Hangi Kas Grubuna En Cok Önem Veriyorsunuz

Konusu 'Vücut Geliştirme Egzersiz Hareketleri' forumundadır ve Despo tarafından 7 Nisan 2005 başlatılmıştır.

Hangi kas grubunu daha onemli?

1. Biceps

29,4%
  2. Kalf

0,3%
  3. Omuz

10,9%
  4. Mide

9,0%
  5. Bel

1,2%
  6. Bilek

1,4%
  7. Kanat

1,9%
  8. Sirt

2,2%
  9. Kalca

0,3%
  10. Bacak

2,4%
  11. Trapez

0,8%
  12. Triceps

2,7%
  13. Gögüs

23,7%
  14. Farketmez, hepsine ayni onemi veririm

13,7%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 299 üye.
  1. cagatay

cagatay Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    zayıf bolge hangısıyse oras&#

valla ne deyım kisinin gelıstırmek ısteyıpte gelıstıremedıgı bolge en onemlı bolgesıdır..bendede gogus hıc yok anlayamadım...hareketı yaparken kasılma olmuyor...bende gıgus dıyorum.kol hıkaye.kolu evde dambılla cıkarıtrsın.ama sokakta senı goren adam bady yaptıgını goguslerının sıskınlıgınden anlar.thısort gıymessen kollarını goremez ama goguslerını gorur

kerembas54 bunu beğendi.
  2. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    bu birazda 11 tane ronaldodan takım olurmu gibi bir soru. kuşkusuz tüm kas grupları önemli ama öncelikli olarak omuz, biceps, mide derim. sadece göğüs gelişince (ki bir arkadaşım böyle yapıyor) genç kız memesi gibi gözüküyor.

kerembas54 bunu beğendi.
  3. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    :lol: :lol:

kerembas54 bunu beğendi.
  4. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    valla ben hiç gormedim gogusu iyi gelişip kolu zayıf kalan

yani biri iyi diyosanız hepsi iyidir :)

kerembas54 bunu beğendi.
  5. emu

emu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    Alabama
    bence en onemli yer parcali omuz ,triseps,gogus ve karin kasi....gerci geriyede pek bisey kalmadi... 8)

kerembas54 bunu beğendi.
  6. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    peki vücudu ne 3gen gösterecek sırt kanatlar,, bicepsler birine vücut çalışıyorum dediğinde ilk nereye bakıyor kol mu? ya üst tarafı geliştirdin alt taraf bacaklar nekadar çirkin duracaklar trapezler vs vs vs vs vsvsvsvsvsvsvsvsvsvsvsvsvsvsvsvsvsvsvsvsvsvsvsvsvs bence bir anne babanın 6 çocuğu varsa 6 sınında teri ayrıdır

kerembas54 bunu beğendi.
  7. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Hsd baya bi duygusal cevap yazmıssın ama ben de sana katılmakla beraber,
    sanki omuz hepsinin biraz daha onunde duruyor.. Omuzu genis bi insan, sırf cıplakken degil, giyinikkende ozeldir..

Saygılar

kerembas54 bunu beğendi.
  8. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Bu soruyu iki ayrı durum için ayrı ayrı ele almak lazım.
    Yazın yani plajlara gidilen, çıplak dolaşılan zamanlarda bence en önemlisi kollar,mide,bel ve sırt ayrıca zevke göre bacak.
    Diğer mevsimlerde ise üstümüzde kıyafet oluyor ve kıyafetleri iyi taşımak, kıyafetlerin içinden 3gen bir görünüm yaratmak için gerekenler ise; omuz,göğüs ve kanatlar.
    Ayrıca bence de kol her zaman şart çünkü insanlar body yaptığımı duydukları zaman, bu işe ne kadar emek verdiğimi anlayabilmek için(mi?) hemen kollarımı kontrol ediyorlar, sonuçta 40cm. lik kol da normal insanlara göre oldukça kalın olduğundan sen baya başarılısın,abartmışsın vs. diyolar, gururumu okşuyorlar ben de hiç sevmememe rağmen biceps ve triceps çalışmayı aksatmıyorum.

kerembas54 bunu beğendi.
  9. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    Arkadaşlar kesinlikle şurası önemli diyemeyiz ki Yani sadece göğüs çalışsak nasıl bi görünüm çıkar ortaya.O yüsden hepsine gereken önemi vermeliyiz.Üçgenlik istiyorsak bel-sırt-omuz .Lazım bunlar göğüssüz olmaz kesinlikle.EEE karında hepsinden önemli ne de olsa.Bide body çalışan insanın biceps-triceps eksiği olurmu hiç.Bacak olmadan yürünmez bile yolda.Her bölge önemlidir kesinlikle hepsi birbirini tamamlar...

kerembas54 bunu beğendi.
  10. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Adrenalin haklısın tabi
    her bölge ONEMLIDIR
    ama soru DAHA onemli oldugu :)
    yok mu hic extra onem tasıyan bi yer..
    genelde cok kisi Gögüse cok onem werir.. bence bunun asıl nedenide Bench press gibi hem motive edici, hem de rekabete acık bir harekete sahip oldugu icin...
    ama ben yine Omuz diyorum

saygılar

kerembas54 bunu beğendi.
  11. XooRSLuG

XooRSLuG Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    makine muhendisi
    Yer:
    new york
    Bence en önemli omuz daha sonra kollar ve gögüs daha sonrasinda ise 6 packli bi mide cok ho$ olurrr

kerembas54 bunu beğendi.
  12. johnnyr5

johnnyr5 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    istanbul
    omuzla biceps in birleşim şekli,definasyonu ve 1 gr. yağ olmayan şişkin bi bicepsin damla şeklinde yusyuvarlak bi omuzdan akması diyebilirim en önemlisi..hepsinin önemi ayrı ama bu bahsettiğim olay olduğunda hayran olmayan olmaz sanırım..

kerembas54 bunu beğendi.
  13. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Aslında dusundum tasındım da , plaj dusununce gercekten benım genelıkle pek yapmadıgım sey , karın sıxpack onemlı,
    o cıkınca dıger kaslar ne olursa olsun formda goruntu oluyor, acıkcası benden daha ufak tefek te olsa karnı takır takır adamlara hayranım ben, olsun varsın kolu 2-3 cm daha kucuk olsun , cok atletık gorunuyo

kerembas54 bunu beğendi.
  14. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Kesin öyle ya. Zaten six pack görenlerin gözü başka birşey görmüyor. O yüzden üşenmiyoruz, mide çalışıyoruz. Sonra iğrenmiyoruz haşlanmış sebzelerimizi yiyoruz. Six pack: Her erkek hayalini kurar, pek azı başarır.

kerembas54 bunu beğendi.
  15. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar hepiniz çok güzel anlatmışsınız ama galiba hiçbiriniz yarışmaya katılmamış ve bu işi biraz gösteriş için yapıyormuşsunuz gibi geliyor.VÜCUT GELİŞTİRME ŞOVDUR!GÖSTERİŞ DEĞİLDİR.KIYAFETLERİNİZİN İÇİNDE DIŞARIDAN NASIL GÖZÜKTÜĞÜNÜZ HİÇ DEĞİLDİR.Müsabakaya katılmış sporcularala çalıştığım için bence hepsine aynı özenle çalışmalısınz.Zayıf gördüğünüz bölgelerinizin üstünde İHTİSAS çalışması yapmalısınız.Profesyonel bir sporcu olarak:kalf larınızı daha iyi çalışmanızı öneririm....Hakemlerin ve jürinin vücutçuda en çok aradığı bölgedir...

kerembas54 bunu beğendi.
  16. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Evet, profesyonel vücutçu tek tük var burada. Ben öncelikle gösteriş için yapıyorum.Bir diğer amacım temel hareketlerdeki ağırlığımı arttırıp güçlenmek. Diğer insanların ne için yaptığı konusunda sonuçlara varmam, herkesin bir amacı bir hedefi vardır ve hepsine saygı duyarım. Sen vücutçu değilsin diyorsan bana, evet değilim demekten de gocunmam. Herkesin profesyonel vücutçu olduğu bir forum bulmak istersen zorlanacaksın.

kerembas54 bunu beğendi.
  17. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    ben gösteriş olsun hava olsun diye yapıyorum.benim için kıyafet içinde nası gözüktügüm önemli ayrıca

ama beni yanlış anlama sen biraz kendini yüksekte görüyorsun gibi geldi bana.eminim bu işin profesyonelisindir.ama bizim gibi amatörlere tepeden bakıyorsun,gibi geliyor yazdıkların.sen umarım kürsüz bi vucut yapar yarısmaya girersin.seni merak ettim yakın zamanda resimlerini koyarsan mutlu olurum

spor yasamında sana basarılar dostum ;)

kerembas54 bunu beğendi.
  18. nicebody21

nicebody21 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    bence en önemlisi OMUZLARDIR çünkü; vücudun çatısı dar oldu mu?gerisi ne kadar iyi de olsa bence pek bi önem ifade etmiyo sağda solda görürüsünüz omuzlar geniş ve yuvarlak olmayanları benim gözümde hiç bi değeri yok. 8)

kerembas54 bunu beğendi.
  19. nicebody21

nicebody21 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    degrli flexor "biri gelişince hepsi geşiyor" diyosun başka bi konudada tembel adele muahbbeti yapıyorsun sence de kendinle çelişmiyor musun? adele körelmesi diye bişey var hiç duydun mu?bilmem anlatabildim mi? herkesin vücudu on numara mı yani?diyeceksinki bence hiç çelişmiyor ama inan tıp anatomi kitapları hiç de böyle demiyor sana saygım sonsuz herkes herşeyi bilecek diye bişey yok.

kerembas54 bunu beğendi.
  20. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Vucuttaki 656 adet kemiğe yapışık adeleler değişik pozisyon ve hareketlerde birbirine destek verir tüm adeleler birbirine bağlantılıdır çapada kadavra üstünde bunun eğitimini aldık american hastanesininden dr utku bey acı badem hastanesinden dr mustafa bey çapa tıp ta dr ali beye trakyada derman hastanesinde dr cengiz bey lüleburgaz hastanesinden dr teoman bey ssk hastanesinde dr emrullah bey verem savaştan dr mustafa semercioğlu ve daha sayamadığım tüm dr arkadaşlara sorabilirsin ben kimmişim

çalışkan tembel adele konusu vucut yapısı kemik yapısı ve yaşam standdartlarına göre adelenin faliyetleri genetik faktörler bazı adelelerde şanslı bazılarındada şansız olduğumuzu belirler tabi bu 100 % olmasa bile %80 bu sporla açık kapanır geçmişteki yazılarımı okursan anlarsın kaç tane özürlü üyeyi yürüttüğümü ve gazetelerde buna yer verildiğinide söyleye bilirim hatta çeşitli makaleler kısmında var halen şuanda babasına dayanarak gelipte şuanda koşarak giden melek adında bir öğrencim var

ben onunla bununla veya kitapla çalışma ben dr ve profosörlerle çalışırım

şayet aklınıza takılan bi soru varsa buyrun gelin kendiniz görün

kerembas54 ve tlg0382 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş