hangisi daha mantıklı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve aylak35 tarafından 30 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. aylak35

aylak35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Forumda okuduğum kadarıyla kesin ve net bir şey yok bu konu hakkında.Varsa da bilgilendiren olursa çok sevinirim herkes farklı birşeyler söylemiş.Şimdi;
    1. si kardiyo+body
    2. si 5 dk ısınma+body+kardiyo

Bunları denedim 2 sininde kas yapımı konusunda nasıl bir artısı ve eksisi olur daha yeni olduğum için bilemiyorum.Birde 2. programı uyguladıgımda yani önce body sonra kardiyo da ısınamama sebebinden dolayı vücudumda ağrılar oluştuğunu fark ettim.Saçma mı olur bilmiyorum ama 50 dk lık kardiyonun 25 dk sını body den önce 25 dk sını body den sonra yapsam nasıl olur?

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Amacın ne kilo vermek mi kas kazanmakmı?

amacın kilo vermekse kardıo yap yanında agırlık calısıp daha hızlı kılo verebılırsın bırazda şekle gırer çöp gıbı zayıflamazsınız.

2. si 5 -10 dk ısınma bodyden once yapılır vucutu ısıtmak ıcın kılov ermek amaclı degıldır

kılo vermek ıcın 40 dk civarı aralıksız kardıo yapmamız gerek

aylak35 bunu beğendi.
  3. aylak35

aylak35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Amacım kilo verip fit bir vücut kazanmak Cidade de Deus çok şişmek istemiyorum sadece belirgin kas ve yağsız vücut benim için yeterli.Kardiyo yu aralıksız yapmamız gerekiyor ozaman yağ yakımı için

Son düzenleme: 30 Ocak 2012
  4. slipknot

slipknot Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yeni başlayan arkadaşlarda illa şu çok şişmek istemiyorum söylemi oluyor. Neyse konuya dönecek olursak zamanın varsa her gün spor yapacak kardiyo ile ağırlık çalışmayı farklı günlerde yap. Tabi ağırlık çalışmadan önce ısınma maksatlı ufak bir kardiyo yap her zaman bunların haricinde.

5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    S- Çok fazla kas yapmak istemiyorum, ne yapmalıyım?
    C- Belirli bir dönem her vücut geliştirmecinin başladığı şekilde kas yapmak yani hacim yapmak için çalışmalı daha sonra şekil için az kilo çok tekrar, detay programlar , izole hareketler ve makinelerle çalışma yöntemlerini tercih edebilirsiniz

şişmek o akdar zor birşeyki ancak profesyonel oalrak yıllrca çalışıp suplamentler almamız gerekir bende spora ılk basladıgımda şişmekten korkardım

şimdi ne kadar zor birşey olduğunu öğrendim her ay 1-2 cm hacim almak için neler yaptığımızı bir bilseniz

aylak35 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş