hangi protein tozu

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve heril tarafından 17 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. heril

heril Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    1 aylık bir yağ yakma programına gireceğim ama ürünler arasında kararsız kaldım casein ve whey protein alacagım weider gold whey ve unıversal casein pro mu alayım yoksa optımum ile unıversal casein pro mu ? 903 gr kullanacagım o yuzden optımum caseini tercıh etmıyorum

2. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Supplement kullanımı ilk 3 ay tavsiye edilmiyor.

Ayrıca bu ürünlerin yağ yakımında bir etkisi olmaz.

3. heril

heril Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    yok 1.5 yıllık spor geçmişim oldu geçen sene ultımate ıso 93 kullandım.Düzensiz kullandıgım ıcın bır faydası olmadı.Yemekten biraz kısıcam yağlı protein kaynaklarını durduracagım yani.Onlar yerine protein tozu kullanacagım

4. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Emin ol çok düzenli kullansanda daha farklı bir sonuç olöayacaktı.

Hayatta hiçbirşeyden mucize beklememek gibi supplemenetlerden de mucize beklemeyelim.

Yaşın 15 ben gene sölüyorum düzenli beslenme sana kafidir. Yağı gene kıs boşluk yarat o açtığın boşluğada lor peyniri ekle. Yörsan böreklik lor al hem çok lezzetli hemde iyi bir protein kaynağı tuzyok içinde %99 whey(peynir aktı suyu) 100 gramı 109 kalori 19.5 gram protein var 150 gram yesen senin için çok iyi olur hemde doğal :)

heril bunu beğendi.
  5. heril

heril Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    lor peynirin içindemi suyu var yoksa lor peynırımı %99 whey.Birde kesik sutten yaptıgımız lor ve onun suyunun degerleri ne kadardır.O daha fazla gibi geliyor ama :D

6. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Hayır karıştırmıssın birazcık whey peynir altı suyu demek. Yani whey in türkcesi o :)

Şimdi bir ürün peynir altı suyundan yapılıryosa whey içeriklidir sütten yapılıyor ise kazein.

Lor peyniri hem sütten yapılan hemde peynir altı suyundan yapılan diye 2 çeşit sen peynir altı suyundan yapılanı al whey yerine ye kahvaltıda idman sonrasında sütten yapılan lor al gece yatmadan casei niyetine ye yada gece için kaşar peyniri al

7. heril

heril Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Yani şimdi elde ettiğim kesilmiş sütten olan casein.O peynırın suyunu bır daha kaynatırsak whey oluyor yani :D dışardan eşya alınca yıyesım gelmıyor bırde yaz gunu olunca sıcaktan bozulur dıye sutun ıcıne ılac dolduruyorlar o yuzden kendım yapmayı tercıh edıyorum

8. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Ama bunları evde kendin yapamassın merak etme kimse içine kimyasal ilaç doldurmaz tarım bakanlığı sağlık bakanlığı bu konularda çok sıkı.

Onların dikkatinden kaçsa sivil toplum ve sağlık örgütleri bu işin üstüne yürürler merak etme :)

9. heril

heril Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Birazdan çıakyım bi dolaşayım marketleri.Birde kesik sütten yapılan peynirin adı ricottaymış ama besin değerlerini bulamadım bir bilginiz var mı bunla ılgıılı

10. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    hayır malesef yok markette ürünlerin besin değerleri tablosunu okuyabilirsin.

11. heril

heril Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    satılmıyor urun o yuzden taze peynir oldugu ıcın 1 hafta tuketıyorum.Başka bir balıkta açacagım yapılısını pazartesi olsunda alıp gelelim sütü.Birde bu sütten yapılan veya peynir altı suyundan yapılan loru marketlerde nasıl anlacagım üzerilerinde yazıyor mu ?

12. cg87

cg87 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Bu yaşta protein falan degil l-carnitine bile kullanmanı önermem.. Gelişme sürecinin başlangıcında, en güzel zamanındasın.. Bu zamanda yaptığın herşeyin yararını veya zararını bütün hayatın boyunca görüceksin.. O yüzden ne kadar doğal çalışırsan ilerisi için o kadar iyi olur senin için..

Ama illa ki kullanıcam diyorsan, 4D Nutrition Isolate Matrix (CFM) Protein tozunu öneririm.. yağ yakımını engellemez çünkü içinde 0 yağ ve 0 şeker var.. Ama başından da dediğim gibi sadece fikrin olsun diye söylüyorum kardesim..

13. heril

heril Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Şimdi 1 aydır doğal beslendım dıyet yatım 4 cm ınceldım ancak 90 kg oldum kas kılo aldım nedense :D kaslarım çok dolgun ama hatlar belli olmuyor.Yarıyıl tatılınde doktor kontrolunde kullanmaya başlayacagım .Aslında hayvansı bır goruntu oluştu.14 yaşımda traş olmaya başladım kıllanma falan fılan kıl donmesı her şeyi geçirdim :D bunlardan dolayı kullanmaktan korkuyorum bunları dahada tetıkler mi diye ama doktora danışacagım bu gıdışle

Sayfayı Paylaş