Hangi supplementi almalıyım?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve ErhN61 tarafından 4 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Selam arkadaslar,

Ben toplamda 7-8 aydır vücut geliştirmeyle uğrasıyorum.Tam olarak sürekli devam etmesemde hiçbir zaman uzun süre ara vermedim.Bu 7-8 ay içinde 54 kilodan sadece bir kere karbonhidrat tozu bitirerek 60 kilo olabıldım ve suanda da 60 kiloyum.

Benim amacım bu önümüzdeki 3-4 ay içinde 2-3 kilo alabilmek ve tabiki çok sağlam kas kütlesi artışı yapmak.Salon hocamın önerdiği Serrious Mass adında bi karbonhidrat tozunu alıcam.Bunun yanında ben ek olarak bi supplement daha kullanmak istiyorum. Tabi ki gelecek olan yorumların çoğunda boşver supplementleri en iyisi sağlam yemek ye, denilebilir. Evet ama ben 3-4 ay içinde maximum kas ve kilo artışı istiyorum.Tabiki bu gelişmede sadece supplementlerden fayda beklemiyorum beslenmeme çok iyi dikkat edicem ve ton balığıdır,lor peyniridir,kilo almak için bebe bisküvisi(çok etkilidir :) ) yiyerek beslenme ile de gelişmeye yardım edicem.

Arkadaslar lütfen yorumlarınızı esirgemeyin.

Son düzenleyen: Moderatör: 5 Nisan 2012
  2. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Niye bu gainerlara para veriyorsunuz anlamıyorum :) Sağlam bi protein tozu al bol bol iç o kadar para yazık bence gainerlara.

Creatine alabilirsin hacim için

ErhN61 bunu beğendi.
  3. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul

Evet creatini bende dusunuyorum baya hacim kazandırıyormus.Fakat oda vucutta su topladıgı ıcın kullanmayı bıraktıktan sonra kaslar iniyo diye bi söylenti var ondan çekiniyorum.Ayrıca hocama dediğimde sana gerek yok sen yemeğine dikkat et zaten iyi olursun boyle şeylerle yamuk yumuk olursunuz diyor.

Gainer işine gelince, dediğiniz mantıklı gibi protein tozu daha ıyı kılo aldırabılır fakat hocam bana neden karbonhıdrat tozu öneriyor peki?

4. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Bilmiyorum zayıf olduğunuz herkesin aklına gainer geliyor ama karbonhidrata o kadar para vermek akıl karı değil. Sağlam bi protein tozu alman çok daha iyi olacak.

Creatine için de ne demek yamuk yumuk saçmalamış resmen.
    Bsn Cellmass yada Cell tech alabilirsin creatine olarak. Su kaybı yaşamazsın bu ürünlerde bırakınca

5. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Değerli üyemiz:

UYARI:

Lütfen okunaklı mesaj yazın

6.3. Mesajınızın tamamını kapsayacak şekilde gereksiz yere renk, boyut, smiley gibi efektler kullanmayınız.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

6. bitkisel

bitkisel Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bunun yanında sana bitkisel ürün desteği olarak ginseng ve arı sütü almanı öneririm.

ErhN61 bunu beğendi.
  7. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    bunun yanına protein tozu al diyenler olabilir ama zaten ölçek başına 25gr protein oluyor.protein tozu alma yani.
    creatine alabilirsin ama nedense aklıma nitrik oksit alman geldi.
    MP Assault'u öneririm.gözle görülür şekilde ağırlık artışı oluyor ve yorgunluğu azami seviyede tutuyor.ağırlıkları arttırarak kas kütleni büyültebilirsin.

ErhN61 bunu beğendi.
  8. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Daha 18 yasıma yenı girdim. Diğer ürünleri şimdiden kullanmayı düşünmüyorum.Spor hocam bile 30-35 yaşında kaç senedir vücut geliştirme yapıyor ve şu ana kadar bir tek ek olarak protein tozu kullanmış.Bende ek ürünlere pek sıcak bakmıyorum.Ama şurda yaza 3-4 ay kaldı bu süre içinde maximum gelişim istediğimden kullanılması gereken herşeyi kullanıcam. Şu anda karbonhidrat+creatin kullanmayı düşünüyorum.Çünkü spor hocama ''hocam karbonhidrat tozu için millet gereksiz diyo unun yerine protein tozu al'' diyo deyince hocam yok sen karbonhidrat al ona bakarsan proteinde besinlerden alınabiliniyor dedi.Benimde son kararım karbonhidrat+creatin kullanmak. Ama sizin görüşlerinizle kararımı değiştirebilirim tabi..

9. Aramiss

Aramiss Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Ya bırak milleti karbonhidrat işe yaramazmış Bana görede karbonhidrat sız olmaz büyüyemezsin.Millet Alıyor Protein tozlarını karbonhidratları önemsemiyor kullanmıyor hatta sonra niye gelişemiyorum niye ölçü alamıyorum diye yakınıyor.Dostum Sana Önerecegim Karbonhidrat tozu : Muscle Tech-Mass Tech tir.Ben Ant önce 2.5 ölçek Ant hemen sonra 2.5 ölcek kullanıyorum. Verdigi degerler 170 karbonhidrat ve 70 protein var.İÇinde azda olsa kreatin oldugu için ben ek olarak kullanmıyorum.Mayıs Ayında gene 3. kutumu Mass tech ve Weider Amino Nox alıcam.

eludem, Ahmt9 ve ErhN61 bunu beğendi.
  10. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93

gainer ile whey protein'i aynı kefeye mi koydun bana mı öyle geldi?

bu ferrari ile şahini aynı kefeye koymak gibi oldu :)

ErhN61 bunu beğendi.
  11. özel

özel Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    merhaba arkadaslar öncelikle hepinize sevgilerimi iletiyorum .. hiç uzatmadan konuya gececegim .benim elimde şu an gaspari mu fosıon amino max 8000 hardline glutamine hardline cla ultimate argi orni lysn ****** carnitin likiti ve 60 kapsül aynı zamanda multipower red kick var kendimce bir kür yaptım ama sizlerdende daha iyi verim alabilecegim bir kombinasyon var ise önerileriniz bekliyorum saygılarrr .....

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:39 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:36 ----------

bu konuda acil yardıım istiyorummmmm

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:41 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:39 ----------

bu konuda acil yardıım istiyorummmmm

12. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Yorumlarınız için teşekkürler arkadaslar.Ben karbonhidrat olarak serrious mass alıcam. Yanında da creatin mi kullansam yoksa bazıları creatin alma amino al diyor. Karbonhidratın yanında ne kullanıcam bilmiyorum bi fikirlerinizi söylerseniz sevinirim..

13. Aramiss

Aramiss Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Amino daha iyi olur.

14. Felhan

Felhan Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    ben whey protein , creatin ve liquit amino asit kullanıyorum . Bu şekilde kullanırsan kas olarak gelişme sağlarsın ama karbonhidratla kilo alırsan sadece yağ depolamış olursun . sanırım yaz için vucut yapmak istiyosun . yaz için vucut yapacaksan karbonhidratla ancak yağlı olarak sahilde dolaşırsın. arkadasların söyledikleri gibi whey protein alsan daha mantıklı . kiloyu kasla birlikte alırsın . bende bu arada 17 yaşındayım bu ürünlerin hepsini kullanıyorum ve tablet olarak amino almayı da düşünüyorum yemek aralarında .

15. Powertattoo

Powertattoo Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body Art
    Yer:
    Ayvalık
    Arkadaşlar bende 3. ay başlangıcında optimum gold standart whey (spordan önce ve sonrası için ) ve yanında casein ( uyumadan önce için ) almayı düşünüyorum. Bunların yanında takviye yapmam gerekiyormu yoksa bunlar yeterli olacak mıdır ?

16. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    Bence protein tozu ile ganimet kesinlikle aynı kefeye konulmamalı gainerin yaptığını protein tozu asla yapamaz.Gainer vücuda kütle ve hacim kazandırır bu konuda protein tozundan daha iyidir bence.ayrica sana da kilo aldırici olarak seriouss mass öneririm.yanina da kreatin degil amino al onu da ya dymatize liquid amino ya da weider 3050 Almani öneririm yine de tercih senin tabiki

17. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Supplementlerin şüphesiz en temeli olan whey proteini kullanmayı neden düşünmüyorsun onu anlamadım? Günde kaç gr. protein alıyorsun? Çok rahat tamamlayabilcek misin 120-150 gr proteini günde?

Bunun yanında antremandan sonra acil protein ihtiyacını nasıl karşılayacaksın? Herangi bir doğal besin olarak whey e alternatif yok antreman sonrası. Ve son olarak daha 60 kiloda creatinle ne işin var? Bana sırf ek olarak bir şey kullanmak için creatini seçmişssin gibi geliyor.

Sayfayı Paylaş