hard core body mi yoksa fitness devrimi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve shadown tarafından 5 Ekim 2011 başlatılmıştır.

hard core body mi fitness mı?

1. hardcore

oy sayısı 134
    33,7%
  2. fitness

oy sayısı 264
    66,3%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 50 üye.
  1. shadown

shadown Yeni Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sigortacılık
    Yer:
    antalya
    hard core body devri kapandı gibi insanlar fitnesa yöneliyor.bunun sebepleri neler bu konudaki yorumları paylaşalım

zgr bunu beğendi.
  2. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    birinci ana neden "hardcore "yapanların estetik ,natürel ,normal görünmemeleri...)

ikinci ana neden, ağır,spesifik antrenman içermesi...zor oluşu ..herkes tarafından yapılamamsı...

Azi ve Ocensers bunu beğendi.
  3. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    devir fitness devri bu çok açık. bb yolunun fitness'a göre çok daha uzun olması, daha yorucu ve meşakatli olması insanları fitness düzeyinde tutan bir başka etmen. tabi bir de şu var bb yapmak isteseniz bile ilk bir iki yılın fitness ayarında geçiyor olması insanları yıldırıyor olabilir. tabi malumunuz eğer supplement kullanıyorsanız bb işi zaman ilerledikçe parasal manada sıkıntıya girebiliyor. bir de çoğu insan bu işi hakkaten sadece fit olmak için istiyor. soruyorsun adama nasıl bir vücut istiyorsun diye adamın cevabı şu "belim incelsin biraz da kollar kalınlaşsın yeter" e haliyle insanlardaki hedefler bununla sınırlı kalınca fitnesstan bodye yönelim olmuyor...

mustafa088 bunu beğendi.
  4. zgr

zgr Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    23
    şahsi görüşüm olayın sadece tercih meselesi ile ilgili olduğu.Hardcore bodybuilding dediğimiz olaya epey emek vermek lazım daha fazla yemek daha ağır çalışmak(her hardcore çalışmaya çalışan hardcore bodyci olmuyor).Bende fitness tan yanayım görünüş olarak daha hoş duruyor.

5. shadown

shadown Yeni Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sigortacılık
    Yer:
    antalya
    mesela 10 sene oncesını hatırlıyorum 2000 ler falan body yeni başlamışım yaş 16-17 öyle adamlar vardı ki salona girmeye korkardım..bence sadece maddi açıdan bakmamak gerek.yani supplement fiyatları vs.değişen kültürün de etkisi bunda büyük.

6. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    aynen bunda kültür değişiminin etkisi çok büyük. 90lardan hatırladığım en büyük aksiyon yıldızları jackie chan, jean claude van damme ve wesley snipes üçlüsüdür. çocukluğumun bu yıldızlarının hepsi de gayet sıkı tiplerdi. özellikle van damme harbi kaslıydı. şimdilerde vin diesel-dwayne johnson-jason statham gibi yıldızlar aslında çok daha iri olsalar da o kadar tercih edilmiyorlar. paul walker ve ya sean faris tarzı vücutlar ilgiyi daha çok toplamakta. insanlar özellikle arnold ve sly stallone döneminde ki aşırı kaslı tv yıldızlarına yaklaşık bir 10-15 yıl kadar epey bir siftinmiştir ancak her zaman olduğu gibi bu tarz insanların da modası geçmektedir. bana kalırsa çoğu insan sadece yağsız ve zayıf bir belin üstüne hoş bir omuz-kol estetiği istiyor. aza kanaat ediyorlar aslında :D

mustafa088 bunu beğendi.
  7. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Halk açısından fitness diyebilmemize karşın amatör ya da profesyonel müsabık sporcular açısındansa vücut geliştirme revaçta denilebilinir. Ancak vücut geliştirmede klasik vücut geliştirme diye bir disiplin var ki fitnessa yakın bir görüntü vermekte ki klasik vücut geliştirmeye olan ilgi de her geçen gün artıyor.

8. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    evet fitness sporu yükselişte bu bir gerçek bunun temel nedeni vg nin daha çok emek istemesi insanlar artık belim ince olsun yeter diyorlar ayrıca 90 lı yıllardaki en büyük üç aksiyon starı Arnold Stallone ve Bruce Willisdir hem oyunculuk açısından hemde filmlerine bakıldığında diğerlerinden çok üstündür yalnız Arnold la Stallone nin vücudu neden bir tutulur anlamam Arnold tam bodyciyken Stallone ise Fitnessçıydı neyse konuya dönelim Arnold deviri kapandı benim için hiçbir zaman kapanmadı her zaman filmlerini videolarını seyredeceğim ama insanlar artık Bratt Pitt Jason Statham gibi oyuncuların vücudu gibi fit bir vücut istiyor saygım sonsuz ama ben hard core dan memnunum

Azi ve Ocensers bunu beğendi.
  9. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Kesinlikle body
    Devasa kollar , geniş omuzlar , dolgun göğüsler , kalın bacaklar..

_Ersin_, Azi, Ocensers ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  10. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul

Fazla sürmez zaten 5 yıla kadar devasa olacaksın bu gidişle :)

Bana fit olsun yeterli şöyle 95 kiloda sıkı bir vücut yeterli olacaktır inş..

Azi ve sultanmehmed bunu beğendi.
  11. kaanmert

kaanmert Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    benim görüşüm vücut geliştirmeden yana

Fitness sadece şu anda gündemde bir aralar vücut geliştirme gündemde oldu..

fitness seçilme nedeni(toplumun):

en büyük nedeni fitness yapan insan sağlık ve dengeli bir vücut ön planda tutmak ister çoğu insan vücut geliştirmeye yönelseydi zaten garip olurdu :)

Fitness ilgi alanı olması çoğu insan ''salonda görürsünüz:yok abi ben zaten şunun kadar olmak istemiyom şöyle olsam yeter bana(kıvanç tatlıtuğ şu anda gündemde abartısız tamam diyebiliyorlar)''diyen 15inden 35ine kadar insanlar çıkıyor mutlaka..

fitness insanlara kolay geliyor zaten ekranlarda gördüğümüz çoğu ünlü fitness alanında açılmaya başladı.örneğin bizim yerli dizilerimizde şu günlerde fit vücutlar sanki gündemde bir kaç kişinin sayesinde gördüğümüz filmlerde ve buda fitness olarak nitelendiriyorlar fakat:

-şu gerçeği unutmamak lazım: Kişisel düşünceler toplumun düşüncesiyle değişiyor toplumun düşüncesinide etraftaki filmler ünlüler hayata yön verenler sağlık doktorları programları v.b o kadar çok şey çıktı ki ..bakıyor vg yapanlar ileri seviyedekilerin çoğu vücut bakımından ''nedir bu abi'' tepkisi alınca fitness'a yöneliyorlar ki buda (Kendi açılarından) kolay ve mantıklı olan zaten yüksek seviyedeki vücut çalışan insan sayısı günümüze oranla geçmişe kıyasla orantılı ama denildiği gibi yukarıdaki yorumda klasik vücut çalışanlar hemen hemen fitness'a yakın seviyedeler ve buda her iki alanda ilgiyi arttırıyor fitness zaten her zaman yükselişte bir o kadar da diğerleri sadece gündeme çıkıyor..yaptığım yorum ne kadar doğru bilemiyorum fakat ülkemiz açısından öyle görüyorum.. örneğin show tv de yetenek sizsiniz var adam ilizyonist ilgisi milletin ona yöneliyor neden çok ilgi çekiyor..Ama bir vücutcu gelip poz verse 3 dakika herkes hayretle bakar ve biter ama fit bir insan gelip orada (biraz da yakışıklı olursa) dans ediyor bir şey yapıyor 100 kişinin 50si buna 49u ilizyoniste 1 kişide vücutcuya kafayı takıyor ben buna bağlıyorum :))

Son düzenleme: 5 Ekim 2011
    serseriking57, Azi ve meşale bunu beğendi.
  12. Emre94

Emre94 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten herkez body yapsa body yapanların bi farkı olmazdı böyle daha iyi bence:)

Azi, purulence ve cakmak01 bunu beğendi.
  13. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    su an sadece ulkemızde dgeıl dunyada fıtness daga populer artık kımse hardcore vucut gelıstırme yapmak yada kısa tabırıyle body yapmak ıstemıyor

cunku zor yanı ole 1-2 yılda ( kı buda cok uzun bır sure ) defıne 45 kol olmuyor malesef

daha zor daha duzenlı bır hayat ıstıyor daha duzenlı beslenme gerek o yzuden ınsanlar aza kanaat edıyor gıbı bırsey

Azi, selim4141, cakmak01 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  14. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    evet cocuklugumuzun kahramanları bu saydıgın isimler.
    wesley snipes çok begendigim bir aktordur. özellikle murder at 1600 ve savaş sanatı filmlerinde çok saglam fizigi vardı.

günümüzde genelde bu isimlerdende daha zayıf olmak tercih ediliyor.
    daha sonra saydıgın aktorlerden bir tek dwayne johnson un açık ara daha iri oldugunu düşünüyorum.

fit bir vucuda sahip olmak neden daha fazla tercih ediliyora zaten cevap arkadaşım vermiş.
    ulaşılması kolay olan hedef daha cazip geliyor.

Azi ve cakmak01 bunu beğendi.
  15. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    Zaman değişti, insanlar da değişti amaspora yada vg ye bakış yapısı olarak değil, hedefler değişti. En iyi örnek şu şekilde olacaktır; benim çocukluğumda ve ergenlğimde alay konusu olanlar hatta hocaların bile takıldıkları azınlıkta olan şişmanlardı çünkü o zaman standart insan profili 1,70 boylarında 65-75kg da bugün zayıf diyebileceğimiz bir insandı; günümüz de ise şişmanlık hakim profil düzeni mesela geçen gün bu konuyu sabah otobüste okudum ve otobüste saydığım 11 kişinin 7si etli butlu insanlardı :)şişmanlardı işin özü. Doğal olarak şişmanlık artık dünya genelinde bir sorun ve artık istedikleri şeyleri giyip gezmek vücutta ki asimetriyi düzeltmek istiyorlar zaten forumda ki yeni mesajlar bölümün genel bir kısmında da bu bel, basen, karın üçlüsü üzerine konu eksik olmuyor. bu yüzden zayıflamaya yönelik ve adına fitnes dedikleri şeyi seçiyorlar. Yani bu insanların zaten özellikle kıyafet konusunda şikayetçiyken bizim gibi her sene bir sene önceki giydiği olmadığında sevinecek biri olmasını istemek abese kaçar. vücutçularda zaten her zaman vardı ve aynı şekilde var olmaya devam ediyorlar hatta fazlasıyla devam ediyorlar. doksanlarda ki yarışmalarda podyuma çıkacak 4-5 kişi bulamazken şimdi 2 gün süren elemeler ve gece yarısına kadar devam eden finaller yapılır hale geldi.

Dağ55, NukleerBaslik, Azi ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  16. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    ben body fitness yapıyorum vg bana göre degil erkek olsaydım olabilirdi ama bayanlarda hos durmuyor zaten öyle olabilmek icinde bircok sey kullanmalıyız bayanlar olarak sıkı fit bir vücut benim icin önemli tabii ki kaslı

Azi ve cakmak01 bunu beğendi.
  17. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kim ne derse desin her zaman devir fitness devri idi. ama farkında değildik.

niyet body olabilir ama sonuçta niyet değil pratiktir önemli olan. burda bile bakıyorum 5 kg dambılım var çok çalışırım nasıl kilo alabilirim diye soruyorlar: beyin BB diyor ama 5 kiloluk dambılla çalışıyor olacak iş mi bu!!...ayrıca vücudun buna izin veriyor mu bakalım. bu forumda bile bin tane üye görebilrsiniz her gün yazar çizer araştırır öğrenmeye çalışır, yani kendini BBye verir, ama müsabık olan sayısı 5i geçmez. en çok mesaj yeni başlayanlar bölümündedir, çünkü herkes bir heves başlar maksimum 12 ay sonra en iyi tabirle işler yavaşlar ki, genelde zaten çoktan bitmiştir.

takkeyi öne alıp öyle konuşmak lazım. BB dediğiniz şey dünyanın en disiplin isteyen şeylerinden biridir. eğer vücudunuz harika tepkiler vermiyorsa, en büyük motivasyonunuz elinizden gider. ayrıca BB çok nankördür, Arnoldu bile birkaç sene yapmayınca ne hale getirdi. öyle her babayiğidin harcı değildir.

fitness nispeten kolaydır, 6-12 ay içinde ciddi bir disiplinle istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. belki kaslarınız çıkmaz ama yağlarınız erir, vücudnuz sıkılaşır şeklini bulur, üstelik o şekli korumak da o kadar zor değildir. ayrıca 5-10 kiloluk dambıllar bile yeter.

15 aydır çok ciddi bir disiplinle yapıyorum, ki kendime bile "BB yapıyorsun" diyemiyorum.

jkdo, Azi, Ocensers ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  18. Bodyturkey

Bodyturkey Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Organizatör
    Yer:
    İstanbul/Kadıköy
    Hardcore bodybuilding en iyisi

19. Axe

Axe Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Ben fitness taraftarıyım . fitness sağlıklı ve formda kalmak için çok iyi spor

20. Cattleya

Cattleya Yeni Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Aydın
    Hardcore para için yapılan sağlıksız birşey ama fitness kendine yapılan sağlıklı güzel çekici birşey

Sayfayı Paylaş