Hangi takviyeler işimi görür?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve krxas tarafından 29 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. krxas

krxas Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Hayırlı günler , yaklaşık 10 aydır antrenman yapıyorum ( salonda ) ilk 5-6 ay gelişimim çok iyiydi ancak artık gelişemiyorum diye düşünüyorum. Şu ana kadar takviye kullanmamıştım ama artık ihtiyacımın olduğunu düşünüyorum , hacim arttırmak için hangi takviyeleri kullanmam gerekli ? Hangi Markaları önerirsiniz ? Yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

2. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    MuscleTech cell tec creatin alabilirsin animal ürünleride iyidir hardline carnift gibi içecek var kazein protein alabilirsin

3. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    Boy, kilo ve beslenme düzenini yazarsan daha rahat yardımcı olabiliriz.

4. krxas

krxas Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Tabikide kardeşim
    Boyum : 1.74
    Kilom : 69
    Beslenme düzenim
    Spor günleri : antrenmandan önce karbonhidrat ağırlıklı olması için pilav ( pirinç - bulgur ) , makarna 2 tabak , enerji için kahve // sonrasında 400 gr tavuk , yulaf ezmesi - süt , 1 tabak yemek , avuç içi ceviz , 3 yumurta ( bunların hepsi 30 dakika aralıklarla )
    22:30 civarı uyku // eğer açıklayıcı olmadıysa tekrar söylerseniz daha ayrıntılı yazabilirim bu arada yaşım 17
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Eylül 2016 ---
    Tabikide kardeşim
    Boyum : 1.74
    Kilom : 69
    Beslenme düzenim
    Spor günleri : antrenmandan önce karbonhidrat ağırlıklı olması için pilav ( pirinç - bulgur ) , makarna / 2 tabak / , enerji için kahve // sonrasında 400 gr tavuk , yulaf ezmesi - süt , 1 tabak yemek , avuç içi ceviz , 3 yumurta ( bunların hepsi 30 dakika aralıklarla )
    22:30 civarı uyku // eğer açıklayıcı olmadıysa tekrar söylerseniz daha ayrıntılı yazabilirim bu arada yaşım 17

5. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    Creatin monohidrat kullanabilirsin marka farketmez..

6. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    Bütçene göre ve hedefine göre takviyeleri alabilirsin. İdman sonrası ve sabah kalkınca direk içmen için protein tozu almanı kesinlikle öneririm. Gece yatmadan önce içmen ve gece protein ihtiyacını karşılaması için casein proteini alabilirsin bütçene göre. Bütçen var ise BCAA, Glutamin, Creatin'de alabilirsin sana kalmış kısacası bunlar.

7. _adanali_

_adanali_ Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Takviyeler seçeceğin en son seçenek olmalı belli bir süreden sonra gelişimin durduysa vücudunu şoklamalısın.Vücut bir süre sonra aynı yaptığın rutinlere tepki vermez, alışır.Bunu önce antreman programını değiştirerek vücudunu şoklayarak başlayabilirsin sonra aldığın karbonhidratı arttırmalısın mesela 1 tabak yiyorsan makarnayı 2 ye cıkarmalısın hala gelişim aynıysa bu sefer supplementlere başvurabilirsin.Önceliğin whey protein olsun biraz daha bütçen varsa kreatin biraz daha bütçen varsa bcaa dahada varsa balık yağı olarak kullanmalısın.Glutamini ben tercih etmiyorum araştırmalara göre ağızdan alınan glutaminin hiçbir faydası olmadığı ortaya çıktı para israfı olmasın.

8. Barış Öztürk

Barış Öztürk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Protein tozu ve kreatini yeterli olucaktır. Eğer beslenmen iyiyse zaten günlük gerek bcaa yı alırsın bu yüzden ona gerek yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

9. krxas

krxas Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Öneriniz için teşekkür ederim , söylediğiniz gibi antrenman programımı değiştirip denemeliyim , çünkü beslenme konusunda cidden aşırı dikkat ediyorum. Eğer gelişim olmazsa takviyelere yöneleceğim.
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Ekim 2016 ---
    Cevapladığınız için teşekkürler , peki hangi markaları önerirsiniz ?

Sayfayı Paylaş