Hangi Koşu Sistemi ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Haxcı tarafından 20 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar 18 yaşındayım koşu bandım var evde.Onunla hem kondisyon kasmak hem de yağ yakmak istiyorum.2 tane çalışma stilim var.Bunlar:

1--20 dk 8.2 hızında koşu
    2--1.30 dk 8.2 hızı,30 sn 13 hızı şeklinde 1 tur dersek toplam 4 turdan 8 dklık koşu

2 sistemi de denedim 2. yazdığım 8 dklık koşu kondisyonuma daha fazla katkı da bulunacağını düşünüyorum.Ama hangi sistemde daha fazla yağ yakarım ? Bir de bu 2. sistemde acaba bir 8 dk koştuktan sonra 10 dk dinlenme ve ardından tekrar 8 dklık koşu yapsam nasıl olur ?

2. Dynamo

Dynamo Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    İkiside uygulanabilir.
    1. seçeneği(SSC) kafa dinlemek için takarım kulaklığı öyle yaparım fakat en az 40 dakika olmasını öneririrm 20 dakika pek işe yaramayabilir.
    2. seçeneği(HIIT) ise daha çok tercih ediyorum. Özellikle ağırlık çalışmadığım günler ve enerjim yerindeyse. 1 dakika depar 1 dakika yürüyüş olarak yaparım. Isınmayla birlikte 25 dakika olur. 8 dakika biraz az kondisyon arttırabilir belki ama daha fazla yağ yakımı için 20-25 dakika yapman daha iyi olur.

3. MrUniverse

MrUniverse Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    Yağ yakımı için şok prensipi daha verimli olur bizzat kendim uyguladığım için söylüyorum, bu yüzden iki numaralı seçeneğin daha uygun olacağını düşünüyorum.

4. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Kondisyonum o kadar iyi değil şu an 8 dk dayanabiliyorum. Bu sistemi dediğim gibi 8 dk yapıp 5 dk dinlenme ve bi 8 daha yapsam nasıl olur. Yani toplamda 16 dk.
    Yağ yakimi açısından ne kadar fark vardır acaba ikisi arasında.Kondisyon olarak bence de daha yararlı ama yağ yakimi konusunda ne kararsız kaldım.

5. MrUniverse

MrUniverse Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    maksimum yağ yakımı için maksimum nabız gereklidir, hiit tarzı kardiyo antrenmanı yaptığınız zaman nabzınız maksimum seviyede olur ve vücudunuzu şaşırtmış olursunuz bu yüzden yağ yakımı için en verimli yöntem hiit tipi kardiyo antrenmanıdır.

6. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Biri 8 biri 20 dk ya o yüzden merak ettim. Bir de 20 dklik sistemde daha fazla terliyorum.

7. Dynamo

Dynamo Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Bir anlami kalmaz 5 dakika ara verirsen. Onun yerine dinlenmeyi uzat. 1dk kos 2 dk yuru veya ayarla kendine gore ama 20-25dk arasinda olsun ortalama

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş