Hardline Nutrition Analiz Sonuçları

Konusu 'www.Supplementler.com' forumundadır ve serhat keçeci tarafından 10 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 131 üye.
  1. dallix

dallix Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler serhat bey size bi sorum daha olacak eğer sıkılmadıysanız sorularımdan:)

Weider l-glutamine kullanıyorum ve memnunum bide hardline alıyım dedim ve weider la çok yakın formlarda olduğunu ve tad olarakta yakın olduğunu farkettim,sizin de alman menşeili ham madde kullandığınızı duymuştum,eğer şirket sırrına girmiyorsa aynı ham maddeyi kullanma ihtimaliniz varmı diye soracaktım.

2. serhat keçeci

serhat keçeci Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    spor beslenme
    Yer:
    istanbul
    tabiiki sıkılmadım.

piyasada alacağınız tüm saf glutaminlerin tat ve formu aynıdır. aksi halde ya glutamin değildir yada saf değildir.

genellikle karışık içeriği olamayan tek hammaddeli ürünlerin kreatin, glutamin vs. gibi ürünlerin tat, koku ve formu aynı veya yakın olmalıdır.

3. Kim_Kaphwan

Kim_Kaphwan Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    34
    Merhaba

Ben ürünlerinizi internetten değil de elden almak istiyorum. Çünkü kredi kartım yok. Herhangi bir bayiiniz, dükkanınız var mı? Varsa nerede? Sitede bir bilgi bulamadım. Bakırköyde 2 migrosa gittim birinde hiç ürün yoktu, birinde sadece soy pro vardı. KGT ve PROGAINER almak istiyorum.

4. serhat keçeci

serhat keçeci Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    spor beslenme
    Yer:
    istanbul
    merhaba,

isterseniz Capacity karşısı Sevgör eczanesine veririz oradan alırsınız. Fakat daha önce bize Progainer için aroma ve gramaj bildirinki ürünleri yollayalım.

5. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    serhat bey oncelikle ilginize tesekkur ediyorum. benim sormak istedigim power pro urununuzde soy ve whey proteini var peki %kac soy %kac whey proteini var . yakin zamanda bu urunu almayi dusunuyorum ama icinde soy proteini olusu kafami karistiryor.

6. serhat keçeci

serhat keçeci Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    spor beslenme
    Yer:
    istanbul
    merhaba,

oranlar yarı yarıya. içimi hafif ve son derece yaralı bir ürün, üstelik fiyatda uygun. rahatlık kullanabilirsiniz.

zhu.zhq bunu beğendi.
  7. serhat keçeci

serhat keçeci Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    spor beslenme
    Yer:
    istanbul
    SAHTE ÜRÜNLER VE ANALİZİ

Daha öncede bu konuya değinmiştim. Piyasada satılan sahte ürünler var. Bu ürünler yaygın olmayan veya geri planda yer alan satış noktaların da satılmakta. Maalesef yüksek kazanç uğruna bilerek veya bilmeyerek satanlarda var. Ancak bu ürünlerin tecrübeli sporcular tarafından değilde çoğunlukla bu spora yeni başlayan acemi ve dar gelirli arkadaşlar tarafından tüketildiği bir gerçek.

Ne yapılabilir?

1. Öncelikle en basit şekilde kendi analizinizi yapmanız mümkün.
    Örneğin kreatin, glutamin veya karnitin gibi tek maddeli ürünler de muhtelif marka ürünlerini aynı anda bir zemin üstüne dökerek aralarında tat, görünüm ve koku farklılıkları olup olmadığını inceleyebilirsiniz. Sonuç olarak hangi marka olursa olsun bu ürünler arasında ciddi bir farklılık olamaz.

Kompleks amino asitlerde ise kemiksi bir sertlik, hidrolizad wheyden kaynaklanan acımsı tat ve hoş olmayan bir koku vardır. Kolay parçalanan ve tadı süt tozu ve şekeri andıran mamüllerden uzak durulmalı.

Whey protein tozlarında ise yine ürünler yan yanayken bunların formu kontrol edilebilir. Özellikle ürün sütle karıştırıldığında kolay erimesi de olumlu bir göstergedir. Konsantre olmayan wheylerin maliyeti çok düşüktür ve sıvıda erimeyerek topak topak bir yapıda kalırlar.

2. Şüphelendiğiniz ürünü aşağıdaki adrese, faturalı aldığınız, açılmamış ambalaj içerisinde 60TL. karşılığında analiz ettirebilirsiniz. Protein ve amino asitlerde yaptıracağınız analiz "protein (kuru madde)" analizi olmalıdır.

T.C TARIM VE KÖY İŞLERİ BAKANLIĞI -İSTANBUL İL KONTROL MÜD.LÜĞÜ Florya Asfaltı no:79 Şenlikköy Florya İstanbul

İçerik de oluşacak %5 oranındaki sapmalar yasal kabül edilmektedir. Ancak üzerinde ki etikete göre çok düşük çıkan oranlar hakkında bu analiz raporları ve ürün faturaları ile Tarım bakanlığına ihbarda bulunabilirsiniz

Despo bunu beğendi.
  8. dallix

dallix Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Serhat bey çok aradım ama bulamadım en son size sorsam cevap alırım diye düşündüm creatine,glutamine ve diğer amino asitler toz haline nasıl getiriliyor hangi teknolojiler kullanılıyor hangi kaynaklardan elde ediliyor?en çok merak ettiğimde hangi kaynaktan elde ediliyor bu ürünler??

9. serhat keçeci

serhat keçeci Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    spor beslenme
    Yer:
    istanbul
    Amino asitleri, kaynaklarından saf şekilde elde etmek için mikrofiltrasyon ve spray kurutma işlemleri uygulanır. Böylelikle sıvı yada katı şekilde olan kaynakta bulunan belirli amino asit, mikrofiltrasyon işlemi ile ayrılır ve spray kurutucu ile toz haline getirilir.
    Çok çeşitli olan amino asitlerin bulundukları kaynaklar da değişkenlik göstermektedir. Mesela Glutamine amino asiti, non-GMO mısır nişastasından elde edilir. Creatine sentetik olarak üretilir. BCAA lar , yine mısır nişastasından elde edilir. Yani sanayide kullanmak için hayvansal kaynaklı olan bir amino asit bulmak, hayvanlardan elde edilebilinecek amino asit miktarı daha fazla olabileceği halde fazlasıyla zordur. Çünkü hayvansal kaynaklı olan amino asitlerde ölümcül ve bulaşıcı hastalık olma ihtimali vardır ve uluslararası yasalar bu çerçevede çok katı yaptırımlar uygular.

Azi, Despo ve dallix bunu beğendi.
  10. dallix

dallix Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Serhat bey çok teşekkürler hiçbiryerde bulamadım şu bilgileri saolun.

11. erencem

erencem Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Serhat bey,
    Gerçekten çok önemli bir konuya değinmişsiniz SAHTE ÜRÜNLER
    Malesef ülkemizde son zamanlarda sıkça karşılaştığımız bir durum
    Benim size 2 sorum olucak cevaplarsanız sevinirim

Son zamanlarda sahte ürünlerle beraber birde balkan ülkelerinden gelen kaçak ürünleri sıkça duyuyoruz bu ürünlerin orjinal ürünlerle farklılıkları varmı?

Birde Ülkemize giren sporcu ek gıdalarında protein için sadece kuru madde analizi dışında herhangi bir analiz yapılıyormu
    Cevabınız için şindiden teşekkür ederim
    Başarılarınız devamını dilerim

12. serhat keçeci

serhat keçeci Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    spor beslenme
    Yer:
    istanbul
    merhaba,

balkan veya eski doğu bloku ülkelerinde çok yaygın bir üretim var. bu kadar yaygın bir üretim ortamında her türlü mal ortaya çıkabilir. unutmayalım ki bu ülkeler henüz gelişmiş avrupa ülkelerinin ekonomik seviyelerine ulaşmadılar. zihniyet olarak bizim ülkemizde olduğu gibi kolay yoldan para kazanmak isteyenler bu ülkelerde yaygın. dikkatli olmak gerek.

ülkemize giren proteinde kuru madde analizi yapılmıyor. bu analizin yapılmasını sahte ürünün anlaşılması adına ben, son tüketicilere ve satıcılara ben öneriyorum. ama bunu bile bile satanların da çok olduğunu düşünürsek bu konuda yapacak fazla bir şey kalmıyor.

tşk.

13. serhat keçeci

serhat keçeci Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    spor beslenme
    Yer:
    istanbul
    Hardline & Hacettepe üniversitesi sağlık bilimleri enstitüsü
    Türkiye’de pek çok ilke imza atan Hardline, Hacettepe üniversitesi ile işbirliği içinde geniş bir spor beslenme araştırmasına da katkıda bulunmuştur.
    AMİNO ASİT SUPLEMANLARININ VÜCUT BİLİŞİMİNE, BİYOKİMYASAL PARAMETRELERE VE KAS GELİŞTİRMEYE ETKİSİ konulu bu tezde sadece Hardline ürünleri kullanılmıştır.
    24 kişi üzerinde yaklaşık 1 yıl boyunca yapılan deneyler sonucunda Hardline Whey protein kullanan kişilerde, protein kullanmayanlara göre daha fazla kas artışı olduğu tespit edilmiş, ayrıca ürünlerin doping maddesi içermediği ve sağlığı tehlikeye atacak yan etkileri olmadığı belirlenmiştir.
    Bu tez jüri başkanı Prof. Dr. Gülgün Ersoy ve diğer üyelerce kabul edilmiştir. (H.Ü.B.B.B. 30.2. HAC.0.70.00.06/193)

ch1vas, Azi, Achilles1980 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  14. MuratÖztürk

MuratÖztürk Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Faydasından ziyade maximum fayda görmek herkesi daha çok rahatlatıyor...

15. serhat keçeci

serhat keçeci Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    spor beslenme
    Yer:
    istanbul
    "maksimum fayda" pek çok değişkeni olan tartışmalı bir konu. bu araştırma 100% bilimsel, resmi ve tartışmasız.

16. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Serhat Bey, bu araştırma hardline firmasını diğer firmalardan daha iyi yapmıyor malesef. Çünkü siz araştırmanızda "ne kadarlık bir kas artışı" sağladığından hiç bahsetmemişsiniz. Sadece "daha fazla" diyip geçmişsiniz. Bu "fazlalık" %1' de olabilir %50' de.

"Eminim ki bu artış kayda değer bir miktar olsaydı, o yazıda mutlaka yer alırdı" diye düşünüyor insanlar, ben de tabii.

Bu da hardline whey proteini herhangi bir protein tozu yapıyor sadece.

Tüketiciyi cezbedecek bir yazı ne yazık ki değil veya bir araştırma.

İyi çalışmalar.

17. serhat keçeci

serhat keçeci Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    spor beslenme
    Yer:
    istanbul
    bu kadar zahmet edip yorum yapmak yerine "ne kadar artış olmuş?" diye sorsan daha kolay olurdu sanırım. araştırmanın özelliği Türkiye'de bu konuda yapılmış ilk resmi araştırma olması.

Artış 10 haftada 3,5 kg.kaldıki uygulanan beslenme ve antrenman çok profesyonel de değil.

bu arada bizi farklı ve cezbedici yapan senede 20 ton protein satmamız. bu rakamın yıldan yıla atttığına da göz önünde bulundurursak bunun müşteri memnuniyetden kaynaklandığını anlamak da çok zor olmasa gerek.

ilgine alakana tşk.

18. serhat keçeci

serhat keçeci Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    spor beslenme
    Yer:
    istanbul
    şunu da söyleyeyim, kullanmayanlardaki artış 1,5 kilo. artık % hesabını daha rahat yapabilirsin. buraya gelip bu 160 sayfayı okumak için kitabıda alabilirsin.

19. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Ben o yorumu hardline markasını kötülemek için yazmadım; yalnız sizi fena kızdırmış, bu açık.

Hardline markasına bir antisempatim de yok.

Ben sizin verdiğiniz eksik bilgiye tepki gösterdim mesajımda.

Taktir edersiniz ki internet danışıklı dövüş şeklinde yapılan klinik testler, üniversite testleri vs... ile dolu ve çoğu araştırmada sayısal veriler ortaya konmayıp sadece işe yaradığından bahsediliyor, ürünün etkisi kayda değer olmasa bile...
    -------------------------------------------------------------------------------------------------
    Aslında benim tepkim sadece bunaydı, fakat bu hırçın tavrınız beni birkaç şey daha yazmaya itti.

Birincisi ve en önemlisi yılda 20 ton protein tozu satmanız sizi farklı bir firma yapmıyor malesef.
    Sizinle birlikte satışları artan birçok firma var. Son zamanlarda mantar gibi türeyen birçok firma mevcut.
    (Gerek Türkiye'nin ilklerinden olmanız gerekse reklam ve pazarlamada diğer firmalardan daha önde olmanız sizi diğerlerinden ayırıyor bence, müşteri memnuniyeti değil. Türkiye' de bu spora başlayan birinin duyacağı ilk marka budur. Ürünleriniz kalitesiz demiyorum, ama bunda pazarlama ve reklamın payı müşteri memnuniyetinden daha fazladır benim kanımca.)

Siz ve diğer firmlar bu artışı, Türkiye'de son 5 yılda hızla popülerleşen vücut geliştirme ve fitness sektörüne borçlusunuz.
    Bu spora ilginin son yıllarda bu kadar artmasında ise 2 etken var:

- Bu ve buna benzer forum sitelerinin yaygınlaşması.
    - Yetişen yeni neslin, aldığı eğitimin önceki nesilden daha iyi olması.

Hardline firmasına dikkatlice baktığımda teknoloji geliştiren bir firma göremiyorum malesef. Bunun yerine yurtdışında etkisi kanıtlanmış ürünler ve karışımlarla yolunuza devam ediyorsunuz.

Bugüne kadar hardline marka bir ürün hiç kullanmadım ve bunun 2 nedeni var.

- Fiyatlar
    - Üstün körü ürünler

Whey proteinleriniz kaliteli hammaddelerden yapılmış, ama içerik olarak olabildiğince basit. Sindirim enzimleriyle desteklenmemiş, hatta çoğunda protein sentezini destekleyen vitaminler yok. Fiyatları ve tatmin edici olmayan içeriklerinden dolayı whey proteinlerinizi tercih etmedim bugüne kadar. (Kişisel düşüncem, ürünleri çok tatmin edici bulanlar elbette ki vardır.)

Farkında iseniz yapıcı eleştiriler yapmaya çalışıyorum, hırçın tavrınıza karşı. Konuyu bu böyle böyledir diye kestirip atmıyorum, nedenlerini ortaya koyuyorum.

Diğer ürünlerinizi de burada tek tek masaya yatırmayacağım, konu proteinden açıldığı için tek bir örnek verdim.

Beğendiğim ürünleriniz de var, örneğin NOX2. Kullanmadım; ama içerik olarak gayet iyi duruyor.

Uzatmayıp yazıyı sonlardırayım.

Sizinle veya markanızla kişisel bir problemim yok. Yukarıda da belirttiğim gibi verdiğiniz eksik bilgiye karşılık yazdığım mesaja gösterdiğiniz hırçın tavrınızdan sonra firmanız ile ilgili genel kanımı ve kişisel yorumumu belirtmek istedim.

Hardline benim için Türkiye'de lider bir firmadır; ama dünyada ortalama bir firmadır.

Bu yüzden yurtdışı olanakları devam ettiği sürece, hardline benim için bir seçenek olamaz.

Çünkü daha iyisini daha ucuza alabiliyorum, tek nedeni de budur. Markayla bir problemim yok, tekrar belirteyim.

Size işinizde başarılar dilerim, ayrıca ben size "bey" ve "siz" diye hitap ediyorum. Aynı nezaketi siz de gösterin lütfen.

İyi çalışmalar.

uzk, el-nino, Azi ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  20. serhat keçeci

serhat keçeci Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    spor beslenme
    Yer:
    istanbul
    tepki göstermemişsin kendi kendine cevap vermişsin.

benim sözünü ettiğim konu altında dört prof'un ve bir doç'un imzası var.bu şu andanın T.C' nin resmi belgesi. Türkiye'de ilk ve internet ortamındaki sanal belge, vs ile mukayese edilemez.

pazarın ciddi boyutunun devamlı kullanıcılardan oluştuğu sektörler de, müşteri memnuniyetinin olmadığı durumda, hiç bir şekilde işini büyütemez ve 6 yılını geride bırakamazsın.

sektörde son 5 yıl için özel bir durum yok. bunu son 10 yıl ve son 1 yıl olarak değerlendirmek gerek. bariz farklılıklar bu dönemlerde ortaya çıktı.

Türkiye pazarında ilk kalıcı markayı yarattık, kesintisiz ve geniş ürün yelpazesi sunduk. teknoloji geliştiren amerikan firmaları yanında (bunların sayısı 3-5 kadardır) halen çok genç bir firmayız. Türkiye'de hangi sektörde teknoloji geliştiriliyor?

ürün içerikleri ile ilgili 10 sayfa yazı yazılabilir. bu tip konulara yazılanla çizilene itibar etmem. tercih ettiğin ürünü alıp getirirsin benimde ürünümü alırız beraber TÜBİTAK'a gider ücretlerini öderim, detaylı analiz yaptırız. sonrada bunların resmi sertifikalarını ve fiaytlarını istediğin forumda yayınlarsın.

nox'u beğendiğin için tşk. ederim.

evet Türkiye'de lideriz ancak dünyada büyüklük olarak ortalamnın bile altındayız.

herkes istediği ürünü tercih etmekde özgürdür.

sektörel bilgiler ve eleştiriler için teşekkür ederim.

serhat keçeci

uzk bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş