Hardline Creapure 500 gr

Konusu 'Kreatinler' forumundadır ve saydam tarafından 11 Ocak 2006 başlatılmıştır.

Bu ürün sizce nasıl ?

1. çok başarili

85,8%
  2. orta karar

11,0%
  3. başarisiz

3,2%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 150 üye.
  1. mantorax35

mantorax35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ben 3 aydır bb yapıyorum bot 1.85 kilo 60 optimum serious mass yada harline pro gainer alıcam bunun yanına hardline creapure alsam sorun olurmu acaba??

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Gainer ürünleriyle , Kreatin kullanabilirsin bir sorun olmaz.Yanlız aldığın gainerin içeriklerine bak ekstra yüksek kreatin içeriği olmasın , normalde olmazda bazı ürünleri çok konsantre ediyorlar o yüzden diyorum.

3. mantorax35

mantorax35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    tamam teşekkür ederim gainerle bu creapure yi kullanırsam seneye ocak ayına kadar hacim olarak baya bi gelişme gösterebilirim demi

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Benim şahsi önerim Kreatini devam ettir , gaineri bitirince yerine doğal besinleri ekle , maltodekstrin + dekstroz alımını iyi ayarla , gainera vericeğin parayla Whey alırsan kütle alımı için daha bir tık avantajı olur çünkü genelde sporcular günlük protein alımını karşılayamıyor...

5. mantorax35

mantorax35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Tamam teşekkürler

6. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Ürün övmek, tekrar ve yeniden başlamış olarak fıs vücudumla hava atmak(zaten dönüşümden sonra 3 hafta geçti :D ) ve firma yüceltmek gibi bir niyetim olmadığını belirterek başlayayım. Protein tozunu bile sürekli kullanmayan birisiyim, iyi protein aldığımı düşündüğüm için. Dün idmandan önce arkadaş 2 tane verdi bu üründen. İdmandan yarım saat sonra yorgunluk kalmayacak dedi. 30 kg bench press kesmedi 35'e çıkardım. Dedim galiba güçlendim :D Wide gripte 5 ile yapıyordum 7 ile rahat yaptım. Seated cable rawda ilk 5 yaptım normalde 5'le 4üncü seti zor tamamlardım 2. ve 3. seti 7 ile, son setide zorlayıp 8 ile tamamladım. Antremandan sonra bir an önce kaçmaya çalışırdım halsizlikten. Kendimi zorlayıp antreman yapmama rağmen üstüne 20 kg bench press ile tek set 20 tekrar yaptım. Kızım beklemese biraz daha antreman yapacaktım. Arkadaşım sonra üründen bahsetti. Psikolojik olarak değil, bilmeden ürünü test etmiş oldum. Fakat dukan diyeti yaptığım için çekincelerim var alıp almamakla.

7. MrTSaNSaR

MrTSaNSaR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    s.a arkadaşlar
    vücıt geliştirme olayına evde yeni başladım ve ilk olarak F1 full gainer karbonhidratı önerdiler ve aynı marka creatineyi sizce hangi markayı kullanmam gerekir
    birde son olarak ilk olarak hangisini kullanarak vücudu geliştirmem gerekir kilo 51 yağ ve kilo sıfır o yüzden hang ürünleri kullasam kilo ve kası aynı anda yapabilirim.
    yardım ve bilgi için teşekkürler.

8. Mehmet Cann

Mehmet Cann Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar 2 yıldır vücut geliştirme yapıyorum ama kilo alma sıkıntım yüzünden aynı yerde debeleniyorum :( Şu ana kadar protein tozu ve karbonhidrat tozu kullandım . Kilo almam ve hacim kazanmam lazım . Kreatin tam olarak nedir bilmiyorum ve ne etkisi olur ve zararlı mı (Yan etki falan) ? Şimdiden yardımınız için teşekkür ederim .

9. orhan66

orhan66 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar herkes bişey söylüyor gerçekten işin ehli bir kişi bana hardline creapure nin tam olarak ne işe yaradığını , kilo almama yardımcı olurmu(hacimlenme) ve kas yapılanmasına nasıl bir etkisi olur anlatabilirmi ?
    Teşekkürederim.
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Temmuz 2015 ---
    Arkadaşlar herkes bişey söylüyor gerçekten işin ehli bir kişi bana hardline creapure nin tam olarak ne işe yaradığını , kilo almama yardımcı olurmu(hacimlenme) ve kas yapılanmasına nasıl bir etkisi olur anlatabilirmi ?
    Teşekkürederim.

10. Atakan Can

Atakan Can Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocalarım ve sporcu arkadaşlarım merhaba ben epeydir araştırıyorum bu creatine ürünlerini dünyanın en iyi creatineleri arasında optimum micronized creatine powder ve universal creatine powder var ama benim aklımda hardline creapure vardı sadece türkiyede tutulan bir ürün olduğu için cazip geldi açıkçası.Sizlere sorum şu olucak ben bukadar araştırıp kendi kafama yatan bu üç ürünü bulmuşken aralarından en iyisini istiyorum ve sizlerin düşünce ve görüşlerine de gerçekten güvendiğim için ve türkiyenin en iyi body sitesi olduğu için buraya yazmak istedim yardımcı olursanız sevinirim.

11. e2^

e2^ Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Dostum öncelikle şunu söylemeliyim ki; kreatin tam olarak nedir, ne zamanlar kullanılmalıdır, niçin kullanılmalıdır gibi mühim bilgileri internetten iyi bir araştırma ile bulman gerekir. Artık türkçe kaynakların da bir hayli artmasıyla yabancı dile gerek kalmadan bir sürü bilgiyi elde edebilirsiniz. Yapman gerekenler çok basit, internette veya bu forumda kreatin nedir yazarak onlarca bilgiye ulaşabilirsin. Yine de özet geçeyim, bilmeyen arkadaşlara da faydamız dokunsun. Kreatin kompleks ve monohidrat olarak ikiye ayrılan kaslardaki enerjinin(ATP) daha uzun süre muhafaza edilmesini sağlayan bir amino asit grubudur. Ayrıca vücuttaki suyu tutarak(kasların içinde) kasların daha dolgun görünmesini sağlayan hacim için önemli ürünlerdendir. Böbreği su tutmasından dolayı yorduğu için 6 hafta kullanımdan sonra en az 2 hafta ara verilmesi önerilmektedir. Kullanılırken bol bol su tüketilmesi önerilmektedir. Kısacası amacın hacimse ve kaldırdığın kilolarda artış istiyorsan ne tür kreatin kullanacağına karar verdikten sonra(araştırma yaptıktan sonra) ürünü kullanabilirsin.

Hardline bir Türk markasıdır. Vücut geliştirme alanındaki Türkiye'de yaşanan supplement eksikliğini farkettikten sonra kendi üretimlerini yapan ve yurtdışına göre ucuz fiyatlarla ürün satan bir firmadır. Creapure ise %100 saf kreatin demektir. Bir diğer anlamı da %100 monohidrat olmasıdır. Creapure'un bir diğer özelliği ise çok hızlı emilime sahip olmasıdır. Üstteki arkadaşa yazdığım mesajı baz alarak da sorunuza daha detaylı cevap bulabilirsiniz.

Türkiye'de tutulmasının sebebi Türk firması olmasından kaynaklanıyor. Hardline firmasının bir çok ürünü(BCAA vs) dünyaca ünlü firmalarla kıyaslandığında veri olarak düşük değerlere sahip oluyor. Bunun sebepleri arasında ülkemizdeki sağlık bakanlığının verdiği ölçüler, sınırlamalar söz konusu. Bana kalırsa Optimum, Universal, Weider gibi dünyaca ünlü markalardan biriyle başlayıp, en doğru etkiyi saptamak. Ancak bir ürünle net bir sonuç elde edemezsiniz. Sonuçta bu deneme yanılma üzerine bir spor ve size muhteşem şekilde etki eden bir ürün ben de aynı etkiyi göstermeyebilir keza bu durumun tam tersi de söz konusu olabilir. Bu yüzden daha büyük bir firma ile işe başlayıp sonrasında Hardline gibi hem ulaşılabilirliği hem de fiyatı cazip olan bir ürüne geçmek ve iki ürün arasındaki net farkı saptamak daha mantıklı.

Atakan Can bunu beğendi.
  12. Atakan Can

Atakan Can Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu ürünle weider pure creatine arasında kaldım ikisininde creapure yapımcısı aynı ALZCHEM firması tarafından üretiliyorlar hangisini tavsiye edersiniz?

13. e2^

e2^ Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Hardline kullanmamış birisi olarak, kendi sitelerinden verilere bakarak bir karşılaştırma yaptım sizin için. Dediğiniz gibi ikisi de ALZCHEM firması tarafından üretiliyor nitekim o firma dünyadaki ilk ve tek saf kreatin üreten firmadır.

Weider de 5 gramlık ölçek de 3.5 gram kreatin monohidrat sağlıyor gözükmekte, hardline ise tuhaf bir şekilde 5 gramlık ölçekte 5 gram protein + 5 gram kreatin monohidrat sağlıyor diye gözüküyor. Buradaki tutarsızlık şu, Weider'in verileri normal gözükürken Hardline 5 gram içinde 10 gramlık supplement sağlamış. Tamamen saçmalık yani. Aralarında belki de uçurumlar olmasa da bu tip saçma ve özensiz hareketler beni firmadan soğutmaya yetiyor. Fiyat olarak Hardline tabii ki Weider'e göre çok daha uygun. İşin aslı bir çok firmanın supplementleri Weider'e göre daha uygun. Ama benim fikrimi soracak olursanız, oyumu dünyaca bilinen ve tutarsızlık yapıp kullanıcıyı ikileme düşürmeyen bir firma olan Weider'den yana kullanıyorum.

Bu arada Hardline'ın 100 gram creatininde 400 kalori olduğu yazıyor. Bu demektir ki 500 gramlık bir kutuda 2000 kalori olacak. Weider ise 0 kalori. Durduk yere 2000 kalori tüketmeye uzun vadede de olsa gerek yok diye düşünüyorum.

Atakan Can bunu beğendi.
  14. Atakan Can

Atakan Can Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle çok teşekkür ederim ilginiz ve alakanızdan dolayı gerçekten 2 yorumda bulundum ve ikisinede cevap verdiniz.Sizide çok fazla sıkmadan sunu sormak istiyorum 2000 kalori demişsiniz yani bu kilo almaya yönelik bir supplement olduğunu gösteriyor.Ben 65 kilo olup 6 aydır sporla uğraşan biri olarak sizde takdir edersiniz ki kilo aldıran bir supplement bemim daha çok işime gelir.Şu anki kanım hardline almaktan yana lakin sizin önerinizide göz önünde bulundurdum size sunu sormak istiyorum daha önce hiç weider ürünleri kullandınız mı? yani daha doğrusu weider creatine kullandınız mı ? Eğer kullandıysanız weider hakkındaki görüşlerinizi çok kısıca belirtirmisiniz çünkü weider creatine hakkında bir bölüm var ben sadece sizin görüşlerinizi merak ettiğim için soruyorum buda son sorum olucak teşekkürler. :)

15. e2^

e2^ Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Rica ederim. Bu forum sonuçta bilgi paylaşımı için var ve ben de elimden geldiğince tecrübelerimi yeni arkadaşlara aktarmak isterim. Ne de olsa hepimizin hem sağlığı, hem vakti hem de parası değerli :). Öncelikle kendimden bahsedeyim ki sizin kafanızda benim bi profilim canlansın, ona göre güvenilirliğime karar verebilirsiniz. Ben aslında profesyonel yüzücüydüm. Ankara'da bi klüpte lisanslı sporcuydum(hala daha öyleyim). Lakin okulumun ve derslerim ağırlık yükünden ve federasyon ile yaşadığım bir kaç problemden bu spordan soğumaya başladım, kaldıramadım. Aşırı kilo artışı sonunda fitness yapmaya ve altyapımı daha iyi hale getirmeye çalıştım. 2 yıldır bu spor ile ilgileniyorum ve öyle sürekli supplement kullanan birisi değilim.

Gel gelelim Weider'in 2 farklı ürününü kullanma fırsayı buldum. Bunlardan birisi Weider Arginine X-Plode diğeri ise Pure Creatine. Şunu da belirteyim 2 yıllık fitness geçmişimde 2 defa creatine kullandım. Bunlardan biri Optimum'un diğeri ise Weider'indi. Weider'de açık ara daha çok fark hissettim. Belki de son 1 yıldır bu sporu daha bilinçli yaptığım ve Weider'i bu bilinç kazandığım yılda kullandığımdan dolayı olabilir. Fakat şunu söylemeliyim ki 2 üründen de neredeyse alınabilecek maksimum etkiyi aldım. Fiyat olarak diğer markalardan(sadece Hardline değil) gerçekten daha pahallılar fakat etkilerini hissettiren ve bu piyasanın belki de en köklü firmalarından birisidir Weider.
    Şimdi kilo alma probleminize çözüm önerelim. Dediğiniz gibi kilo ve hacim almak için ne kadar çok kalori alsanız o kadar iyi fakat bu kalori nereden geliyor mühim olan bu. Sonuçta tatlının içinde de kalori var ama tavuk göğsünün veya hindi göğsünün içinde de var. Ben açıkcası alınan kalorilerin olabildiğince ulaşılmak istenen amaca yönelik olması taraftarıyım. Nitekim tahmin ettiğim üzere siz lean muscle denilen yağsız kas kütlesi inşaa etmek istiyorsunuz. Bu sebepten dolayı nerden geldiği belli olmayan bir 2000 kalori yerine sadece etkiye odaklanılabilinecek bir ürün olan Weider'i tercih ederdim ben. Dediğim gibi bu sizin vücudunuz ve deneme yanılma yapmadan maksimum etkiyi görebileceğiniz bir spor yapmıyorsunuz malesef. Bir maddenin(amino asit, termojenik yağ yakıcı, protein tozu) en az iki çeşidini denemeden tek bir ürününe bağlı kalmak bence yanlış bir durum çünkü çok iyi etkisi var dediğiniz bir ürün belki de kullanmayı tercih etmediğiniz üründen daha az bir tepkime gösterecek vücudunuzda. Kusura bakmayın biraz uzattım ama elimden geldiğince bu tip ürünlere yeni başlayacak arkadaşları bilinçlendirmek adına uzun tuttum bu yazıyı.

Yazımı sonlandırmadan önce 2 önemli noktaya değinmek istiyorum. İlk olarak bu tip su tutan ürünleri kullanacaksanız bilinçli olarak kullanmanız gerekmektedir. Gramajı aşmamak ve bol su tüketmek gerekmektedir(günde en az 2.5 litre). İkinci olaraksa bu ürünler bir mucize değil sadece yardımcı/destek ürünlerdir. Moralinizi bozmadan aynı disiplin ve kararlılıkla yolunuzdan ilerlemeniz sizi uzun vadede başarıya kavuşturacaktır. Unutulmaması gereken en önemli şeylerden biri dinlenme/beslenme ikilisinin supplement/workout ikilisi kadar önem arz etmesidir.

Atakan Can bunu beğendi.
  16. mecnun12

mecnun12 Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38

weider almanya sitesinde 3 gr lık kaşıkta 3 gr creatin var (5 gr da 3 gr creatin yanlışı Türkiyedeki sitelerde )
    hardline 5 gr lık kaşıkta 5 gr creatin var

yani fark yok

kalori olayına gelecek olursak creatinlerin de nitrojen değeri vardır ve araştırmaya tabi tutulsursa 1 gr creatin 1 gr protein değerini verir
    weider kutu üzerinde bulunu belirtme gereği duymamıştır

yani tamamen aynı ürünler

Son düzenleme: 7 Temmuz 2015
  17. Atakan Can

Atakan Can Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Gerçekten çok teşekkür ederim forumda böyle ilgili ve bilinçli insanların olması cidden konu hakkında bilgi edinmek isteyen insanlara çok yararlı oluyor hakkınız yenmez açıkçası yaptığınız açıklama beni fazlasıyla tatmin etti weider alıcam çok teşekkürler. :) sporculuk hayatınızda da başarılar dilerim bu arada :)

18. e2^

e2^ Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Rica ederim sonuçta bu forum bilgi paylaşımı için var ve ben de elimden geldiğince bilgilerimi başkalarına aktarmak isterim. Lakin sizin bir üst mesajınızda mecnun12 isimli arkadaşımız konuya güzel bir açıklık getirmiş. Ben hiç bir kreatin ürününün bilgi bandrolünde protein sekmesi görmedim ama 1 gram creatin 1 gram proteine eşit oluyor gibi bir mantık yürütülebilinir fakat Hardline firmasının bunu ifade ediş şekilleri kafa karıştırıcı. Benim nacizane tavsiyem, ilk olarak Weider gibi daha köklü ve güvenilir bir marka ile yola çıkıp hem beslenmenize hem de sporunuza özen göstermeniz olacaktır. Sonrasında yeni bir kreatin kullanmak isterseniz Hardline bir diğer alternatif olarak kafanızda bulunsun.

Ben de sizin spor hayatınızda başarılar diliyorum ve olabildiğince naturel kalarak bu sporu gerçekleştirmenizi de tavsiye ediyorum :)

19. GoToGymTR

GoToGymTR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bodrum, Muğla
    ARKADAŞLAR BEN BU KREATİNİ KULLANALI 1 AY OLDU VE 1.5 CM ALDIM LAKİN ARA VERDİĞİMDE KREATİNE O 1.5 CM GİDECEK Mİ ? VE SIKSIK İDRARA ÇIKMAYA BAŞLADIM AYRIYETTEN KREATİNİ KULLANMAYA BAŞLADIĞIM 2.GÜNDEN İTİBAREN 5 KG BİR ANİ ARTIŞ OLDU 2 GÜN İÇİNDE VE GAYET DÜZENLİ BESLENİYORUM.

20. petito

petito Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selamlar bu ürünü 2 gün bu sitedeki tavsiyeleri okuyarak aldım aldımda birşey fark ettim bu ürün erimiyor yani bir tatlı kaşığı ile ürünü alıp shaker'a koyuyorum deliler gibi çalkalıyorum ama bir türlü eritemedim ? kafayı yiyeceğim su miktarını arttırdım ben mi hata yapıyorum arkadaşlar başka birşey ilemi karıştırıp eritmek lazım ? tecrübesi olan arkadaşlar bir fikir verirseniz sevinirim
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Ekim 2015 ---
    Selamlar bu ürünü 2 gün bu sitedeki tavsiyeleri okuyarak aldım aldımda birşey fark ettim bu ürün erimiyor yani bir tatlı kaşığı ile ürünü alıp shaker'a koyuyorum deliler gibi çalkalıyorum ama bir türlü eritemedim ? kafayı yiyeceğim su miktarını arttırdım ben mi hata yapıyorum arkadaşlar başka birşey ilemi karıştırıp eritmek lazım ? tecrübesi olan arkadaşlar bir fikir verirseniz sevinirim

Sayfayı Paylaş