harddisk problemi...yardım

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve hernan77 tarafından 23 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    bilgisayarda samsung sata2 200 gb harddisk var.
    geçen cumartesi java dosyası indirdim. indirirken antivirüs programı virüs uyarısı verdi. indirmeyi durdurdum. aradan 30 dk geçmedi benim evin sigortası attı...aşşağı indim sigortayı açtım işim vardı yukarı çıkmadım. aradan 2-3 saat geçti eve döndüm...bilgisayarı açtım. normal şekilde windows başladı tam masaüstü çıkacakken ekran karardı ve bilgisayar tekrar açılmaya başladı yani resetledi. bu sefer bi uyarı sayfası ile açıldı hani şu güvenli mod da aç, olağan başlat falan...ordaki tüm komutları denememe rağmen sorun çözülmedi...elimde orjinal windows var. windowsu onarayım dedim..dosyaları yükleme bölümünden sonra biçmlendirme kısmına geçmeden takılıp kaldı...format atayım dedim aynı şey...kafayı kıracağım...

yakında bi internet kafe var teknik destek veriyoruz diye yazmışlar oraya gittim ordaki çocuk harddiskte teknik bir problem var dedi...ben ilk etapta virüsten şüphelenmiştim...hepsiburada dan almıştım mesaj attım gönderin diyorlar ama bayram öncesi şimdi göndersem bayram sonuna kalacak...maksimum 30 iş günü veriyorlar tamir için...tamda crysiz oynayacaktım...hatta rem bile spariş verdim oyun için...

konu hakkında bilgi ve tecrübesi olan arkadaşlar var mı? yardım edebilirseniz sevinirim...belki burada halledebileceğim bir sorundur...

sağlam bi harddisk bulabilsem onu takıp bu harddiski chek edeyim diyorum...teknik mi virütik mi?..

2. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bende aynı dertten muzdarip oldum. samsung h.d. sorunu bu. sonra 5 ay geçti virüs girdi. trend micro vardı silemedi. gittim orjin karspersky aldım 35 ytlye hala bilgisayar sayıp duruyor h.d sesler geliyor. dostum emin ol hd. sorunlu bad sector vardr yada okuyucu kafa bozuk.

3. MT

MT Üye

Beğenileri:
    1.054
    Ödül Puanları:
    0
    Hiren's Bootable CD diye bir kurtarma cd si var belki duymuşsundur. Onla bilgisayarını tıpkı windows cd si ile başlattığın gibi başlatıp cd içerisindeki araçlarla hdd yi formatlamaya çalış. Ayrıca virüs testinden de geçirebilirsin sürücüyü. Ya da sürücüde fiziksel sorun olup olmadığını aynı cd içerisindeki araçlarla denetleyebilirsin.

Despo bunu beğendi.
  4. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    internetten bulabilir miyim bu cd yi? bi araştırıp bakayım...teşekkürler

5. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    İnternet kafedeki çocuk nerden anladı teknik sorun olduğunu? HD'yi söküp, kendi bilgisayarına mı taktı, yoksa nasıl anlamış?

HD'de sorun olacağını pek düşünmüyorum, hani çok yüksek bir akım gelseydi kalitesiz psu sorun yarattı diyeceğim ama...

Formatla büyük ihtimal düzelmesi lazım, windows ciddi bir sorun yaşamıştır açılmaz.

Bilgisayarın açılışını, windows cd'si ile yaptınız mı? Öyle açıp, windowsu kuru seçin,onarımı değil kurarken format kısmında, format atması için evet diyin tabi bu aşamalara gelebiliyorsanız...

Samsung'un destek sitesi...

http://www.samsung.com/tr/support/download/supportDownMain.do

Umarım, ciddi bir sorun olmaz...

Son düzenleme: 23 Eylül 2008
  6. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Aynı sorunu bende yaşadım samsungda :) hiçbir çözümü yok hemen geri yolla 20 gün içinde yenisini yolluyorlar onlarda farkında hatanın :)

7. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    harddiski pc ye taktık...windowsu tekrar yükleyeliim dedik ama bahsettiğim sorunu maalesef aşamadık. yani belli bir yerde takılıp kaldık...ben de o yüklediğim dosyadan şüpheleniyorum...virüs atmış olabilir diye...yarın da uğraşayım umarım çözebilirim...

8. musclefan

musclefan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İSTANBUL
    bu işten hiç anlamıyorum malesef hernan.
    konu açılmışken ben de bir şey sorayım; :D doktor bulunca herkes sorar ya derdine bi çare...
    benim bilgisayarım "gizli dosyalarımı göster" diye işaretlememe rağmen göstermiyor gizlediğim dosyaları.sonra açıyorum bi bakıyorum kendi kendine "gizli dosyalarımı gösterme" işaretlenmiş:(.herhangi bir virüs programı da yüklü değil göstermesini engelleyecek.neden göstermiyor olabilir acaba?

9. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0

amvo, olabilir :)

http://www.zshare.net/download/108894234d7e103f/

burdan programı indirip bir deneyin.

musclefan bunu beğendi.
  10. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    formata gerek yok..windows cd.si ile kura başlayın..ve devamında R ile kurtarma konsoluna girin..
    çıkan dos ekranında chkdsk yazın enter yapın..

checkdisk hem tarar hemde düzeltir..
    geçen aynısı başıma geldi..böyle kurtarabildim ancak..
    formata gerek kalmadı..
    umarım işe yarar..geçmiş olsun..

combofix'i indirip kurmanız yeterli..ama antivirüs varsa kapatıp kurun..
    forumda başlık açmıştım ;)
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/showthread.php?t=14157&highlight=combofix

Son düzenleme: 23 Eylül 2008
    musclefan bunu beğendi.
  11. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    SAYIN DİEZ, benim hd de samsung böyle bir sorun ben yaşadım teknik servis tamir edip gönderdiler. hatta vista ile uyumunu zor buldular . vista işlem çemberi mevlana gibi dönüp duruyor du . hallettiler daha yeni virüs girdi pc me trend micro anti virüs silemedi virüsleri. gidip orjin karsperky alıdım. sildi fakat hd. garip sesler geliyor sürekli işlem yapıyor gibi. ve arada bir anti virüs reklamları çıkıyor. internet explorer yavaş çalışıyor arada bir donup yeniden kendine geliyor. acaba bulunamayan bir virüsmü var. bigisayara format atmak yada bilgileri kaybetme riskini göze alamam. sırf bu sebeble orjinal antivirüs programı aldım. tıb programlarım ve patchleri var lütfen yardımcı olabilirmisiniz. sizce bir teknik servisemi gitmeliyim. yada sorunu anlayabildinizmi?

12. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    halledemiyorum arkadaşlar...bu gidişle bu işten anlayan bir bilgisayarcıya gideceğim herhalde...

diez anlattığını yapamıyorum çünkü onar komutunu gşrdşkten sonra diskiniz kontrol ediliyor deyip ardından da harddiskin boyutunu gösteren en altta bir bölüm çıkıyor ve orada takılı kalıyor....

şu şekilde:

190780 MB disk 0 at Id 0 on bus atapi inceleniyor.......

burada takılıp kalıyor....

13. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    hmm..
    başta senin de dediğin gibi sağlam bir HDD bulup slave bağlayıp windows ortamında verileri kurtarıp, harddisk manager tarzı programlarla da yüzey taraması yapıp format atmak..

yine düzelmezse yada yüzey taramasında hata verirse fiziksel bir problem var demektir..garantiye verip emanet bir HDD bulmanı öneririm..

14. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    hernan77 yazdığımı okudun mu :) samsung harddisklerde malesef böyle bir sorun var harddisk anlamsız bir şekilde kendini imha ediyor..Hemen geri gönder değiştiriyorlar..

15. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    çıkmadık candan ümit kesilmezmiş derler ya bnimkiside o...şimdi harddisk tamamı ile devre dışı olsa bios da boot ayarlarında görülür mü yoksa görülmez mi? benim harddisk orada görünüyor. aklımı karıştıran durm bu. eyer vürüs problemi ise burada bir şekilde teknik destek alıp çözeyim diyorum...harddiski istanbula gönder...sonra bekle ki yapılsın..eyer teknik değilde vürüs problemi ise boşuna göndermiş olacağım...

16. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Ben aldığım yere geri götürdüğümde satıcı adam gülerek karşıladı seninkide mi bomladı abi dedi :) belli bir serinin çoğunda hata varmış neredeyse her 10 harddiskten biri böyle oluyormuş..Zaten servise gönderirken bilgilerin kurtarılmasını talep ediyor musun diye sordular..Geri gelmesi ise 20 günü buldu..

Sayfayı Paylaş