Hardline, Weider, Optimum Nutrition Protein Tozu Karşılaştırması

Konusu 'Proteinler' forumundadır ve wrestler tarafından 30 Kasım 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT

Hardline Whey 3 Matrix, Weider Premium Whey, Optimum Nutrition Gold Standart Whey Protein Tozlarını içerik ve fiyat yönünden inceledik.

İçeriklerde sağlığa zararlı bir madde kullanılmış mı?
    Ne kadar protein var?
    Aminoasit profili yeterli mi?
    Hangisi fiyat yönünden daha ekonomik?

Bu soruların cevaplarını yukarıdaki videoda bulabilirsiniz. İyi seyirler...

bftr yazı resim.png

legolas246, BamBam16, S.Mirzabeyoğlu ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  2. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    güzel bir inceleme olmuş bende kendi fikirlerimi belirtmek istiyorum
    daha önce 2 defa optimum gold kullandım kaliteli bir üründür amino asit profili çok iyidir içerisinde ayrıca glutaminde var bir kutu glutamin 80 100 lira civarı
    Amerikan menşeine sahip olması ve amerikada çok fazla tercih edilen bir marka olması önemli
    fiyat performans oranı iyi diyebileceğim bir ürün
    weider hiç kullanmadım fiyatından ötürü,aslında alman markası olmasına rağmen kutularına amerikan bayrağı koyarak tüketiciyi aldatmaya yönelik ticari bir ambalaj hazırlaması etik değil
    bu fiyatada asla hiç bir zaman almam fiyat performans oranı düşük bir ürün
    hardline Türk markası,Türk markalarını her zaman desteklerim ancak hardline nın fiyat politikasını doğru bulmuyorum,Nasılsa optimum,weider yada diğer markalar kendi ülkelerinde neredeyse yarı yarıya daha ucuza satılıyorsa hardline da öyle olmalıydı
    yurt dışından gelen gümrükten geçen bir amerikan menşeine sahip optimumla aynı fiyattan satılması bana göre komedidir buda tüketiciyi aldatmaktır
    hardline alıp kullanmak isterdim ancak bu fiyat politikasından ötürü desteklemiyorum,fiyat performans oranı Orta

3. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Hardline ın fiyat politikasıyla ilgili söylediğin gümrük vs. konuları hakkında kesin bilgilerim yok. Haklı olabilirsin.
    bb.com da ON Gold Standart Whey 2.2 kg şuan 60 dolar. yani tl cinsinden 205 tl yapıyor. TR ile çok farklı değil.
    Kalite açısından hardline ile bir farkı olduğunu düşünmüyorum.
    Videoyu izlediysen fiyatları hesaplandığında aynıya geliyor. Ancak hardline da kreatini bedavaya getirmiş oluyorsun.
    Bedavaya kreatin varken protesto etmek çok anlamlı değil.
    Hardline ın whey3matrix için kızılacak tarafı şu; bir bakıma insanları içinde 80 gr protein var diye aldatıyorlar.
    Halbuki kreatinle birlikte o miktar oluyor.
    Protein açığını kreatinle kapatıyorlar. Çünkü kreatin daha ucuz. Fiyat düşmüş oluyor. Ama işi bilen kişi hesap ettiğinde ON wheyle fiyat farkı olmadığını görebiliyor.
    Saf wheyden 80 gr gelse üstüne bir de kreatin koysa 10 numara olur. Ama bu sefer fiyatı On wheyle aynı olacak. 228 tl diyecek.
    İnsanlar da hoplayacak; ''ON wheyle aynı fiyat olur mu'' vs vs.. Bu halinde bile insanların tepkisiyle karşılaşıyorlarken...

legolas246, mehmet mete ve zzzxxz bunu beğendi.
  4. muhtarxx

muhtarxx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bende aşırı bi şekilde hardline markası hayranlığı var gerek Türk markası olması gerekse her Supplement tem üretmesi sebebiyle ama herkes bu markayı kötülüyor içi boş felan diyor yanlış başlığa yazmış olabilirim ama böyle söylemelerinin sebebi nedir acaba

5. marsfield

marsfield Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    oncelikle, hardline whey'in tadi igrenc, ON gold standard'in tadi normal (ne cok kotu ne cok iyi), weider premium tadi gercekten cok iyi.

daha sonra aminogen icin:

sadece ON'da degil GNC'de de var.
    http://naturalmusclegains.com/aminogen-supplements-to-better-absorb-protein

diger bir konu da aminogen'in protein sentezini arttirdigini gosteren bu calisma. asagidaki linkte calisma mevcut.

calismaya gore aminogen alan test grubunda nitrogen bosalimi 7.3 gram iken, icinde aminogen olmayan whey protein konsantresi kullanan grubun bosalimi 10.18 gram cikmis. bu da demek oluyor ki 44.6 gram test grubunun ve 63.6 gram diger grubun protein ziyani var. (vucut alinan proteini bosaltim yolu ile atmis). gozlem grubu ortalama 20 gram daha fazla protein almis.

http://jissn.biomedcentral.com/articles/10.1186/1550-2783-5-10

son soz aminogen ile ilgili tek sikinti ON'daki miktarinin cok fazla olmamasi, yani gercekten sindirime ne derece etkisi var.
    sahsen ON gold standard kullaniyorum. mali sikintinz varsa hardline alinabilir sonucta ikisinin de etkisi belli bir yere kadar.

wrestler bunu beğendi.
  6. Miktatiz

Miktatiz Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Açıkça ben Amerikan bayraklı İsrail malı olan waider protein tozlarını almayı tercih etmiyorum optimum bu işi zaten iyi bir şekilde yapıyor hardline desen zaten ithal fiyatlarla aynı Türk malı da değil bana göre en doğrusu optimum olacaktır

7. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Hardline'ın fiyatları bir tık daha düşük olsa iyi olur dediğin gibi.

Ancak Hardline Türk firmasıdır. Hammaddeyi ithal edebilir. Ama formülasyonu kendine ait. İmalat ve pakatleme TR de. Ve yerli bir firma. Yani Hardline Türk malıdır.

Mesela Boeing marka uçaklar yanlış hatırlamıyorsam... Parçaları onlarca ülkede üretiliyor. Türkiye'de üretilen parçaları da var. Tüm parçalar Dünyanın dört tarafından ABD'de toplanıyor ve montajı yapılıyor. Şimdi bu firma ABD firması değil mi yani? Evet sapına kadar ABD firması... Aynı şey Hardline için de geçerli.

Miktatiz bunu beğendi.
  8. Miktatiz

Miktatiz Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Dediğinde haklısın artık dünya global oldu ben %100 ülkede uretilmediginden söyledim ama mesela hardline ABD ye 40 dolara whey proteinini satamaz kimse almaz ama bizde daha pahalıya satmaktadır madem yerli o zaman ülkedeki vatandaşına uygun fiyata satması gerekir malûm artık bu işin içinde olanlar az çok bu ürünlerin maliyetini bilmekte bir sır olmaktan çıktı siz adminlerden ricam arada bu üretim ne kadara çıkıyor tr ye kaça geliyor kâr ne kadar bu konuda araştırma yapmanız bu konuda bir konu açmanız yalnız havada kalan yorumlara müsaade etmeden uygularsanız çok sevinirim çünkü bu konular konusulursa eminim fiyatlarda bazılarının yüzü kızarıp belki yüksek karlardan VAZ geçerler.

orlando0632, zzzxxz ve wrestler bunu beğendi.
  9. anac10da

anac10da Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaslar tadı lezzetli CASEİN tavsiyesiniz nedir acaba?
    OPTIMUM CASEİN çikolatalı almistım tadı rezaletti içemedim ziyan oldu o yüzden tavsiyenize ihtiyacım var.

10. dogacanbek

dogacanbek Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    13
    bağımsız fda onaylı bir labrotuvar olan labdoor.com a bakarsanız protein tozlarını bilimsel olarak inceleme ve karşılaştırma şansı bulursunuz. Maalesef bilindik popüler markaların çok düşük puanlar aldığını görüyoruz. myprotein'den şaşmayın. Antibiyotikli hormonlu sütten jinekomasti olmayın.
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Mart 2017 ---
    buun dışında amerikada üretilen tozların fda denetiminde olmadığı için her zaman avrupa tozlarını tercih edin. optimum alacaksanız bile avrupa ithalini alın.

Miktatiz ve wrestler bunu beğendi.
  11. anac10da

anac10da Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    myprotein tat nasıl hangi aroma tavsiye edersiniz

12. dogacanbek

dogacanbek Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    13
    türkiyede olan üç aromasını da denedim, naneli çikolatalı güzel ama bir süre sonra baydı, ama bazı insanlar çok seviyor tercih meselesi. Mocha aromasını ise hiç tavsiye etmem çok şekerli ve kahve tadı yok. Kahve aromasında 1 numara bana göre multipowerın kahve ve karamellisi, ama çok pahalı. Myproteinde en sevdiğim aroma cookies and cream. Hem çok rahat bir içimi var, hemde istediğim besinle karıştırıp güzel shakeler elde edebiliyorum. tadı herşeyle çok uyumlu oluyor.
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Mart 2017 ---
    kardeş maalesef türkiyede tadı güzel ve düzgün karışan adam akıllı bir marka ithal etmiyorlar. Sana tek tavsiyem, tat olarak en çekilir muscletech in platinium casein olur.

Son düzenleme: 19 Mart 2017
  13. dogacanbek

dogacanbek Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    13
    Eğer yurtdışından getirtme imkanın varsa bana göre dünyanın en iyi caseini Kaged Casein. Microprue sertifikası var ve bu anonim labrotuvarda da test edildiği anlamına geliyor. Mikro filtrelerle soguk işlemden elde ediyorlar diğer tozlardan farklı olarak. Gdo olmadığının sertifikası var, bir de tadı harika.

Miktatiz bunu beğendi.
  14. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Antibiyotikli hormonlu sütten jinekomasti olmayın derken bunu neye göre söylüyorsun? Kaynak nedir ve mesela hangi firmaların hammaddesi bu şekilde glanbia, volac, davisco vs vs

dogacanbek ve orlando0632 bunu beğendi.
  15. dogacanbek

dogacanbek Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    13
    Aslında diğer tum et be sut urunlerinde oldugu gibi, aksi belirtilmedikçe emin olunamıyor. Fakat bunu yapmayanlar bir belge almak zorunda. Örneğin tavuk alırken bize bu tavuklar antibiyotiklidir denmiyor, fakat organik tavukta sirket hic bir ilac kullanmadigini organik sertifika alirken tescillettirmek zorunda. Antibiyotikler ulkemi tarim ve hayvan bakanligi olmak uzere neredeyse her ulkede yasal ve zorunluluk teskil ediyor. Cunku kullanilmazsa e-coli gibi daha ciddi hastaliklar bas gosterebiliyor. Hijyen kosullarinin yetersiz oldugu sikis tepis fabrikalarda hayvanlatin hastaliktan telef olmamasi icin ureticiler arasinda ilac kullanimi neredeyse şart. Bu ilaclari kullanmayan ureticilerin tozlarinda yada misir yerine gezen otlayan hayvan kullanan urunlerde zaten uzerinde yaziyor. Kısacası aksi belirtilmedikce protein tozu yada disaridan aldigimiz tavuk vb her besinde antibiyotik mevcut. Bunların dışında optimumda Acrsulfame Potasyum mevcut, kendisi fda onayi almis bir madde olsada zararli etkilerine dair bir cok calisma mevcut.

örnek bir protein tozu:
    https://www.musclefeast.com/products/hormone-free-grass-fed-whey-concentrate

Son düzenleme: 20 Mart 2017
  16. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    impact
    myprotein impact whey açıklamasında grass fed yazıyor mesela ancak herhangi bir sertifikayla ilişkilendirilmemiş. Gerçi tek başına grss fed olması da bir şey ifade etmiyor.

verdiğin örnekteki protein tozu için verilen bilgiler gerçekten güvenli olduğunu gösteriyor.

dogacanbek bunu beğendi.
  17. dogacanbek

dogacanbek Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    13
    Selamlar,
    Yukarıda verdiğim örnek amerikan firmasına ait olduüu için hormonuz ürünlere hormonsuz yazabiliyorlar. Çünkü amerikada hormon konusunda full serbestlik var, fakat avrupa birliği ülkelerinde yalnızca inek hastalandığı zaman kullanabiliyor. Örneğin mastisis gibi. Bu sebeple üreticiler hormonsuz gibi ifadeler yazamıyorlar çünkü haksız rekabet koşullarına girmiş oluyor. Aynısını türkiyede de doğalsanın yaptığı soya kıymasında yada kinoa ürünlerinden hatırlayabilirsiniz. İlk parti ürünlerinde yazan gdosuzdur yazısı zaten türkiyedeki tüm ürünlerin gdosuz olmasından kaynaklı haksız rekabet olduğundan stickerla kapatılmış ve ikinci parti ürünleri gdosuz yazısı olmadan çıkmıştı. Fakat buradaki en büyük sorun kontroller. elbette avrupa birliğinde bu tarz fabrika kontrolleri çok sıkı uygulanıyor gibi düşünebiliriz. Ancak hayvan fabrikalarını bilirsiniz. Hareketsiz duran sıkış tepiş binlerce hayvanın hijyenik olmayan koşullarda ölene kadar beklemesi anlamına geliyor.Fakat grass fed aynı zamanda açık havada otlayan ineklerin daha az rahatsızlandığı ve gdolu mısır yemediği anlamına geliyor. Myprotein'in bu konuyla ilgili iki tane sertifikası var. 1.si vegeterian society trade mark. Bu sertifikayı almak için ineklerin özgür bir ortamda olması gerekiyor ve gdolu hiç bir şeyin besin olarak verilmemesi şartı var. Diğer bir sertifika ise Cologne-List. Bu sertifikayı alan supllementler anabolic dahil hiç bir androjenic hormon taşımamak zorunda.

18. anac10da

anac10da Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    hocam almak istediğim suplementtin içeriğinde Soya Fasulyesi Yağı, yaziyor bu Soya Yağı fermante edilmiş midir?bir zararı olur mu,
    dymatize-elite-casein-protein-1818-gr

19. dogacanbek

dogacanbek Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    13
    Soya yağı çiğ soya fasulyesinden yapılır. Soya yağı omega 3 yağ asitleri içeren kötü kolestorel seviyesini düşüren sağlıklı bir yağ olarak kabul edilir. Ancak soya yağında dikkat edilmesi gereken husus Hidrojenize olup olmadığıdır.Hidrojenize soya yağında trans yağ asitleri ortaya çıkar. Fakat bunların dışında butylamine denilen kanserojen bir madde de soya yağının içinde olduğunu söyleyen çalışmalar var. Bence tercih edilmesi gereken bir yağ değil, çünkü üzerindeki çalışmalar çelişkilerle dolu. Bu arada dymatize artık casein üretmiyor, alacağın caseinin tarihine bakmanı yada almadan önce sormanı öneririm. Eğer sıkıntı yaşarsan hala muscletectin kazeinini öneririm. supplementler comda var, yada yatmadan önce yarım litre süt de içebilirsin. çok farketmez.

Miktatiz bunu beğendi.
  20. anac10da

anac10da Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    hocam yrm litre tam yağli süt içsem yatmadan önce yine aynı etkiyi verir mi

Sayfayı Paylaş