Hangi tarz çalışmalıyım ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve shalvein tarafından 6 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. shalvein

shalvein Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam arkadaşlar benim boyum 1.72 kilom 70 yaklasık bir aydır calısıyorum sayın Flexor'un evde çalışma programı ile ve devam etmek istiyorum. Fakat ben fazla şişkin görünmek istemiyorum, ince ve kaslı bir vücüd istiyorum fakat tabiki güçsüzde degil. Su anda elimde 2x5kg dumbell' var. Bunlarla 8er tekrarlık 2-3 setler yapıyorum. Bu bahsettigim ince fakat güçlü vücut için agırlıgı arttırıp az tekrar mı yapayım ? Yoksa agırlıgı azaltıp cok tekrar mı ? Veya 5kg ile devam mı etmeliyim. Şunuda belirteyim 5kg dumbell ile 8 tekrar yaptıgım zaman 2. setlerin sonlarına dogru bir zorlanma oluyor. Görüşlerinizi bekliyorum.
    Zamanınız varsa ayrıntılı yazabilirseniz cok sevinirim.
    SAYGILAR

2. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    fitnessı secmen gerekiyor agırlık yeter az az setli cok tekrarlı yapmalısın. agırlık fazla geliysa düsürmelisin 15 tekrardan fazla yapmalısın amac kaslarını guclendirmek ve sıkılastırmak olur.

3. shalvein

shalvein Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevabın için ilk önce teşekkür ederim.
    Tekrar sayılarımı 5kg ile arttırmamı öneriyorsun sanırım.
    Fitness'i seçmen gerekiyor derken neyi kastettigini anlayamadım ?
    VG'nin yanında fitness'a mı başlamalıyım ?

4. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    body genellıkle kas kutlesı arttırmaya yarar ırı kısıler body yapanlardır ama su manken vs kısıler fıtnessın eserıdır kas sıkılastırma ve dayanıklılık arttırma ıcın yapılır.
    tekrar sayılarını arttırman lazım agırlık cok geliyorsa düsürebilirsin ama yeni baslayan icin yuksek agırlıkla baslanmaz bir noktadan sonra 5 kg hafif gelcek ilk 3 kg ile basladım fitnessa simdi 14 kg hafif geliyor bile diyebilirim

5. shalvein

shalvein Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım, fitness öneriyorsun yani benim elde etmek istedigim vücut için, çok teşekkür ederim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:03 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:05 ----------

Arkadaşım su hareketlerimi kastediyorsun fitness derken
    http://tr.mydearbody.com/spor-ve-egzersizler/fitness.html

Birde bundan ayrı yetten karın kası egzersizlerime devam etmeliyim degil mi ?

6. BLACKFLASH

BLACKFLASH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    asker
    Yer:
    Türkiye
    Son zamanlarda herkesde yaygınlaşan "iri yarı şişmek istemiyorum zayıf atletik kalmak isitiyorum" lafını garipsiyorum. Doğal ve sıkı çalışan insanlar iri yarı olmuyoır zaten. Bu bolca besin depolama ve tempolu çalışanlarda olur. Bence bu fikiri atmak şart.

Kaslarını esnek ve atletik tutmak istiyorsan egzersizleri hızlı uygulamada fayda var. Bunun içinde tekrar sayısını artırabilirsin.

7. shalvein

shalvein Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kafamda şoyle bir düşünce var. Antrenmanları kesip 5 kilo verdikten sonra tekrar başlamak. Boyuma göre kilom 7-8 kilo fazla oldugundan gereginden fazla kalıplı gozukuyor.Birde bacaklarımın baldır kısımları genetikten baya kalın ve onceden cok fazla bacakla ilgili işler yaptıgımdan baya hacimli bununda inceltmek istiyorum.

8. BLACKFLASH

BLACKFLASH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    asker
    Yer:
    Türkiye
    Kilo vermek için idmanları kesmene gerek yok- hatta kesmemelisin. İdmanlar hızlandırır.
    Bütün mesele yemeğini diyetini düzenlemen ve uygulaman. gerisi çorap söküğü gibi gelir. Koşsanda, yürüsende yine kilo verirsin.

Yemeklerin %65'i proteinler, %25'i karbonhidratlar ve %10'u yağlar oluştursun. tuzu azalt. asitli içecekler ve kafeinli içeceklerden uzak dur. vücut çalış ve yanında haftada 2-3 kere yürüme bisiklet sürme veya kardiyo çalışmalar uygula. istediğin ağırlığa düşersin. Ha birde kalıplı görülme olayına takılma bence. bu birazda kemik kalınlığı olabilir. Yani önemli olan atletik görünümdür. Buna sahip olmak içinde 2-3 aylık program yetmeyebilir. Sabırlı ol ki ileride rahat edesin.

9. shalvein

shalvein Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Önerilerin için çok teşekkür ederim. Zaten tuz un şeker mumkun oldugunca kullanmıyorum ogunlerimi kacırmamaya dikkat ederim. aksam 6-7 den sonra yemek yemem vb.. gunde 1.5-2lt aşagı su tuketmem.

Bir kaç sorum daha olacak. Şimdi haftada 2 gun fitness 2gun vg yapsam aralıklı günlerle istedigim vücuda ulasabilir miyim ? Veya senin bir önerin varsa paylaşabilir misin ?

10. destan30

destan30 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    selam bende 8 kg dambıl var.benimde amacım sadece fit gözükmek sadece.25*4 set şeklinde çalışıyorum.15 tanede şınav çekiyorum.uygunmu acaba

Sayfayı Paylaş