Hangisini almamı önerirsiniz?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve anilercan tarafından 22 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. anilercan

anilercan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar ben bundan 1 yıl önce 3 ay kadar bodye gittim ama birtakım nedenlerden dolayı bırakmıştım.Şimdi yeniden başladım şuanda 2.ayım ama geçen sene 3 ayda yaklaşık 10 kilo vermiştim. Bu sefer kesin kararlıyım ve bırakmamayı düşünüyorum ama kiloda vermek istiyorum. Boyum 1.77 kilom 83.
    Bir takım gıda besinleri almayı düşünüyorum yağ yakıcı veya protein olsun. Bugun salona bunlarla ilgili broşür geldi. Kampanya varmış Set halinde vermişler 5 tane set vardı. Hoca 2sinden birini önerdi. Bende tam olarak bilgiye sahip olmadığım için sizlere sormak istedim. Bunlardan hangisini alsam benim için hem kilo vermeme sebep olur hemde biraz olsun kasları belirgin tutar.?

1.set %100 Whey Çikolatalı Protein+Glumatine+ chromium
    2.set Carnipure + burner+carnifit+chromuim (yağ yakıcı istiyodum bunu önerdi)

Sizce hangisi daha yararlı olur?

2. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Bir yıl ara çok fazla onun kazanımları artık kalmamıştır. 2. ay bu tür suplementleri kullanmak için erken. Şu an için beslenmene dikkat et ve kendine diet listesi oluşur. Bu kilo vermen için daha yararlı olur.

anilercan bunu beğendi.
  3. anilercan

anilercan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ama 3.ayda kaldırdığım kiloları şimdiden kaldırmaya başladım.Yani yavaş yavaş o forma kavuşuyorum. Ağzıma ekmek sürmüyorum. sabah kahvaltı edip öglen burcak yiyorum bide aksam yemeği. Böyle devam ediyorum.Antremandan sonra mide hareketi calısıyorum. bazı günler koşu yapıyorum ama yağ yakıcı alsam iyi olucak diye düşündüm bide kampanyadaymış bunlar 190dan 130a 112ye falan düşmüş fiyatları o yüzden

4. hogan

hogan Üye

Beğenileri:
    1.244
    Ödül Puanları:
    103
    beslenmende 3 ana 3 ara öğün felsefesini uygula
    ekmek yemesende lifini mutlak al
    proteine başlayabilirsin
    amino için erken olabilir
    ekonomik durumunda önemli tabi
    chromium yada carnafit yerine termogenic leri araştır biraz
    sonuçta istekli olduğun belli
    koca karılar gibi elma krom yada salona giden herkes gibi cla+l-carnetine basici deneme diye termo araştıur diyorum

5. anilercan

anilercan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11

Bunlarda hardline kampanya yapmış set halinde satıyolar o yüzden hoca bu 2 setten birini önerdi. 120 falan yapıyo 1 setin toplam fiyatı. ama gramlarıda iyi gerçekten kampanyayı kaçırmak istemedim. yağ yakıcı mı alsam karar veremedim.Lif olarak burcak bskvsi yiyorum yoksa okulda fast food yemek zorunda kalıcam. o yüzden bunla idare etmeye calısıyorum ama biran öncede su yağların gitmesini kilo vermek istiyorumi

6. hogan

hogan Üye

Beğenileri:
    1.244
    Ödül Puanları:
    103
    sonuçta hardline dan alacağın toz veya burnerlarla muscletech veya universaldan alacağın arasındaki farkı araştırmak sana kalmış

7. anilercan

anilercan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Protein mi alsam iyi peki yağ yakıcı mı alsam daha çabuk forma kavuşurum?

8. hogan

hogan Üye

Beğenileri:
    1.244
    Ödül Puanları:
    103
    protein senin kasların için
    yağ yakıcılar kilo vermek içindir
    biri elma biri armut
    meyve salatası daha güzel olur

anilercan bunu beğendi.
  9. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Bi kaç gündür aşağı yukarı aynı dertle muzdarip olduğum için fikirlerimi paylaşmak istedim. Öncelikle bu 2 üründen birini kesin alacaksan tabi ki alttakini alman daha mantıklı gibi görünüyor. Sonuça yağ kaybetmek istiyorsun. Ancak HL almak istediğinden emin misin önce onu sormak lazım. sonuçta bu ürünlerin tamamına verdiğin parayla bir ürün alsan ve o ürün bu ürünlerden daha verimli olsa adet olarak sayısı az bile olsa sen de hem istediğini elde etsen hem de karaciğer ve böbreklerini fazladan yormasan nasıl olur? gibi bi soru geldi aklıma :) Ben karalamak veya övmek istemiyorum ama supplementler.com'a bi bak. Bu milyon dolarlık bir endüstri ve sen 2 kampanya arasında seçim yapmak istiyorsun. Benim şahsi önerim en az 3 ay daha protein destekli beslenerek diyetine devam et. İstediğin yağları zaten yakmış olacaksın büyük ihtimalle ve protein tozu veya bir gainer'la çalışmalarını destekleyebilirsin. Bu arada burner'larda kafein var yüksek miktarda ve kafein hassasiyeti olanlarda çarpıntıya sebep olabiliyormuş. Benim hocam da bana bi burner önerdi hydoxicut. Ancak forumumuz sayesinde yazılanları okuyunca almaktan vazgeçtim. Carnifit almıştım denemek için ama l-cartinitine'ın bomba olduğunu ve bi işe yaramadığını anlatan 2 tane yazı okudum keyfim kaçtı. Ben şu an CLA'yı araştırıyorum.

10. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Yağ yakmaya yönelik L-Carnitin, CLA ve Türkiye'de satılmayan bir yığın ürün sıralayabilirim şimdi buraya...

Ama bu ürünler tek başlarına mucize yaratamazlar! Ancak sıkı bir diyet ve disiplinli bir egzersiz programı ile birleştirildiği zaman kilo verme sürecine aktif olarak katkıda bulunabilirler.

Hemen hemen hepsinin genel olarak yaptıkları iş vücutda ki depo olarak kullanılan yağları kullanıma geçirmek ve diyet ile birlikte alınan yağların depo edilmeden atılmasını sağlamaktan ibaret.

Ama diyete dikkat edilmediği takdirde bu tip ürünlerin faydası yetersiz kalmakta ve kişi kilo verememektedir.

Yağ yakmaya yönelik ürünler diyet ve egzersiz programları ile kullanıldığında mucize yaratabilirler...

Ürünleri karalayan yazılar, ürünleri belirli bir disiplinde kullanmayan kişiler tarafından yazılmış olabilirler.

Egzersiz yapmadan, diyet'e özen göstermeden bu tip ürünleri kullanmak sadece cüzdan da bir incelme yapar!

11. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Okuduğum yazılardan birisi bu forumdan.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/carnitine-dolandiriciligi-t14030.html

Diğeri de başka bir forum sitesinden
    http://www.************/cont.php?cat=7&t=1365

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:52 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:50 ----------

Google'dan carnitine yalanı şeklinde yaz çıkanları bir oku istersen. Benim de 2 kutu bitirmiş ve 1 kutu almayı düşünen biri olarak biraz hevesim kaçtı açıkçası.

12. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Bu verdiğiniz link'te ki yazının hiç bir bilimsel geçerliliği olmadığı gibi bilimsel bir rapor da yoktur lakin yazıyı yazan arkadaş da yazının sonuna çok önemli bir not düşmüştür:

"Bu bilgiler bir sahsin kendi arastirmalari ve yorumundan cikmistir. %100 dogruluk garantisi yoktur"

Dolayısıyla yine bir önce ki yazımı okumanızı tavsiye edeceğim. Bu ürünler bir mucize değildir. Disiplinli bir diyet + egzersiz ve yanında destekleyici olarak yağ yakıcı ürünler şeklinde bir yöntem uygulanırsa sonuca daha rahat ulaşılır.

Başarılar...

13. anilercan

anilercan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    dediğin çok mantıklı evet başka markalarada bakıyorum şuanda iyice araştırmaya girdim ama gerçekten alıp biran önce forma kavuşmak istiyorum. bu ürünlerden alırsam 1 tane ürünün vericeginden daha çok yarar sağlar diye düşündüm

14. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Valla dediğim gibi eğer ikisi arasından bir tercih yapacaksan alttaki daha mantıklı görünüyor. Seni çok iyi anlıyorum. Çünkü ben de bir an önce form kazanmak ve yağlardan kurtulup supplement ile biraz kas yapmak istiyorum. Ama aceleci olmamak en iyisi gibi duruyo malesef. Hyroxicut'ı almayı çok düşündüm. Ben geçen sene mart ayında diyete başladım ve haziran itibariyle 95'e kadar düştüm. Bundan sonra kilo vermem acayip yavaşladı. Diyetime ısrarla devam ettim hatta evde koşu bandım, ayarlı mekik sehpam, dumbell ve barbell'lerimle 2 ay kadar düzenli yaparak devam ettim. Sonra bi tartıldım hala 95 kiloyum:) Salona yazıldım diyetimi kıstım aradan 3 aydan fazla zaman geçti anca 93 kiloya düştüm. Eşim de dahil bir çok arkadaşım bana iyi durumda olduğumu söylüyorlar ama ben 90'ın altına inmeye kararlıyım. Geçen sene rejime başladığımda koyduğum hedef bu. Sonra kendi kendime biraz daha müsade ettim. Fiziki işte çalışmama rağmen haftada 3 günlük aboneliğimi her güne çıkardım. En az 4 gün gitmek istiyorum. Supplement konusunda ise bir süre daha en azından yağ yakıcı almadan vermeyi deniycem. Doğal yollarla protein ağırlıklı diyete devam. Bakalım 2 ay sonra 90 olamazsam supplement gibi görünüyo.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:46 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:42 ----------

Dostum yanlış anlaşılma olmasın. Ben de %100 işe yaramıyor demedim zaten. Ama zaten %100 işe yarıyor diye bir kanıt da yok. Ben hem diyetle hem de düzenli sporla kullandım 2 kutu. Vücut yağlanmamda azalma oldu mu evet oldu. Ama bunun rejim ve sporla mı yoksa carnitine'le mi olduğunu bilemem. Her neyse benim sadece aklım karıştı dedim ve l-carnitine kullanmaktan vazgeçtim.

15. wingman

wingman Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Kampanya var diye hemen aldanma bence listedeki ürünlerin fiyatını netten araştır mantıklı geliyorsa ve illa ki supplement alacağım diyorsan al.Ben hydroxycut kullanıyorum bitmek üzere ben netten 89tl'ye aldım kampanyalı, kutu üzerinde parekende satış fiyatı 145 yazan bir etiket var, çalıştığım salonda ise 160tl ye satıyorlar. 89tl nere 160 tl nere... o yüzden bu kampanyalar bazen fos çıkabiliyor iyi araştırmak lazım.

16. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Aslına bakarsan HardLine'ı pek benimseyememe rağmen 2 ortağından birini forumda sorulara cevap vermesi beni çok şaşırttı. Ve sempatim biraz arttı. Tam dedim ki burner'ını denesem mi(fiyatı uygun bu arada). Supplement kısmında burner'ı için bir tane güzel yorum bulamadım ve hevesim yine kaçtı. Bence tek tek bu supplement'lerin değerlendirmelerini oku ve ona göre karar ver.

17. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    İyi yapmışsınız.
    Yağ yakıcı ürünler her bünyede maalesef aynı etkiye sahip değiller. Örneğin CLA kimi bünyede iştah kapatırken kimi bünyede aynı etkiyi göstermeyip sadece yağ kaybına neden olabiliyor ama iştahı kapatmıyor!

Sonuç olarak boyunuzu ve kas oranınızı bilmiyorum ama 95 kilo ciddi bir kilodur ve sistemli bir şekilde acele etmeden ayda 3-4 kilo olacak şekilde kilo vermenizi gerektirir.

Bence bir beslenme ve diyet uzmanından yardım alarak olayı daha sistemli bir şekilde götürebilirsiniz. Beslenme ve diyet uzmanı sizden çeşitli testler isteyecek belki bu testlerde siz de "insülin direnci" çıkacak. Eğer insülin direnci çıkarsa çok az da yeseniz egzersiz de yapsanız kilo vermeniz çok zorlaşacak demektir. Elbette ki çözümü var ancak belirttiğim gibi işi uzmanına havale etmeniz gerekir. Onlar size ne yapmanız, ne yapmamanız gerektiğini ayrıntılı bir şekilde anlatır.

Maddi durumunuz iyiyse bir beslenme ve diyet uzmanı ile görüşün derim...

Kolay kilo almanızın ve zor vermenizin altında başka nedenler yatıyor olabilir...

18. anilercan

anilercan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    valla iyice kafam karıştı bakalım araştırmaların sonucu ne olucak:)

19. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Ben hocamın yoğun ısrarları üzerine Hydroxicut Advanced yağ yakıcı aldım ve kullanmaya başladım. Deneyim gelişmeleri forumda paylaşıcam:)

Sayfayı Paylaş