hangi hareket?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve c3po tarafından 24 Nisan 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. c3po

c3po Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba ben VG ye daha yeni başladım.
    internette gezerken göğüs sırt pazu vs gibi çeşitli yerler için birden fazla hareket old. gördüm.bana verilen proğramda her bölge için 3 hareket vardı.Sorum şu ;

belirli bir bölge için(göğüs,pazu...) bu hareketlerden kafama göre istediğim üç tanesini yapsam olur mu, yoksa bana verilen hareketi mi yapayım??

teşekkürler

2. tatt

tatt Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Kafana göre yapman iyi olmaz. Farklı hareketler aynı kası farklı şekilde çalıştırırlar. Sana verilen hareketleri yazarsan daha iyi yardımcı olabiliriz doğru olup olmadığı yönünde.

3. c3po

c3po Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    başlıca bazı hareketler

GÖĞÜS
    bench press-göğüs dum. yana açış-pull over-üst göğüs press
    BICEPS
    ayakta kol-sehpada kol-hammer curl
    SIRT
    enseye press-ayakta yana açış-front dumble-trapez

4. tatt

tatt Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Sırt için yazdığın hareketlerde ayakta yana açış dediğin sanırsam lateral raise, front dumble dediğin front raise, trapez de shrug. Lateral raise ve front raise hareketleri omuz hareketidir. Shrug senin de yazdığın gibi trapez hareketidir. Bu durumda sırt için tek hareket yapıyorsun. Eğer yanlış yazmadıysan bu program yanlış çünkü triceps çalışmıyorsun ve dengesizlik var. Göğüs için 4 hareket yaparken sırt için tek hareket var. Şu linki incelemeni öneririm :
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/body-buildinge-yeni-ba-layanlar-t4738.html

Son düzenleme: 24 Nisan 2008
    diez bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş