Hangi kas grupları için az tekrar veya çok tekrar daha yararlı olur.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ozan1234 tarafından 28 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ozan1234

ozan1234 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Minder , serbest stili güreşçi.
    Evet soruda olduğu örnek omuz da fazla tekrar diyenler var göğüste az ağır gir diyenler var bunlara açıklık getirmek istiyorum sizce hangi kas grupları için az veya çok tekrar yaparsak daha iyi gelişim sağlarız.

2. El Diablo

El Diablo Üye

Beğenileri:
    1.595
    Ödül Puanları:
    103
    Selam,

Kas gelişimi 6-10 tekrar arası oluyor.
    Vücudun çeşitli bölgelerindeki kaslar her türlü çalışmaya aynı tepkiyi veriyorlar. Yani kol kası ile göğüs kasının arasında bir fark yok veya diğer kaslar.

Ama şu ayrımı yapabilirsin: büyük kas grupları ( sırt, bacak, göğüs) ve küçük kas grupları ( kol, kalf...).
    Büyük kas gruplarının dinlenme süreci daha uzun olduğu ve küçük kas gruplarının dinlenme süresi daha kısa olduğu için küçük kas grupları daha sık çalıştırılabilir.

3. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Hacime yönelik çalışıyorum ve salon hocam omuz hareketlerinide 4x8 yap dedi ben burda duyduklarımdan yola çıkarak 3x12 ya da 4x12 yapmayı teklif ettim ama oda sizin gibi göğüs omuz veya başka bir kasın çalışmalara aynı tepkiyi verdiğini iddaa etti benimde kafam karışmıştı ama haklı sanırım.

4. bicepsoid

bicepsoid Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    Kişiye göre de değişiyo tek emin olduğum omuz yüksek tekrar seviyo

5. legenDary

legenDary Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    omuzda yüksek tekrardan ziyade gerilim önemlidr yani 8 tekar yapabilirsin ama bunu gerilimi vererek yapmalsın yani yavaş yavaş yada drop set yapabilirsin en düşük kilolarda bile omuzların acıdan ağlıyor omuzda önemli olan gerilimdir tekrar değil kasın yanmasını hisset çalışırken

Sayfayı Paylaş