Hangi Kas Gruplarını Haftada 2 Gün çalışmalıyız ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve zzz tarafından 27 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. zzz

zzz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle slm , haftada 4 gün antreman yapıyorum

pztesi : göğüs,biceps

carsamba :sırt-kanat,triceps

cuma : omuz ,bacak

ctesi : triceps,biceps calışıyorum ... Ama şimdi değişiklik yapıp göğüsü veya kanadı haftada 2 gün çalışmak istiyorum hangisini haftada 2 gün çalışmam daha uygun olur sizce ??

2. zzz

zzz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yok mu yazan

3. TeFo

TeFo Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Büyük kas grubu olduğu için biraz bireysel bir durum.Eğer kaslrda onarımı sağlıyorsan birnevi ağrısı falan kalmıyorsa hazır hissediyorsan çalış derim

4. zzz

zzz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hangini çalışsam daha iyi olur sence göğüs / kanat ??

5. göztepe

göztepe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Aynı programı uyguluyorum ve ben de aynı noktada takıldım. Söyle bir formül ürettim:

Göğüs ve sırtı süper set girebilirim. Normal programımda süper set yok. Göğüs ile sırtı aynı gün çalışmak pek sempatik gelmiyor, ikisi de büyük kas grubu oldugundan. Fakat dördüncü gunün ekstra gün oldugundan hareket edersek:

1- biceps ve Triceps küçük kaslar ve aynı zamanda sırt/göğüs antremanında ikincil olarak da
    çalıştıklarından, genel toplamda doyuma ulaşmış oluyorlar.

2- normal rutinimdeki hareketleri farklilastirarak; bar ile çalışıyorsam dumbell'ı tercih ederek, tekrar sayılarımla oynayarak, belki hacim yerine güç ya da dayanıklılık hedefleyecek çalısmamı cesitlendirebilecegimi düşünüyorum.

Ekleme: üç günlük esas çalısmamı pzt-salı-car giriyorum. Perşembe off. Bu sebepten ikinci tur kafamı kurcalıyor zaten. Göğüs ve sırt ikilisinden birisi seçilip bacak calışması ile de eslestirilebilir. Maksat extra turda zahmet isteyen bölgelere yoğunlaşmak.

Neticede ben de merak ediyorum, en mantıklı yol nedir?
    Kendimde ürettiğim mantık bu. Önemli olan, haftaya başlarken bu büyük kas gruplarının yeterince dinlenmiş olması. Dolayısıyla göğüs/sırt gireceğim ekstra gunün cuma, en geç cst olması gerekiyor. Dediğim gibi, gogus ve sirt'ı ikinci turda esas gunumdeki kadar max. girmeyi düşünmüyorum zaten.

Son düzenleme: 30 Ağustos 2011
  6. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    1. gün göğüs biceps
    2.gün gün sırt kanat bel
    3. gün omuz triceps
    4.gün bacak karın çalışırsan en iyi gelişmeyi sağlarsın

bacak çalışmamak büyük hata olur çünkü bacak çalışınca daha fazla testesteron salgılanıyo daha çok gelişmek demek yani
    2. çalıştırdığın yerlerde damarlar genişler kan dolaşımı hızlanır ve kaslara daha çabuk gider besinler ama kan bacağına geldiğinde çalıştırmadığın için yavaşlar

Sayfayı Paylaş