Hani düşük kalorili diyetler zararlıydı :D 800 kalori :D

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Lionss tarafından 10 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    8 günüdr diyetteyim hiç bişey olmadı eskisine göre daha iyiyim aslında 8 günde 3 cm belden incelinde dahada mutlu oldum desem yeridir açlık hissi hiç yok gün içerisinde ekmek tüketmiyorum sabah kahvaltısı acayip hafif kısacası çogu kişinin yapmayacagı diyeti yapıyorum garip olansa kaslarımdan kayıp yok eskigi gibi hatta karınlarda şöyle yanlarda kesikler oluşmaya başlaadı :D

2. atomkarınca01

atomkarınca01 Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Çok yanlış yoldasın. Günlük alman gereken kaloriden 500 kalori az almak zayıflamana yardımcı olacaktır . Daha azı şehir efsanesidir, bedende ve psikolojide kalıcı hasarlara sebep olabilir

3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Kaslarımda kayıp yok demişsin bunu nasıl tespit edebiliyorsun anlamış değilim.Varolan yağ oranın katmanın kas kütlenin görünümüne etki ettiğini biliyorsun diye umuyorum , bu yağ oranı düşük kalorili diyet ile giderken yanı sıra kas kütlende azalıyor.Ama yağ oranı azalması kas görünümüne etki eder yani hiç bir zaman %30 yağ oranlı biriyle %20 yağ oranlı birinin kası aynı görünümde olmaz.Sende bu aradasın yağ oranın azalıyor ama görünen kas oranın senin için kastan kayıp olmadığı düşüncesi uyandırıyor.Düşük kalorili diyeti kesip , orta seviye aşırı karbonhidratsız bir beslenme ve doğru zamanlamayla ilerleyin sağlığınız için..

Bekci ve mustabeen bunu beğendi.
  4. Kilolu :(:(

Kilolu :(:( Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Bende böyle bir diyete girmiştim .. Zayıflıyorsun biraz ama şekilsiz zayıflama oluyor , bir taraftan fazla inceleme diğer taraftan daha az bunun sebebi kilonun yağdan değilde sudan kaybedilmesi nerede su birikmişsr o gidiyor .. Ve fırça gibi olan saçlarım dökülmeye basladı düzensizl sağlıksız beslenmeden hemen bıraktım , sana tavsiyem sağlığına zarar vermeden daha farklı bir yöntem uygula

5. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Kimse 8 günde zarar göreceğini söylemedi.Şu anda yağlarla birlikte kas kütleni kaybediyorsun. Bu bir süre sonra hissedebileceğin kadar güçsüzlük olarak sana geri dönecektir. Ne zaman döneceği ne kadar kas kütlen olduğuna bağlı. Ne kadar çok kas kütlen varsa bunu daha çok hissedersin, kas kütlen azsa daha az hissedersin. Bunun yanında zaman ilerledikçe v
    ücudun hormon yapımında zorlanmaya başlayacak, demir depoların boşalacak, vitamin ve mineral eksiklikleri başlayacak, vücudun yeterli kalori alamadığı için aldığı kalorileri öncelikle hayati fonksiyonların devamı için harcamaya ve yara iyileşmesi, cinsel aktivite, bağışıklık sistemi gibi ikincil derecede önem taşıyan fonksiyonlar gerilemeye başlayacak. Bu vücudunun bütün sistemlerinin işleyişini bozacak, sana genel bir sağlıksızlık ve zayıflık hissi verecek, daha depresif hissetmene yol açacak, kötü görüneceksin, libidonda düşüş olacak. Bütün bunlardan sonra diyetini kesmek zorunda kalacaksın ve tekrar normal yemeye geçtiğinde de vücudunun günlük kalori ihtiyacı çok azalmış olacağı için aldığın kalorileri rebound olarak yağ şeklinde depolamaya daha meyilli olacaksın, bu da sana hızlıca tekrar artmış yağ kütlesi olarak dönecek. Bu arada kilo kaybının bir bölümü de kastan olacağı için diyetini bitirmek zorunda kaldığında hala kötü görünüyor olacaksın.

Diğer ihtimal ise kalori hesabını yanlış yapıyor olman.

saq04ever, Bekci, Jacklifter ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  6. muroman

muroman Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    kaslarımda kayıp yok ? bu postu yazan birinin kas kütlesini merak etmiyor degilim

7. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Onu bunu bilmem hocam şuanda gerçekten pozitif etkiler var dogruya dogru önceden hep halsizdim şimdi aşırı derece canlıyım sabah zor uyanıyordum şimdi kapı açılsın direk gözlerim açılıyor o derece elime yüzüme bi renk geldi desem yeridir yaptıgım diyetle 4 5 kilo kas kaybı yaşayacak degilim 22 gün sonra diyeti bitirip protein agırlıklı beslenmeye başlacam kaybettigim kütleyi geri alırım üstüne yagsız olarak :D

8. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Aferin sana. Nerden biliyon kas kaybı olmadıgını ölçüm yaptirdinmi hastanede. İnsanlari yanlis yönlendiriyosun kendine değil baskalarina ds zarar vermeye calisiyosun

9. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Kaç kilo kas kütlen olduğuna bağlı olarak bir miktar kas kaybın olacaktır, bunu yağ depolamadan yerine koymak için her hafta kalori alımını 200-300 yukarı çekerek günlük kalori alımının %20 yukarısına çıkman ve bu şekilde 1-2 ay bulk yapman lazım. Bunu doğru yaparsan en az 2.5-3 ayı bulacaktır, sen bu kafayla muhtemelen bunu da yanlış yapacağın için daha uzun sürecektir. Bunun yerine doğru dürüst bir diyetle sadece yağ yakıp kas kütleni korumayı denersen, 22 gün sonra bu diyetle yakmayı düşündüğün yağ miktarının aynısını kas kaybetmeden yakar, 2 hafta günlük kalori ihtiyacınla eşit şekilde beslendikten sonra bulka girebilirdin. Yani şu anda planladığından 3-4 ay kadar önde olurdun, bu saçmalıklarla vakit kaybetmezdin.

Bunları yazma sebebim sen değilsin çünkü sen gerekli uyarılar yapıldığı halde kendi üzerinde daha önce milyonlarca kez denenmiş ve başarısız olmuş, neden başarısız olduğu da açıklanmış bir yöntemi denemeyi seçiyorsun, sana kolay gelsin. Bu site google aramalarında en üstlerde çıkıyor, olur da bir şeyler öğrenmeye çalışan birisi bu başlığa denk gelirse kafasında yalan yanlış düşünceler oluşmasın diye yazıyorum. Vücudun yağ yakabileceği hız bellidir, bunun üzerinde aç kalmak sadece kas kaybı, yeterince uzun sürünce sağlık kaybı ve kötü dış görünümle sonuçlanır.

zafer_zaferoglu, ajn16, sthammer ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  10. atomkarınca01

atomkarınca01 Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Bu kafayla artık burada ki gibi olursun...
    20-barfiksi-bile-cekemeyen-zayif-erkek_562085.jpg

Blonde ve Aziz-han bunu beğendi.
  11. Aziz-han

Aziz-han Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Yag yakmış iste

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

12. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
  13. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    İstedigim kiloya gelince fotoları atıcam :D kimin gibi oldugumu görüsünüz :D bende merak ettim şimdi acaba ne kadar gidicek :D günde 500 kalori azaltıcam ayda 2 bilemedin 3 kilo vericem dimi harbiden bana hızlı olan uydu bu aralar dediginiz gibi olmayacagımı biliyorum salonda bi abi vardı oda aynı tarzda kilo verdi ben salonu bıraktıgımda adam gayet iyi bi şekilde zayıflamıştı yoksa sizi dinlerdim :D

14. atomkarınca01

atomkarınca01 Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Tamam arkadaş, sen hastahane adını verirsin bizde bodyforumtr adına geçmiş olsun bol şifalar çiçegimizi yollarız hadi kolay gelsin . Konuda Kilitlenirse sevinirim yanlış diyete teşvik edildiği için .

zafer_zaferoglu bunu beğendi.
  15. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Zaten aç kalmıyorum karnım acıktıkça yiyorum bunun nasıl yaptıgımı anlatayım sabah normalde yarım ekmek yerken ekmegi sıfırladım olay bu günde 10 bardak çay içerken çayı 2 ye indirdim günde 3 4 adet çikolata ve 1 paket püskevit yerken bunlarıda sıfırladım akşam yemeginde 1 ekmege yakın yerken bunuda sıfırladım öglen bol bol döner yemek yerine meyve ve çorba tarzı yiyorum akşam yemeginde genelde et oluyor 200 gram a yakın tüketiyorum günde 1.5 litre kola içiyordum artık içmiyorum hayatım monotondu şimdi bol bol gezip dolaşıyorum eskisi gibi karın kasıda çalışıyorum sabah kahvaltımda bu şekilde

2 yumurta tam haşlanmış
    1 salata ve domates büyük boy yanında 5 6 adet zeytin yıkanmış birazda peynir
    Ara sıra öglen arası içicek olarak 200 gram süt tüketiyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Nisan 2014 ---
    sabah kahvaltı yapmayanlar varken benim yaptıgım yeterli sanırım herhangibi şekilde kaslarımıda zorlamıyorum hafif egzersizler ile günü geçiyorumrum diyet boyunca karnım acıkmıyor dogruya dogru acıkırsada hanım eller tarzında 3 4 tane bisküvi yiyorum geçiyor
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Nisan 2014 ---
    Türkiyede 80 kilo olupta gün içerisinde 50 gram ı geçmecek kdar protein alan insanlar dolu hepside iyi bu protein işi bana göre sadece fiziksel aktivitesi çok olanlar için geçerli o yüzden bu kadar takılmıyorum

16. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Olacaklar şu, ilk önce hızlı şekilde kilo vereceksin. Sonra vücudun kendini korumaya alacak. Kilo vermen yavaşlayacak, vücudun soğuyacak. En ufak şeyde üşüyeceksin. Kolay hastalanacaksın.
    Çok değil 1-2 Ay sonra normal beslenmene döndüğün an hızlı bir şekilde kilo alacaksın ve bu forumda bir başlık açacaksın "Ne Yapsam Kilo Veremiyorum" diye. Çünkü metabolizman iyice yavaşlamış olacak.

17. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Metobolizmayı durdugu gibi hızlandırırım bol bol su içip uzun koşu ve yürüşler yaparsam 1 yada 2 haftada eski haline gelir hocam şöyle anlatayım bu diyet sonunda ek olarak 10 gün eklecem ve bu metobozlima için olacak hergün 200 kalori fazla yecem şu anda 800 1000 arası gidip geliyor 10 günde 2500 kaloriye çıkarıcam aynı zamanda 10 günlük süreçte spor yapıcam koşu ve yürüş su alımını arttırıcam haliyle metobolizmada hızlanıcak

18. çaylak58

çaylak58 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Çok haklısın bi ara 300 kalori falan alıyordum , bazen daha az , okulda hocalarla evde ailemle dışarda arkadalarımla sürekli kavga ediyordum , sonra yemek yemeye başladım biraz daha düeldim herkes kendine gelmişsin diyordu , biraz düşündümde kesinlikle bu yüzdendi sinirliliğim

atomkarınca01 bunu beğendi.
  19. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam iyide ben aç degilim ki karnım acıktıkça bişeyler yiyorum ama yüksek kalorili degil mesela ekmek tüketmiyorum günlük 1.5 ekmek tükeiyorumdum abur cuburları bıraktım onları çıkarınca zaten büyük çogunluk gitti sabah yarım ekmek yerine 2 yumurta 1 salaata yada meyva yiyorum öglen çorba yada mevsim salatası yapıp yiyorum karnım acıkırsada 4 5 tane bisküvi yiyorum yani her şekilde yiyorum ama 1000 kaloriyi geçmiyor diyelim bazal metobolizma günlük 1000 e indi bunu 10 günde 1000 artıra bilirim her halde günlük normal aktivitelerle rahat 1000 kalori yakarım yani günlük 2000 kalori alsam bunun 1000 kalorisini yakarım gerisi metobolizmaya kalır her ögünde 4 5 tane acı biber yesem metobolizma hızlanır aynı şekilde günde 2 litreyi geçik su içiyorum buda etki yapar

20. nihatgulec96

nihatgulec96 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    1000 kalorilik diyet olmaz sen erkeksin
    en az 2000 al ve spor yap bence

zafer_zaferoglu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş