Hangi Harekette Daha İyi Olmak İsterdiniz?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve masteer tarafından 14 Nisan 2006 başlatılmıştır.

Hangı harekette salondakı en agır kıloyu kullanmak ısterdınız

1. Bench Press

92,3%
  2. Squat

2,1%
  3. Dead Lift

0,7%
  4. Omuz Press

2,3%
  5. Barbell Curl

1,9%
  6. Barbell Rowing

0,1%
  7. Trıceps Extension

0,6%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 35 üye.
  1. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Naturel hareketlerı ankete koymamamın sebebı sevılen hareketı degıl daha agır basmak ısteyecegımız hareketı sormak ıstemem. Yerden kesme babında deadlıft var, barfıksıde koymayı dusundum ama kılo bazında dusunulunce onun yerıne rowıng koydum. Aslında kanat sırt ıcın barfıksın ustune bır hareket olamaz tabıı kı.Dıpste keza aynı sekılde kılo arttırımı zor olan bır hareket.

Yoksa naturel hareketlerın bende savunucusuyumdur, hatta eskıden amud dıps falan yapardım , ınsan boyle hareketler yaparken stabılızasyonu saglamak ıcın
    daha kontrollu oluyor.

Enseye pres konusunda yasaklı oldugunu aslında soyleyemeyız, bızım salonda ornegın herkes bu hareketı yapıyor, ama ben tanıdıklarıma bunun yerıne makınada one , ve dumbbell one presslerı kullanın dıyorum.

Postur durumu ve rotator cuffın esneklıgı cok onemlı, yanlız su da bır gercek kı kısı maxımum esneklıkte bıle olsa guc dolayısıyla da basılan kılolar arttıkca
    burada sakatlık ıhtımalı cok yuksek.Salonlarda sebebını bılmeden benım omuzda sakatlık var falanca hareketı yapamıyorum dıyen cok fazla ınsan gorursunuz.
    Omuzdakı sakatlık cunku genelde bır tek gunde ters bır hareketten ortaya cıkan ve bır sure sorun cıkartıp sonra gecen bır sakatlık degıl, zamanla yavas yavas olusan ve daha sonra muzmın bır hal alarak uzun vadede cok farklı hareketlerde bıle kendını gosteren bır sakatlıktır.

Bu arada flexora teknık acıklayıcı kaynagı ıcın tesekkur etmelıyız.

2. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Barfikste 8 tekrarın üzerine çıkabilmeyi isterdim (yakında olacak). Bir de squatta daha başarılı olmak isterdim; diğerlerinde kaldırdıklarım yeterli.

3. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    benim favori hareketimdir squad hem kendi kendime söz vermişimdir 20yaşına kadar daha ağır basmayacağım diye ama harekete başlayınca kendimi durduramıyorum.Makinede yapıyorum kendimi sakatlamamak için bu arada.100kg 6tekrar rahat yapıyorum...22yaşımı geçince istediğim kiloları basacağım bide şu diz sakatlığım geçse adam akıllı...Aquad diyorum.Sağlam bacakları olan bir kişi her zaman en büyük artıya sahiptir...Şekil ve güç yönünden en iyisi olmak istediğim hareket.Yaklaşık 75cm define olmak isterim.Fazlasını da kim istemez ama kot pantolonsuz bir hayat da olmaz ama.75cm define yaparsam hep daha fazlasını isterim doğal olarak. :D

4. kim

kim Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    120 kiloyo rahat 6 tekraryaptığın gün bütün kot pantalonlarını eskiciye ver. :lol:

5. destro

destro Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Omuz konusunda Emrah'a tamamen katılıyorum.

Omuz her durumda kendini gösterdiği için ayrıca önem veriyorum.

Sağlıklı Günler...

6. standaart

standaart Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    İstanbul
    çok iyi söylemişsin bende bir bacak ihmalkarcısıyım iğrenç bacak antrenmaları beni de çok kasıyo ve bende squat ve leg press'de çok iyi olmak isterdim.....

7. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Enseye press her ne kadar sakatlığa davetiye çıkarsa da vazgeçemediğim hareketlerden. Olabildiğince de yüksek kaldırmak isterim ve kaldırırım da. Incline pressi de seviyorum ayrıca. Hem barbell hem dumbell.

8. forever

forever Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    omuzları geniş olmayan insanın asla estetik durmayacagını düşünüyorum. dolayısıyla omuz hareketınde (dumbell press) en ıyısı olmak ısterdım. ama en fazla ağırlığı bu harekette yapsam bile omuz genişliği biraz kişinin anatomik yapısına da bağlı olduğu için istediğim genişlik asla olmayacak. zaten bu yüzden bu spordan soğudum ama inşallah bırakmam.

9. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Forever, simdi bir video indirdim, Shawn Ray ile Kevin Levrone, omuz idmani yapiyorlar.
    Kevin Levrone, bu spordaki ve haliyle dunyadaki en genis omuzlu adamlardan birisiydi.
    Shawn Ray ise, dar omuzlu bir sampiyondu.
    Simdi, acikcasi, Kevin Levrone, cok daha heybetli bir adam, hangisi daha iyi dersen, yalan yok, omuz olarak Kevin derim.
    ancak, Shawn Ray, dar omuzlu bir adam olmasina ragmen, kaslari cok guzel, orantisi mukemmel ve omuz kaslari deli gibi siskin oldugu icin, kesinlikle dar gozukmuyor.
    Onun icin, moralini bozma, omuzlar calismayla doldurulur, ve sana bir sey diyeyim, dar omuzlu insanlar, cok daha kolay kalinlik ve omuz basi yapiyorlar.
    Dolu dolu, kavun gibi omuz baslarida bence son derece guzel bir goruntu veriyor insana.
    Genis omuzlu olmadigin icin asla soguma bu spordan, o sadece paydalardan bir tanesi, asil onemli olan, kas kutlesi, orantisi ve kalitesi.

10. forever

forever Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    karasan senın yazını okudum ve dedıgın videoyu (sanırım aynı video) şimdi izledim. aslında biraz benim dediğimi kanıtlayan bir video. kevin gercektende shawn a göre cok daha estetik. Ama bu yüzden bu sporu bıraksam nolacak ki sanki. daha beter olucam. :) o yuzden inşallah son gaz devam edicem. bu arada videonun linkinide vereyım barı herkes ızlesın.

https://www.youtube.com/watch?v=RmWeT4U8vok&feature=Recent&page=4&t=t&f=b

11. Biceps

Biceps Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    müzisyen
    Yer:
    edirne
    göğüs 100 kg basıyorum ama omuza gelince 60 geçemiyorum omuz sağlam basmak isterdim...

12. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    bu gayet normal biceps,ikisinin de kaldirma kuvvetleri farkli.

13. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Ben incline bench derim.Çünkü sağlam incline demek heybetli üstgöğüs ve omuz kasları demek.Ee zaten benim de en önem verdiğim kas grubu göğüs-özellikle de üstgöğüs ve omuz,Bu yüzden incline da çok iyi olmak isterim :)

14. jön türk

jön türk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    incline press ve lateral raise .... ikiside acayip estetik katan hareketlerden bence bu ikisi. tabii chin ups ihmale gelmez!!!

15. Shark1973

Shark1973 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mühendis
    Mümkünse hepsinde :D

16. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    en ağır kiloyu kullanmak yerine hareketi tam yapmayı tercih ederim..
    anketteki ağır kilodan kasıt, gelişmesini en çok istediğiniz bölgeyi seçin ise bu tabiki göğüste press ve bicepste curl hareketleri olacaktır.

17. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    paralel dips çok alışık olmadığım hareketlerden kısa vadede iyi olmak istediğim hareket..ayaklardan partnerim tutarak geriye çekince çok rahatım şuanda ama partnersiz yapmak kısa vadede hedefim..

18. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    benchte çok sağlam basmak isterdim.vucut geliştirme deyince ilk akla gelen şey bench press değilmidir zaten.partneriniz yoksa barbellin gögsünüz üstünüzde kalma ihtimalini düşünür sanki bi savaşi çine girersiniz sehpayla.

19. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Benim triceplerim oldukça güçlü olduğundan göğüs ve omuz hareketlerinde çok çok yüksek ağırlıklara çıkabiliyorum, ancak bicepslerim güçsüz bu nedenle ağırlık yükseltemiyorum ama doğru çalıştığımdan dolayı bicepslerim iyi.

20. CENTAUR

CENTAUR Guest

Biceps zaten ağırlığa abanayım diyince gelişmiyor.

Ben çok sağlam squat yapmak isterdim, fazla yüklenemiyorum, bel kaslarım sağlam olsada sinir sıkışması hikayesi var, salonda squat eşeği yok, bu yüzden silkme ile yukarı atıp omza alıyorum bu yüzdende aynı derecede silkme ve halter tekniklerini iyi yapabilmek isterdim çünkü salon değiştirme olanağımda pek yok, multipress-smith makineleri ise kesinlikle serbest ağırlıkla aynı etkiyi yapmıyor.

Sayfayı Paylaş