Hangi supplementlere ara vermek gerekir?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve bigfoot tarafından 8 Eylül 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. bigfoot

bigfoot Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar creatine ve tribulus haricinde ara vermemiz gereken supplement var mi? Ve bunlarin kullanim suresi ve ara verme suresi hakkinda hep degisik seyler soyleniyor. Dogru ve kesin bilgi nedir?

2. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Bütün supllementlerde karaciğeri dinlendirmek için 3 ayda bir ara vermek gerekir..

3. gorgeouskykhan

gorgeouskykhan Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    for about more info, please look my website on you
    Yer:
    the gorgeouskykhan home center
    *en az on gün, en çok da 1 ay ara verirsen iyi olur... çünkü, daha azı yetersiz kalabilir , daha çoğu da, pozitif kısmını etkisiz kılabilir...
    *ayrıca, bazı supp.'larda, haftalık kür var yani 5 gün kullan, 2 gün kullanma; bu da fena değil, çünkü minimum kısa süreli-kullanıp kısa ara vermek şeklinde, 2 günlük ara da karaciğerin işini görür...
    *öbür türlü, aylarca kullanıp, 2 gün ara vermek komik açar... :)

saygılar... ;)

4. CURL

CURL Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    günde 5 ögün protein ağırlıklı yiyen biri karaciğerine iyi yüklenir. En azından ramazan aylarında oruç tutup vücudu bir sıfırlamak iyi gelir diye düşünüyorum. Tanrının vardır bir bildiği.

5. CURL

CURL Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Tabiki herşeyi bilir. Bugün salaklığım üzerimde biraz. Kusura bakmayın.

6. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    aminoda 2 ay dan fazlası idrar yollarında sıkışma yapabiliyor.daha 3 gün önce bir arkadaşımın başına geldi.doz aşımı yapmadığı halde
    glutaminde 2 aydan fazlası bağırsakları çok yumuşatıyor...ishal olabilirsin...
    protein tozunda 3-4 aydan fazlsı gene bağırsakları çok yumuşatabiliyor.özellikle gain-fast aşırı derecede gaz yapıyor.suyla alırsan sırf gazla kurtulursun.sütle alan çoğu sporcu ishal şikayetinde bulunuyor.ben 1 ay gain fast kullandım.çok gaz yaptığı için çok sıkıntı çektim.aralıksız 3 ay toz kullanmanın sonucunda çok sağlam bir ishal oldum ne yazık ki :(
    creatine toz alıyorsan genelde 6da 2 ara tavsiye edilir.
    NO'-AAKG-NOX3/2 gibi ürünlerde de 1,5ayı geçmeyin diyorlar...

7. sevketmehmet

sevketmehmet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu konuya bilimsel bir yanıt getirecek yok mu?

8. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    468
    Ödül Puanları:
    0
    Sadece spor zamanı kullanıyorsanız ve dozları aşmıyorsanız enaz 3-6 ay ara verilmesi gerekiyor. Ben 1-1.5 ay ara veriyordum. Geçenlerde nox-cellmass-whey pro-amino asit kürü yapmıştım. Kan değerlerini ölçtürdüğümde total kolesterol,trigliserit gibi değerler yüksek çıktı. Buna karşın iyi kolesterol ve folat iyi çıktı. Bunun yanında nox kullanımıyla ilgili olarak B12 vitamini 700 küsürlerde çıktı. Gene nox kullanımı ile ilgili olarak troid'de az bir artış saptandı. Karaciğer ve böbrek fonks. normal çıktı. Ben karaciğer enzimlerinde artış bekliyordum ama gayet normal çıktılar. Onun yanında kan değeri yüksek çıktı. Spor yapanlarda kan artışı oluyormuş. Demir az biraz yüksek çıktı vs. Sonuç olarak bu tip ürünlerin vücudunuzda ne gibi bir yük getirdiği öğrenmek zor değil. Herhangi bir devlet hastanesinde bu testleri yaptırabilirsiniz. Tekrar etmek gerekirse en ideal ara verme 3-6 aydır. karaciğer tam anlamıyla 6 ayda kendini yenilemektedir. Sadece whey pro kullananlarda daha az bir kan değerlerinde değişim olacaktır. Ek besin kürü yapıldığında daha farklı sonuç ortaya çıkıyor. Sadece whey pro ve amino kullandığımda kan değerlerimde bir sorun çıkmamıştı.

9. sevketmehmet

sevketmehmet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    glutamine ve whey e hiç ara verilmeden kullanılmasında zarar değil yarar olduğu söyleniyor ne diyorsunuz?

10. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.910
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Londra
    whey ve amino gibi ek besinlerde bulunan bazı aminoasitleri vücut normal şartlar altında üretme potansiyeline sahipken uzun vadeli ek besin alımında doğal olarak vücut tembelleşerek bu aminoları üretmemeye başlıyor ve dışarıdan hazır besine konmaya alışıyor..
    Bu duruma yol açmamak ve izin vermemek adına vücut şaşırtırmalı, belli periyotlarla ek besin alımını keserek vücudun tembelleşmesinin önüne geçilmelidir..

O nedenle söylentilere inanmak yerine "Araştırın. Kendi fikrinizi oluşturun ve kendi doğrularınıza ulaşın." tavsiyesinde bulunuyorum.
    Forumda birçok bilimsel açıklamanın ve mantıklı hoca yorumlarının yanında o kadar çok söylenti dolaşıyor ki, bunlara itibar etmemenizi öneririm.

svmszcck, AhmetEmin, JackTyler ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  11. sevketmehmet

sevketmehmet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim yanıtınız için peki bu prediyodlar nedir?

12. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.910
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Londra
    ben şahsen 1.5-2 ayda bir supplement alımını 1-2 hafta süreliğine keserek tamamen ek besinsiz bir beslenme düzenine geçiyorum..
    ancak bunun ideal zamanlaması hakkında bilimsel değerlere sahip değilim.

13. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    evet bencede bütün suplementlere belli periyodlarda ara verilmeliki vücut şaşırsın bişeyler istesin vücut daha sonra suplement takviyesi ile desteklensin

14. timecop

timecop Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0

dostum 3-6 ay ara werirsek senede kaç kür yapıp geleşeceğiz ki????? malum steroit suplementsiz olmaz .......zaten bu iş ortalama 25 sene yapılıyor...sonuç olarak 6 ay yada 3 ay ara veren biri kaç defa kür yapabilirki 20-25 senede....3 ay bana uzun geldi baya ....yada 6 ay

Son düzenleme: 10 Ocak 2008
  15. sersangil

sersangil Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selamlar. ben yaklaşık 8 aydır bb yapıyorum ve hiç ek madde kullanmadım. şimdi sadece whey protein kullanmayı düşünüyorum. nasıl bir yöntem izlemem lazım? bana yararı veya zararı ne olabilir? forumda okuduğum kadarıyla proteinin bir zararı yokmuş. fakat burda karaciğerde zorlamaya bağlı zararlardan bahsediliyor. bunları nasıl giderebilirim? teşekkürler

16. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.910
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Londra
    http://www.bodyforumtr.com/vbforum/protein-tozlari-t46.html
    http://www.bodyforumtr.com/vbforum/supplementlar-ve-kullan-mlar-le-t11372.html

İnceleyiniz.

17. Quemarlos

Quemarlos Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    protein tozu'nun bir zararı yok senin de söylediğin gibi. özellikle kaliteli ürünleri tercih edersen daha mantıklı ve sağlıklı bir karar olur. ben ultimate nutrition iso sensation 93 kullanıyorum, bence çok başarılı bir ürün. ben de kullanmaya başlayalı 3 hafta oldu, çok beğendim. zaten çok önerilen bir ürün.

zararları gidermeye gelecek olursak, yine kendi bilgilerimden yola çıkarak konuşuyorum, tavsiye edildiği gibi belli periyotlarda 1 aya varan aralar vererek eğer bir karaciğer yüklenmesi oluyorsa bunu engelleyebilir, karaciğeri rahatlatabilirsin. aldığın ürünlerin içinden çıkan kullanım klavuzlarında da bu tip bilgiler veriliyor genelde.

18. yvzmst

yvzmst Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar nox tabanlı ürünler'i nasıl kullanıyorsunuz mesela bsn no xplode dan yola çıkalım bunu ne kadar zamanda kullanıyosunuz ve ne kadar ara veriyorsunuz. bi yerde okumustum 12 haftalık kullanımdan sonra 4-5 hafta ara verilmesi gerektigini ne derece dogru bilmiyorum fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim teşekkürler

19. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Bir alışkanlık olarak haftada bir gün olan dinlenme günümde hiç bir besin takviyesi ya da ilaç almam. Ayrıca kullandıklarımı iki ay süreyle kullanmışsam bir aylık bir ara veririm.

20. zumruduanka

zumruduanka Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    pazarlama
    Yer:
    istanbul
    bununla ilgili bilimsel bir çalışma var mı?
    1 sene aralıksız glutamin kullanılırsa vücut glutamin sentezlemei durdurur gibi bir önermeye karşılık gelen bir bilimsel çalışma,makale

Sayfayı Paylaş