Hangisi etkisiz hale getirir ?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve SaKaTHaCKeR tarafından 21 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Hangisi etkisiz hale getirir ? :)

1. KARATE

oy sayısı 4
    12,5%
  2. BOKS

oy sayısı 6
    18,8%
  3. JUDO

oy sayısı 8
    25,0%
  4. TAEKWON-DO

oy sayısı 2
    6,3%
  5. KICK BOKS

oy sayısı 12
    37,5%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. SaKaTHaCKeR

SaKaTHaCKeR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Selamun Aleyküm
    Bulunduğum ilde ankette yazdığım sporlar bulunuyor sadece.Hangisi dövüşmeye maruz kalmadan etkisiz hale getirmemi sağlayabilir ?
    Dövmeyi sevmiyorum fazla sadece bana vuramadan 1-2 hareketle etkisiz hale getireyim yeter :)

2. Vpro

Vpro Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    birisi wing chun mu dedi :D

SaKaTHaCKeR bunu beğendi.
  3. caga

caga Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    Koşarak uzaklaşmak ve bunun için de kross mu deniyo ne ondan yapsan yardırır gidrsin yakalayamazlar :)

4. F35

F35 Üye

Beğenileri:
    200
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akaryakıt
    Yer:
    İzmir
    Bunların içinden judo ile daha iyi korunabilirsin.

5. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    907
    Ödül Puanları:
    123
    boksu tek geçerim :)

çeneye sert bir aparkat işini bitirir :D zaten iyi bir boksör 4-5 kişiyle mücadele edebilir tabi önemli olan onlarla mesafesini korumak asla sarılmaması gerekir.

6. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    sana vuramadan 1-2 hareketle etkisiz hale getirmen için nasıl desem bir ong-bak olmak lazım veya yuri boyka yani imkansız birşey anlıyormusun.Seni tek vuruşla etkisiz hale getirtecek bir dövüş sporu suan piyasada yok daha ha nasıl olur herhangi bir konuşma tartışmada yumruğun iyi olur mesela boksör olursun vurursun rakip anlamadan sağlam birtane adam direk etkisiz hale gelir.Yani kill billdeki gibi kalbe birkaç darbe sonra 12 adım ardından çat yerde gibi birşey yok.Birde dövmeyi sevmiyorum demişsin sanki hayatın adam dövmekle geçti artık sıkıldım direk etkisiz hale getireyim der gibi :))

7. MotosikletDelis

MotosikletDelis Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Judo, biraz araştır atma düşme teknikleri bulunuyor.Bilmeyen bir adama karşı çok daha etkili olur.

8. Ali28

Ali28 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Kickboks aralarında en iyisi sokakta kendini savunmak için. Profesyonel olarak yapıcam diyosan eğer varsa muay thai yap. Judo bildiğim kadarıyla elbiselerden tutup fırlatma, bi adamı elbisesinden tutarken yırtıcan kavga iyice büyücek :D

9. McCurry

McCurry Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    ne kickboksu adam dövmek istemiyorum demiş 1-2 hareketle nasıl etkisiz hale getiriceksin onu bi anlatsana kickboxla? karşındaki adam armut toplamıyor heralde senin ona 5 6 kere en az vurman lazım ki yere düşsün öyle hemen rocky gibi olacağını sanmam çeneye 1 yumruk falan boş işler etkisiz hale getirmek için boksun işe yaramayacağını düşünüyorum

10. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    838
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Kickboks ile bir karate , boks , judo ,tekvandoyu karşılaştırmak neyi ifade ediyor hiç anlamadım tabi ki kickboks anketi yapmak bilene bir hata.

11. Yabgu

Yabgu Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Trabzon
    Çıkarcaksın tabancayı topuguna bir tane :) Adam şikayetçi olsa vurdugundada ıcerı gırıyon topuğuna sıksanda temel çözüm bence hıc elını kolunu yormaya gerek yok :)

Son düzenleme: 29 Eylül 2013
  12. MotosikletDelis

MotosikletDelis Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Adam dövüşmeyi pek sevmiyorum demiş.Ayrıca neye kime göre kickboks .En iyisi kickboks gerisi boş diyorsan, özellikle de judo gibi bir sporu yabana atıyorsan çok yanılıyorsun.

13. SaKaTHaCKeR

SaKaTHaCKeR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Sadece ankete eklediğim sporlar mevcut yaşadığım ilde başka birşey yok :)
    Sorularınıza gelirsek 1-2 hareketle etkisiz hale getirmekten kastım böyle özel eğitimli insanlar olurya vücudun belirli damaları vardır oralara vurunca bayıltır adamları felan :)
    Boks ve KickBoks a gitmem imkansız bana dayılık yapanlar orada.Ben kavga etmek istemiyorum onlarla fazla hasar alabilirim çünkü :D
    neyse karateye gitmeyeyim mi şimdi ? :)

14. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    838
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Striker , grapplinge biraz daha baskın kalır.Ben burda judoyu grappling olarak görmüyorum tamamen ama kickboksun yanında striker yani vuruşlu bir mücadele sporu olarak görülemez.Şansın yetenekleri doğrultusunda seçim yapılması daha uygundur.Ama kickboks diğer şıklara göre baskın kalır.Judo Kickboksa oranla biraz daha minder sporu..Herangi bir K-1 turnuvasıyla karşılaştırılıcak düzeyde bir judo müsabakası olsa dahi maçları karşılaştırsanız gözünüzde sonuca varırsınız..

15. fgroan

fgroan Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    kickboxer
    Yer:
    istanbul- sarıyer
    boks kickboks uygun olmaz bence eldivensiz zor gelir dışarda dövüşmek . cıplak elle yapılan dövüş sporlarını tercih etmen mantıklı olur.

16. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.491
    Ödül Puanları:
    0
    dövüşmeyi bilmen pek işe yaramayabilir sokak kavgası tecrübesi olan sağlam dayak atabilir nedeni sen ne kadar ringde dövüşsende kurallar olduğu için rahatsındır ama dışarıda kural yoktur ister istemez heyecan yaparsın sprey iyi bir çözüm gözlerine sıktın mı en güçlü adamı bile etkisiz duruma getirirsin ve koşarak oradan uzaklaşırsın

Son düzenleme: 28 Ekim 2013
  17. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Ben 3 hafta önce belediyenin açtığı kick-boks kursuna başladım. Gözlemlerime göre iyi bir spor. Boks ile kick-boks arasında kalırsan kesinlikle kick-boks derim. Çünkü tekme o kadar işe yarıyorki, bir tekmede adamı nefessizlikten öldrebilirsin bile. Kick-boksta bacakların hem güçleniyor hemde darbelere karşı dayanıklılığı artıyor. Mesela bi boksöre tekme at ayakta duramaz ama bi kickboksöre at hiç bişeycik olmaz. Bknz: Boxer vs. Kickboxer - YouTube

18. wanquisher

wanquisher Üye

Beğenileri:
    266
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    BURSA
    savunma sporu ile ilgilen kimsenin burnunu kırmana bir yerını kırmaya gerek yok herkez ana kuzusu en ıyısı o yuzden judo ve wing shun tarzı savunma tarzı spor boxorum dıye karşı tarafı olduresıye dovmek spor degıl cılgınlık ayıp da

Sayfayı Paylaş