Hangisi Bana Uygundur?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Şaheser tarafından 1 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Şaheser

Şaheser Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İyi akşamlar BodyForum Ailesi.Ben savunma sporuna başlayacağım kısmetse.Ben Düzce'de oturuyorum.Bizim burada pek fazla dövüş sporu çeşidi yok.Sanda,kick boks,muay thai,shotokan ve ashihara var.Ben böbrek hastasıyım ve durumu hocamla konuşarak özel ders şeklinde öğrenmeyi planlıyorum.İkimiz bana uygun bir program belirleyip öyle çalışacağız.Tabi sizlerin dövüş sporları konusunda bilgili olduğunuzu öğrendim ve tavsiyelerinizi bekliyorum.Benim gibi birinin hangi spora başlamasını tavsiye edersiniz?Bana Shotokan mı,Ashihara mı daha uygundur?(karate gönlümden geçtiği için söyledim)Yoksa kick boks ya da wushu-sanda mı uygun olur?Hangisi daha yumuşaktır?Muay Thai demedim,çünkü sert olduğunu söylüyorlar.Gerçi özel ders olunca bu pek de önemli olmaz ama yine de zar zor izin koparmışken ağır bir spora başlamayı istemem :) O yüzden seçeneklerim şunlar:Kick Boks mu,Sanda mı,Shotokan mı yoksa Ashihara mı?

Ve bir de şunu sorayım:Bu saydığım savunma sporlarından hangisi sezgi gücümü kuvvetlendirir?Hepsi mi yoksa özel olarak "şu spor o işi halleder" dediğiniz bir spor var mı?

Not:Bu arada;gönül Wing Chun istiyor ama bizim güzel,şirin Düzce'mizde o yok.Olanları da saydım.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyor ve hepinize çalışmalarınızda büyük başarılar diliyorum.İyi forumlar.

Sayfayı Paylaş