Hangi saatler arası spor yapılmalı?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve sefa01 tarafından 24 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. sefa01

sefa01 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben 90 kiloyum spor yapmaya baslıcam artık ama hangi saatler yapacagımı bilmiyorum yazarsanız sevinirim..
    Birde nasıl beslenecegimi bilmiyorum Forumda aradım ama dediklerinizi anlamıyorum protein carbonhidrat besinleri felan hiç anlıyamıyorum aklım karıştı iyice..
    Bana sabah kaçta kalkmam gerektiğini kaçta kahvaltı yapmam gerektiğini birde bir beslenme çizelgesi hazırlarsanız ne yemem gerektigini spor saatleride içinde çok mutlu olurum arkadaşlar tek ümidim sizlersiniz sabah ben 12 de fln kalkıyorum kaçta kalkamam gerek lütfen bekliyorum yorumlarınızı şimdiden tskkurler...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:54 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:51 ----------

Arkadaşlar bide Cardio fln onların ne oldugunu bilmiyorum kaç dk koşu fln yapacagımı sölerseniz sevinirim agırlık çalışmalımıyım...
    Ve bi diyet tablosu hazırlarsanız hergün uygulayacagıma söz veriyorum ve fotolarımı koyucam sonuç iyi olursa .

2. Berkay1852

Berkay1852 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Malum havalar artık çok sıcak. Yağ yakımı çok daha basit olacak eğer herhangi bir işiniz yoksa boştaysanız ne kadar erken o kadar iyidir bence kahvaltı etmeden sabah 45 dk felan cardio yaparsanız yağ yakımında ve kilo vermenizde çok faydalı olacaktır. Beslenmeye gelince bu konu hakkında forumu araştırarak geniş bilgiye ulaşabilirdiniz ama şu kadarını söyleyebilirim , süt ve süt ürünlerinde tam yağsız olanları tercih ederseniz daha iyi olur ayrıca öğünlerinizi bir düzene sokmalısınız ve mutlaka kahvaltıyı ihmal etmemeniz lazım. Ne kadar az yersem o kadar çok kilo veririm diye bir yanlışa sakın düşmeyin. Metabolizma hızınızı düşürürseniz birkaç hafta sonunda kilo veremez duruma gelirsiniz. Az yiyin ama 5-6 öğüne bölerek yiyin. Beyaz ekmek yerine kepek ekmek kullanmalısınız mesela. Dediğim gibi beslenme bölümüne bir göz atarsanız çok faydalı bilgiler bulabilirsiniz.

Bol sporlu günler bench_Odumbelllls :)

3. sefa01

sefa01 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkr ederim yorum için bende forumda gördum senı baya bı zayıflamıssın ama bir sorum daha var ben saat 12 de kalkıyorum sen 6 demişsin ama çok erken :S benım kaççta kalkmam lazım kaçta koşmam lazım kahvaltıdan öncemı sonramı koşayım birde kendimi çok halsiz hissediyorum bi önerin varmı?

4. Berkay1852

Berkay1852 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Sabah erken saatte kahvaltı etmeden koşarsanız daha çok faydası olur aç karna. Ama uyanamam diyorsanız güneşin çok yakmadığı saatleri tercih etmenizde fayda var akşamüstü koşabilirsiniz. Koşarken belirli bi tempoda koşun çok hızınızı artırıp düşürmeyin birden. Kardio süreside 45 dakikayı geçmesin . Hergün düzenli olarak koşarak egzersizlerinizi yaparak beslenmenize ve uykunuzada dikkat ederek istediğiniz sonuca kısa sürede ulaşabilirsiniz. Yeterki isteyin :) Halsiz hissetmenin sebebi uyku düzensizliği olabilir 12 güne başlamak için geç bir saat bence :) akşam biraz kendinizi zorlayıp 23:00 da felan uyusanız sabah 7-8 gibi uyansanız vucut dinlenir kendinizi daha dinç hissedersiniz. Bol bol su içmeyide ihmal etmeyin :)

5. sefa01

sefa01 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Çok sağol 3 gündür başladım spora ilk gün 11 gibi koştum 2.gün 9da kalktım 3.gün 7de kalkıp 30 dk koşuyorum birazda dambıllarla fln çalışıyorum sonra kahvaltımı yapıyorum ama nasıl besleneceğimi bilmiyorum :S mesela kafama takılan bir soru sabah kahvaltıda yumurta yemelimiyim çok kalorili :S birde öğlen salata yiyiyorum tuz veya yağ koyabilirmiyim bunlarıda cok mrk ediyorum cvplarsan sevinirim.. çok sağol yorumların için birde ben günde çok az su içiyorum :S bundan sonra çok içicem sağol tekrar :)

6. Berkay1852

Berkay1852 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Günaydın Sefa01.
    Sabah kahvaltısında sarısıyla beraber bir haşlanmış yumurta yemenin sakıncası olmaz. Ama kahvaltındaki süt ve süt ürünleri tamamen yağsız olmalı birde beyaz ekmek kullanma kepek veya tam tahıl ekmeği tüket kahvaltıda 2 dilim kadar. Bol bol aklına geldikce su iç tadını cıkara cıkara :) Sabah kahvaltıdan önce koşarsan daha çok faydası olur. Tuzu ve yağı kullanmasan daha iyi olur. İlla kullanıcaksanda tuzu çok az kullan yağa zaten gerek yok :)
    Unutma yine söylüyorum uyku çok önemli uykunu almaya bak :)

7. Berkay1852

Berkay1852 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yani yanlış anlama ben beslenme uzmanı felan değilim :) Ama sadece ben bu söyledklerimi yaparak 95 kilodan 72 kiloya kadar düştüm ve ne yaptıysam yazıyorum. Genele hitap eden kısmını tabiki sadece. Geri kalan herşey genelgeçer elbette beyaz yerine kepek ekmek tüketmek yağsız ürünler kullanmak öğün sayısını artırıp az az yemek felan bunlar zaten diyetisyene gittiğinde bile masasının üstündeki broşürde yazan şeyler :)

8. Madridista

Madridista Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yanlış mı bilmiyorum ama işlerime göre veya o günkü keyfime :D göre spor salonuna gitme saatlerimi ayarlıyorum :)

Sayfayı Paylaş