfa-lactalbumin ve glycomacropeptid formların yüksek oranda eldesi ve yüksek nitrojen miktarı için yüksek biyolojik değeri olan ürün eldesidir.

Amino asitler kasların yapı taşlarıdır. Araştırmalar göstermiştirki en iyi amino asit alımını sağlamak için peptid form protein tüketmek gerekir. Peptid form protein, hidrolize prosesiyle elde edilir. Hidrolize prosesinde de iki temel üretim şekli geliştirilmiştirdir. Bunlaran biri %100 enzimatik hidrolize ve diğeri ise kimyasallarla hidrolize yöntemidir. % 100 enzimatik hidrolize yöntemi (önceden sindirilmiş) mide enzimleri ile protein zincirinin peptid zincirlere kırılması ile gerçekleşir. Bir başka değişle %100 enzimatik hidrolize prosesi, midemizin yapacağı işlemi önceden yapmaktır. Bu prosesin faydası hidrolize olmamış proteinlere oranla vücut tarafından daha çabuk ve daha fazla oranda sindirilebilmesidir. Protein satın alırken dikkat edilmesi gereken konu % kaçlık bir protein tozu olduğu değil, hidrolize olup olmadığıdır. Araştırmalar göstermiştirki %65 oranında bir hidrolize proteini, basit olarak üretilmiş %95 oranında bir proteinden daha etkilidir.

WHEY PRO ürünümüz, A.B.D ‘den ithal edilmiş, en yüksek kalitede soğuk ısıda ultra filtre edilmiş peynir altı suyu proteini ve ultra filtre edilmiş %100 enzimatik hidrolize peynir altı suyu proteinleri kullanılmıştır. Hidrolize whey proteini yapısı gereği acı olduğundan Why Pro’yu içerken hafif bir acı tat alabilirsiniz. Bu durum hidrolize whey proteininden kaynaklanmaktadır. Protein sentezini ve nitrojen alımını arttırmak için Glutamin eklenmiştir.Whey Pro laktoz açısından son derece düşüktür (<%4). Whey pro % 6,5 oranında yağ içerir. İlk bakışta bu rakam özellikle yağ alımlarına son derece dikkat eden kişiler için yüksek görünebilir. Fakat whey söz konusu olunca yağ kesinlikle gereklidir. Büyüme faktörleri içeren birçok ajanlar whey’in yağ taneciklerinde bulunurlar. Başka bir değişle yağ ne kadar az olursa whey’in büyüme faktörleri o kadar az olur. Yağ ne kadar fazla olursa vücut geliştirenlerin büyümede ihtiyaç duydukları faktörlerde o kadar fazla olurlar.

Sadece sporcular açısından değil, aynı zamanda genel insan sağlığı açısından da peynir altı suyu proteini çok büyük faydalara sahiptir.

Kanser oluşumunu engelleyen fatörler içerir
    Kardiovasküler sağlığı destekler
    Bağışıklık sistemini güçlendirir
    Hiper tansiyonu önlemeye yardımcı olur
    Kolestrol seviyesini düşürür
    Antioksidan görevi görür
    Antitronbotik etkisi vardır
    İltihaplanmaları önler
    Opioid etki gösterir
    Saç, tırnak sağlığını ve yenilenmesini sağlar
    Kemiklerin sağlıklı olmasını sağlar
    Vücutta su dengesini sağlar
    Zihinsel sağlığa ve strese karşı pozitif etkileri vardır.

Analizi : 100 gr İçinde
    Enerji Değeri 392 kcal
    Protein 78.7 gr
    Karbonhidrat 4.9 gr
    Yağ 6.4 gr

Kullanımı : 1 ölçek Whey Pro ‘yu 300 ml su veya yağsız süt ile bir blender da karıştırarak alınız. En iyi sonuç için bir porsiyonu hemen antrenman sonrasında olmak üzere günde 2 kez alınmalıdır.

Ambalaj : 1.5 kg

Randy45 ve yakuza35 bunu beğendi.
  2. B3RkOvi

B3RkOvi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Bu urunun cileklisinin tadi nasil ? Kullanan arkadaslar cvplarsa iyi olur
    saygilar

3. gorgeouskykhan

gorgeouskykhan Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    for about more info, please look my website on you
    Yer:
    the gorgeouskykhan home center
    mrb...

*ilginçtir ki, benim en sevdiğim aroması, çileklisi, çikolatalısı bana bazen ağır geliyor, üstelik, bir gün, "o kız'ın" yanında, teneffüste içiyorum, aaa çilek kokusu geldi deyip-kıkır kıkır gülüyordu, yanında diğer 2 kanka kız arkadaşıyla... :)
    *yani, benim favorim, çileklidir. :D
    *ama, bazen değişiklik olsun diye, vanilya-badem aromalısı alırım, muzlu olur ama çikolatalısı bana ağır geldi...

saygılar... 8)

Mrt1905 bunu beğendi.
  4. hardark

hardark Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    kullandım

kullandım ama pek bir faydasını göremedim doğrusu vanilyalısını kullandım

5. gültekin

gültekin Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    İSTANBUL
    arkadaşlar sakın almayın paranıza yazık .hiçbir sonuç vermez çok kalitesiz.

6. cNyT

cNyT Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    niyeki ya ben seviyorum. fiyat olarak çok uygun.

tad olarakta özellikle çileklisi güzel.

7. dogus55

dogus55 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    20 milyon fazla verin bipro alın paranıza yazık olmasınn

8. akçakaya

akçakaya Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bence biraz fazla emin konuşmussun...Tamam mükemmel olmayabilir ama kötüde değil...Ama bence biraz daha ucuz olabilirdi Hardline.

9. çaylak baron

çaylak baron Guest

slm

konu ile alkasız ama aradım gain fastle ilgili birşey bulamdm.bu ürünü duydunuz mu?aile fertleri çok karışıyorlar,kullanma kullanma diyorlar.içimede bir kurt düşürdüler.burda sizin gibi deneyimli abilerimden arkadaşlşarımdan fikir almak istiyorum.protein tozunun zararı var mı?tekrar özür diliyorum yanlış yere yazmş olabilirim yazıyı ama anlayışla karşılarsanız sevinirim.

Sorunun yeri bu baslik degil!
    /Despo

10. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    anlaşılan ailen bu spora yabancı gerçi kim değilki. şimdi ailene yapacağın açıklama şu olmalı:

bunlar doğal besin takviyeleri ve steroid değil. belki onlar steroid zannediyorlardır da ondan sana almaman
    konusunda baskı yapıyorlardır. eğer onları bu maddelerin steroid olmadığı konusunda ikna edersen sorun ortadan kalkar......

11. scorpiontr

scorpiontr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Slm arkadaşlar.
    bende yeni sayılırım. ben kakaolusunu kullanıyorum suanda ama tad olarak biraz ağır gelsede fena değil bence. bi dahakini çilekli alacam bakalım. arkadaşlr benim bir kaç sorum var izninizle sormak istiyorum.
    cevaplarsınız sevinirim ..

şimdi ben yaklaşık olarak 74-75 kilolu biriyim ve kilo vermek istiyorum artı vucuta geliştiriyorum ancak. bu tozu içiyorum ya şuanda acaba kilo aldırırmı yada ne bileyim ben hem kilo vermeye çalışıyorum hemde body yapıyorum . nasıl olabilir. yada internetlerde yağ yakıcılar bilmem neler var nasıl bunlar bu konuda yardımcı olurmusunuz lütfen.

biliyorum biraz saçmaladım ama cahilliğimi maruz görün özür..

saygılar.

12. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    sacmalamadin gayet dogal sormussun,bu sorularin cevaplari forumda mevcut lutfen biraz oku,kafana takilan birseyler oldumu sorarsin bizde sana yardimci olmaya calisiriz.

13. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    bu ürünün çilek aromalisini kullandım..
    ilk başlarda çok lezzetli gelirken, kutuyu yarılayınca çilekten kaçmaya başladım..
    performans olarak isocool veya optimum ile kıyaslanamaz bile..

ürün hakkında şöyle bir yorum yapabilirim:
    eğer amacınız ürünü hemen idman sonrası kullanmak ise ion-exchange yöntemi ile üretilmiş izole proteinleri kullanmanızı öneririm.. (bipro, isocool, optimum..)
    ancak gün içersindeki protein açığınızı kapatmak için kullanacaksanız (yani amacınız proteinin minimum sürede kana karışarak kaslara ulaşmasını sağlamak değilse) bu ürünü rahatlıkla kullanabilirsiniz..
    şöyleki; işyerinde yanımda tavuk veya tonbalığı taşıyıp tüketmekten rahatsız olan biri olarak protein tozunu ilaç şişelerinde taşıyıp ara öğünlerde su ile karıştırarak tüketiyorum..
    bu nedenle hesaplı olması açısından bu üründen memnun oldugumu söyleyebilirim..
    ancak idman sonraları isocool, optimum veya biprodan şaşmam..

yukarda yazdıgım yorumu yuzde 80 whey olarak düşünerek yazmıştım.. (edit olmadıgı için bu baslıkta düzeltme yapamadım)
    ancak hardline pro için yorum yazmam gerekirse de tamamen aynısını yazarım..
    sadece pro hakkındaki yoruma ekleyeceğim bir nokta ise ürünün içerdiği glutamine ile ilgili..
    bu ürününü yüzde 80 wheyden ayıran tek nokta bu olsa gerek..
    porsiyon başına 1 gram glutamine cazip görünüyor..
    ancak yüzde 80 ile arasındaki fiyat farkına değer mi derseniz hayır derim..
    pro'da muzlu kullandım..ancak belirttiğim gibi uzun vadede muzdan tiksinti geldi..
    antrenman sonrası öğünler dışında, sadece öğün aralarında protein açığını kapatmak amacıyla kullanılacaksa pro yerine yüzde 80 whey öneririm..

Son düzenleyen: Moderatör: 27 Haziran 2007
    destroy, rsxer, yalnızkovboy_89 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  14. parçalıbulutlu

parçalıbulutlu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar, Hardline'ın içinde aspartam var. Daha doğal ürünlere yönelmeniz sağlığınız açısından çok önemli.

15. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    aspartam bir çok markalı üründe kullanılıyor bildiğim kadarıyla.
    tatlandırıcı içeren ilk ürün değil hardline.

16. KaRaBaSH

KaRaBaSH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    çoğu insanın aksine ben çileklisinin tadını hiç sevmedim bunun. ortalama bir protein anladığım kadarıyla.

17. proterias

proterias Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    mrb arkadaşlar,
    bu sporu yaklaşık 4 ay dan buyana sıkı bir şekilde yapıyorum. daha öncedende bir dönem yapmışlığım bulunmakta.
    spor yaptıktan sonra ister istemezmez gelişmek ive kas büyümesini arttırmak için vucud ağırlığına göre çeşitli supplementleri almam gerektiğini biliyordum.
    markaları araştırırken hem fiyatı hem birim olarak en uygunun bu supplement olduğunan karar verdim ve 3 aydan buyana kullanıyorum.
    şimdi bana yeni başlamışsın ne diye sublement kullanıyorsun diyebilirsiniz ama çalıştığım için sürekli aynı oranda proteinli gıdalaryiyemiyorum tutki yemek istesem bile bi koli yumurta veya 2 - 3 kilo tavuk eti yemem gerekiyor. anlıyacağınız tamamen destek olsun protein alınımını düzelenmek için kullanıyorum ve oldukça memnunum düşünen arkadaşlara şiddetle bu ürünü tavsiye ederim.

18. mertarif

mertarif Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    mühendis
    Yer:
    ist
    arkadaşlar anlaşılan biçok ürün var ve kimi sonuç aldım diyo kimiyse alamadım. konuya hakim olan biri cvp verebilirmi acaba hangi ürün kaliteli ve sonuç başarılı? ayrıca kilo aldırıcılarla ilgili de bilgi verirseniz sevinirim. herkese çok teşekkür:)

19. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    kalitesine içeriğine ve fiyatlarına bakarak sende karar verebilirsin.marka bağımlısı olursan herzaman kazık yersin.dediğim gibi içeriğini oku ve muadilleri ile karşılaştır.hardlıne kalitesini ben beğeniyorum.sadece fiyatını biraz yuksek buluyorum.

20. Piasca

Piasca Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bende definasyon diyetime yağsız protein almak üzere Hardline whey ve hardline soy proteinlerini aldım. Whey olanın çileklisini bulamadım çikolatalısını aldım tadı mükemmel aynı nesquik :) fakat soy proteinin karamel olanı mükemmel kokmasına rağmen sütle veya suyla karıştırınca içilemeyecek derece kötü bir tadı oluyor.

Sayfayı Paylaş