Hangi Kas Grubuna En Cok Önem Veriyorsunuz

Konusu 'Vücut Geliştirme Egzersiz Hareketleri' forumundadır ve Despo tarafından 7 Nisan 2005 başlatılmıştır.

Hangi kas grubunu daha onemli?

1. Biceps

29,4%
  2. Kalf

0,3%
  3. Omuz

10,9%
  4. Mide

9,0%
  5. Bel

1,2%
  6. Bilek

1,4%
  7. Kanat

1,9%
  8. Sirt

2,2%
  9. Kalca

0,3%
  10. Bacak

2,4%
  11. Trapez

0,8%
  12. Triceps

2,7%
  13. Gögüs

23,7%
  14. Farketmez, hepsine ayni onemi veririm

13,7%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 299 üye.
  1. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Size helal olsun flexor hocam denilebilecek başka bir laf yok yani bilgili olduğunuzu biliyordum ama bu kadarını tahmin bile etmemiştim yani özürlü çocukların iileşmesine yardımcı olduğunuzu ,uper Bizim salondada bir ara bir çocuk getiriolardı bacaklarında problem olan ama bir yararı olmadı,sadece çocuğa tek bir haraketi saatlerce yaptırıyolardı doğrumuyduuuu yanlışmıydııı bilemem.Başarılarınızın dewamını dilerim siz body antranörlüğünü aşmış daha ilerlere gitmişsiniz.BRAVO ,uper

kerembas54 bunu beğendi.
  2. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Aslında iyi bir konu açılmış kimse yanlış anlamasın ama bazı anrtenörler özürlü kişileri kabul etmiyor yada uğraşmak istemiyor

özürlülerin spor yapması onlara hem manevi bir destek hem pskolojik rahatlama hemde istemdışı hareketlerinden dolayı duydukları ağrıları en aza indirilmesidir

Oysaki onlara yardım etmek onlara bir parça destek olmak onlar için yaşama gücü anlamına gelir genelde özürlü öğrencim geldiğinde annesi veya babası benim çocuğum bu hareketleri yapamıyor der bende ne demek yapamıyor aslan gibi bir evladın var yar diyorum . bu sözümden sonra çocuğun gözlerinden ateş çıkıyor ve bir güç geliyor yada ban geldiklerinde özürlü kişinin velisi bize indirim yaparmısın diyor bende hayır aslan gibi neden indirim yapayımki diyorum

keşke bu şekilde davranılsa özürlü öğrencilerime hep normal insan muamelesi yapmışımdır birkeresinde biri birtek sen bize normal insan muamelesi yapıyorsun demişti.. toplum olarak görevlerimizi malesef yerine getirmiyoruz ve onları anlayamıyoruz onları ancak bir yakınımızın başına geçerse anlıyoruz..

size aşşagıda örnek vereceğim öğrencim akın onun hırsına hayranım buyrun kendi dilinden dinleyin

evet bu gibi kişileri çalıştırmak için doktorlarla çok zaman geçirmeli özellikle fizik tedavi ve sinir hastalıkları uzmanlarıyla
    akın gibi kardeşlerimiz yurdumuzun heryerinde ve herkes bu kişilere özellikle hocalar kucak açsın diyorum bir öğrenciyi yarışmaya hazırlamaktansa bir özürlüyü yürütmeyi tercih ederim

gaffar, uur1925, kerembas54 ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  3. NUCLEUS

NUCLEUS Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Wow!! gercekten etkileyici :!:

peki yazida bahsedilen antrenor sen misin abi?

her kimse ayakta alkislamak lazim :idea: :!: :!: helal olsun :!: :!: :!: :!:

kerembas54 bunu beğendi.
  4. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Evet o antrenör benim akında benim öğrencim fakat akın bunlardan sadece bir tanesi

kerembas54 bunu beğendi.
  5. NUCLEUS

NUCLEUS Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ya abi, helal olsun ya, gercekten ne diyecegimi bilemiyorum, cok duygulandim. Ayakta alkisliyorum abi, gercekten buyuksun - hem cusse hemde kalp olarak :) - ve bu isin gercekten hakkini verdigin, gucunu dogru yer ve zamanda dogru sekilde kullandigin icinde ayrica tebrik ediyorum

kerembas54 bunu beğendi.
  6. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    asıl ben teşekkür ederim övgü dolu lafların için biz herşeyden önce insanız anne karnından antrenör olarak doğmadık insan olarak doğduk düşene yardım eli uzatmak hem antrenörlük hemde insanlık görevidir sadece ben değil insan olan herkes aynı şeyi yapardı

son olarak konumuz en çok ne önemli artık konuyu fazla dağıtmayalım

kerembas54 bunu beğendi.
  7. ...model...

...model... Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Konya
    Hocam ben site admininden özür dilemiştim zamanında ama galiba siz göremediniz.Siteden ihraç edildim sonra sag olsunlar ...model... nick i ile geri kabul edildim.Hocam nicebody21 ile yazdıklarımın çogu bir takım yaramazlıklardı.Sizden bütün site müdavimleri önünde özür diliyorum.Sakın ama sakın benim gibi cahillerin yaptıkları cahilliklere aldanıp bizleri spor adına böyle büyük bir nimetten yoksun bırakmayın lütfen.Yaptıklarım bilinçli aptalllıktı biraz action olsun diye yazdım.Umarım beni affedersiniz hocam sizden son bir ricamda eger sitede kalmama izin verirseniz.Ne olur beni yaptıgım cahillikle hatırlamayınız.Çünkü ben gerçekten bu sporu seven büyüklerine saygılı ve onların kıymetini bilen bir çömüm.Eger izin verirseniz sitede sizin adeta gölgeniz olmak istiyorum.Çünkü sizden ögrenecegimiz çok şey var.Allah kısmet ederse bi fırsatını bulup bir ara yanınızada gelip sizinle tanışmak ve gerçek bir özür dilemek istiyorum tabii izin verirseniz.En içten saygılarımla.

kerembas54 bunu beğendi.
  8. leventuy

leventuy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    çanakkale
    bence biceps vücudu gösteren gerisi boş
    :D

9. ahmet61

ahmet61 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    trabzon
    bana göre en önemlisi kollardır zaten kolların iyi oldumu diğer bölgelerinide daha iyi geliştirirsin daha ağır çalışacağın için

10. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    :)

Malesef bu spor öyle çizgisel ilerlemiyor.

11. oceans166

oceans166 Guest

ya gercek sporcular da takdır edecegıı gıbı bırı eksık olursa dıerının bı anlmı klamıoo.hepsıı tamamlıoo bırırını yanıı.ama bacaklar gorunmedıı ıcın fazla belkı bıraz arka planda kalabılır.ama bn her bolgeme onemm verıormm. :)

12. oceans166

oceans166 Guest

ya gercek sporcular da takdır edecegıı gıbı bırı eksık olursa dıerının bı anlmı klamıoo.hepsıı tamamlıoo bırırını yanıı.ama bacaklar gorunmedıı ıcın fazla belkı bıraz arka planda kalabılır.ama bn her bolgeme onemm verıormm. :)

13. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Önkol iyi olmazsa pazı ve triceps iyi durmaz triceps iyi olmazsa pazu olmaz pazı olmazsa kol olmaz vs vs çorap söküğü gibi gidiyo.Bence vücud birbirini tamamlayan bi yap-boz gibi ve aradaki boşluklar direk sırıtıyo.Ama bi trapezin ya da baldırın zayıf olmasıyla bi üst göğüsün ya da pazunın zayıf olması da bir değildir bence :) İnce bi bel geniş ve çıkık bi göğüs,geniş bi omuz ve yeterince gelişmiş bi pazı görünüşü büyük ölçüde kurtarır öbür tarafların zayıf olması kolay kolay göze batmaz.Bence en önemli göğüs,pazu ve bel bu 3 ü olmadan olmaz.

14. s1nan

s1nan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    It & Organisation Manager
    Yer:
    Ankara
    6 pack

benim dusunceme gore de karin kaslari en guzeli. ciplak bir kisi dusunun (hadi mayosu olsun bari) kollari cok kalin, ya da gogusu iyi duruyor ama gobekli, o zaman ne kol ne gogus ne de baska bir yerin onemi var artik. ama bir de karin kaslari belirgin ince belli birisini dusunun bence bu kesinlikle digerlerinden daha dikkat cekici.
    ayrica eger karin kaslari meydandaysa yag orani dusuk demektir. yani ne olursa olsun diger kisimlar da yag orani dusuk oldugu icin kotu durmayacaktir. fiziksel olarak bir sorun yoksa ve her ne kadar cok gelistirmemis dahi olsa.
    50cm kolun olmus 150cm gobek olduktan sonra napayim ben o kolu.

bu da benim dusuncem arkadaslar.

15. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    gösteriş değil sağlık önemli bizi taşıyan bacaklardır hepsinden önemli derim yaşlılıkda rahat etmek için umarım aman baacaklarınızıda güçlendirin :p

16. Kahraman

Kahraman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ben KOL + MİDE + GÖĞÜS = ÜÇGEN VÜCUT olayına önem veriyorum :)

17. cNyT

cNyT Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    biceps

18. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Artık anladım ki,vücudunun neresinin önemli olduğu şartlara göre değişiyor.Kışın üstgöğüs ve omuzlar,yazın göğüse ilaveten trapez ve kollar,eğer havuzda ya da plajdaysan karın ve hiç ilgi gösterilmeyen bacaklar üst vücut yapıp alt çalışmamış adamlar arasında farklı olmamızı sağlar bence..

19. eceabatli

eceabatli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    en önemli adele önkol adelesidir önkolun kuvvetliyse cok agir idmanlar cikarabilirsin

20. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Eminmisiniz

binayı ayakta tutan nedir