Hangi sporu yapsam karar veremedim, bu durum beni çıldırtıyor.

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve "FURKAN" tarafından 22 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Sevgili forum kullanıcıları, abilerim, kardeşlerim,bir derdim var sizlerle paylaşayım istişare edeyim istiyorum, ben Şanlıurfa'da yaşıyorum ailemden dolayı, bu şehri bir türlü sevemedim, imkan olarak çok geride, şimdi asıl soruma gelecek olursam bir süredir kafamda 2 soru var "Güreş mi yapsam? V.g'ye devam mı etsem?"

Şimdi diyebilirsiniz ki hangisini istiyorsan onu yap kardeşim, ama derdim daha da büyük, çok şükür bu şehirde Sosyal Bilimler lisesi açıldı da, hazırlık okuma fırsatım oldu, şuan ana dile yakın derece ingilizce konuşuyorum, düşünüyorum. Hedefim Amerikaya gidip orada üniversite okumak, cebinizde para olmayınca zor oluyor ama sporcu bursu diye bir seçenecek var, ve bu sporlar içinde ilgimi çeken sadece güreş, zaten amerikaya gidecek olsam profesyonel güreş dedikleri sporu yapmak istiyordum(olimpik güreşten daha farklı eğlendirme amaçlı).

Fakat karşıma şöyle bir sorun çıkıyor, bu şehirde ne adam gibi salon var ne de güreş kursu, gittim baktım güreşçiler hep cılız, benim bile vücudum daha iyi, ya iyi eğitim veremezler de vaktim boşa giderse diye korkuyorum, çünkü v.gyi okuyarak, araştırarak,deneyerek öğreniyorsunuz ama güreş teknik birşey, gidip yabancılar karşısında ezilmek istemiyorum.

Sizce ne yapmalıyım? 11. sınıftayım şuan, adam gibi v.g'ye devam edip aynı zamanda kondisyon,güç çalışıp 12.sınıfta falan 5-6 ay kadar güreş yapıp teknik mi öğrensem? yoksa hiç yoktan iyidir deyip başlasam mı güreşe? yanlış karar vermek istemiyorum, hem güreş hem v.g de ağır olur zaten. Yardımlarınızı bekliyorum ne olursunuz şu kardeşinize bir akıl verin çıkmaza girdim artık.

2. jkdo

jkdo Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Universite
    Yer:
    Denizli-ist
    Bence profosyonel olarak sporculuktan hayr gelmez sen badine git derslerine calis belli bi ders notu ortalamasinin ustundeysen sana ek burs geliyor tubitak devlet vsvs

3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Güreş için bulunduğun şehirdeki salonları listele gidebileceklerini tabi.Aralarından antrenörlerini hafif araştır.En uygununa git.Ama sakın şunu yapma body yapıp 12. sınıfta falan 5-6 ay güreşe gideyim demişsin ya bu ileriye götürmez o konuda geriye götürür.Mücadele sporlarına alt yapı hazırlamaya çalışmak yerine başlayıp işin içine girip tekniklerde hızlanmak , güç-kondisyon artışı sağlamak önemlidir.Body sana ne kadar güç-kondisyon artışı vericek ? Güreş bu konuda daha avantaj olur.

4. umut-

umut- Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    tasarım
    Yer:
    izmir
    önce derin bir nefes al bir sakinleş

kardeş birinden birni seçmek zorunda değilsin ...

öncelikle v.g. ye devam onu bırakmak çünkü güreşsende o kasların gelişmesi lazım gülle de atsan kasların gelişmesi lazım

ZATEN AMERİKAN KÜLTÜRÜNDE İNAN BANA DOSTUM ŞİŞKİN KASLAR SENİ DİREK FIRST CLASSA ULAŞTIRIR

v.g. de kuvvet antrenmanlarına devam et ... hacim için bol protein al Amerikada bütün kapılar sana açılır

HAKKINDA HAYIRLISI OLSUN .... sert kal taviz verme mutlu olduğun şeyi iyi yap bütün kapıların açılır ...

5. Ali28

Ali28 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Kardeş güreşciler o kadar cılız mı bilmiyorum ama güreşte önemli olan tekniktir. 100 kiloluk bir herifi 60 kilodaki işini iyi öğrenmiş birr güreşci çok rahat devirebilir

6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Geçenlerde facebookta yayınlandı :D 50 kiloluk bir güreşçi 150 kiloluk birini haşat ediyor.Video verdiler :D gerçekten yetenek , hızı kullanma , tecrübe , aklı kullanma rakibi yenmekte çok önemli böyle branşlarda..

Sayfayı Paylaş