Hangi Hareket?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve -topalsolucan- tarafından 1 Ocak 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. -topalsolucan-

-topalsolucan- Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    İyi günler yaklaşık 2 yıl önce bacağımın eğri oldugunu söyledi bir doktor daha sonra röntgen vs. eğri olmadıgını zayıf oldugumu bacak iç kaslarımın yeterli olmadıgı ve kemiklerim iri olduğu için öyle gözüktüğünü,iç kasları geliştirerek(dıştaki kasla birlikte oranlı olacak şekilde yani) bunu düzeltebileceğimi söyledi onun dışında vücudumda orantısızlık yok kol göğüs vs. ancak sadece bacak içinde spor salonuna filan gitmeyi istemiyorum sınavlarım var fazla zamanda ayıramam zaten evde kendi imkanlarım dahilinde

dediğim gibi bacağım eğri değil dizim ve ayaklarım kapanıyor ancak kapattıgımda üst baldırda 2-3 parmak kadar açık kalıyor orayı düzeltmem lazım zaten pantolanlarda filan bacak hareket etmiyor gibi duruyor :) istek olursa resim de eklerim

İyi Günler...

2. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    bahsettiğin bölgeyi en iyi toparlayabilecek olan makine budur ancak bu makine çoğu spor salonunda bulunmamakta
    zaten salona gitmeyeceğini söylüyorsun o zaman
    internette 20 30 liraya satılan direnç lastikleri var bunlardan alman gerekiyor bir tane
    yapacağın hareketler bunlar

burada bacağı hafif öne doğru yana açıyoruz

bütün hareketler 3 set 20 tekrardır

-topalsolucan- bunu beğendi.
  3. -topalsolucan-

-topalsolucan- Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Çok çok sağolun :) daha önce de bir kaç kişiden yardım istemiştim çok yardımcı oldunuz

zzzxxz bunu beğendi.
  4. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    birde yazmayı unuttum lateral lunges hareketi,bir sağ bir sol şeklinde yapılıyor

5. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Bacağın iç kaslarını ayrı olarak çalıştırmaya gerek yok bence, Squat, Deadlift falan yaparsan her bölgesi çalışır zaten ve kısa sürede orantılanır.

Bir de fotoğraf atarsan daha iyi yardımcı oluruz bence, yani bacakların iç kasları zayıf derken ne kadar zayıf acaba.

Sayfayı Paylaş