Hardline Progainer+%80 Whey Protein ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve qazwsx100 tarafından 9 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. qazwsx100

qazwsx100 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba,
    tekrar bir soruyla karşınızdayım :)

hemen tasvirimi yapayım,
    yaş 16
    boy 1,75
    kilo 49 (1 aydır body yapıyorum,bu süreçte 2 kilo aldım)

body'e devam edeceğim,body nin yanında ek besin olarak

4.5 kg lık progainer + 750 gram %80 Whey Protein kombinasyonu yapsam kilo alma hızım artar mı ? hacim kazanır mıyım güzelce :)?

beni asıl düşündüren yaşım ?
    büyüme çağında bu ürünler herhangi bir zarar verir mi ?
    eğer vermiyorsa bu kombinasyon iyi midir ?

teşekkürler,cevap bekliyorum siz değerli üstadlardan...
    selam ve dua...

2. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    senin için maddi açıdan bir sorun yaratmıyacaksa bence kullanmanda bi sakınca olmaz zira kilon çok düşük.

yalnız açık konuşiym progainere güvenip sabah kahvaltısını bi tostla geçiştirirsen.. veya whey proteine güvenip idman sonrasında sağlam bi karbonhidrat takviyesi yapmazsan hiç bi verim alamazsın.

adı üzerinde "ek besin" yapabildiğin en iyi beslenmeni yine yapacaksın bunları yalnızca takviye olarak kullanıcakasın!

tabi bu tavsiyeleri doktor kontrolünden geçtiğini var sayarak veriyorum, yani parazit ve triod e bağlı olarak herhangi bir hormonal bozukluğun yoksa(veya kilo almaya engel teşkil eden herhangi bir rahatsızlık) kilo almaman için bir sebep yok.

3. qazwsx100

qazwsx100 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    cevabınız için teşekkürler,doktor kontrolünden geçtim,patalojik herhangi bir sorun çıkmadı...

yaşım uygun mu peki bu besinler için ?

4. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    bu tarz suplementleri 15 yaşın altındaki çocuklar ve hamile kadınların doktor kontrolünde kullanmaları gerekir, senin için bir sorun teşkil edeceğini zannetmem.

çok fazla şeker yersen dişlerin çürür, kolayı abartırsan gastrit olursun, çok fazla kayısı yersen ishal olursun bu besinleride abartmaman gerekir herşeyin fazlası zarar.

Sayfayı Paylaş