Hangi Dövüş Sporuna gitmeliyim

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve tetik34 tarafından 8 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Öncelikle merhaba 15 yaşındayım diğer konularımı okuduysanız beni bilirsinizdir bir derdim var Çok bulaşan oluyor güçlüyüm ama teknik bilmiyorum
    Olası bir kavga durumunda kendimi koruma amaçlı bir dövüş sporuna gitmek istiyorum Ancak boks değil neden boks değil boks sadece yüze vurmalı 2 el kullanarak bir dövüş sporu geliyor benim isteğim tamamen dövüş tekniği içerikli bir spor olsun Aynı Yuri boyka nın dövüşü gibi teknikli olsun illa çıkıp boyka gibi olmak istiyorum demiyorum vuruşlarım güşlensin vücudum dayanıklı olsun isteğim o sizce hangi spora gitmeliyim

2. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Fazla kilon varsa biraz kilo ver dövüş sporu konusuna gelince kendine güveniyorsan evinin yakınlarında varsa muay thai veya taekwondo kurslarına git derim.

3. remzi44

remzi44 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    eğer sokak için spora gitmek istiyosan taekwondo ya gitme sokakta kot pantalonla zıplayıpta kafaya tekme atıcanda sokakta etkisizdir. zaten türk kavgaları biri vurur sonra güreşmeyle devam eder saçma sapan birbirlerini sıkarlar wushuya git boks tekme ve güreş var diğer dövüş sporlarında tekmeyi bloklama var wushuda tekmeyi uttup adamı yere düşürme var bu yaşta başlarsan 20 22 yaşlarında bomba olursun ;)

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    MMA > BJJ-Muay Thai(Kickboks) , Spora yönelik
    Krav Maga-Wing Chun Self Defans ama bizim ülkede Wing Chuna gitme :D

5. TrPasha

TrPasha Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Kayseri
    Wushu Yapmış Biri Olarak Wushu'yu Tavsiye Ederim.. Ayrıca Box Konusunda Sana Katılmıyorum Kick Box-Muay Thai-Taekwando Gibi Sporlar'ı Sokakda Uygulamak Zordur Zaten İyice Öğrenmende Çok Zamanını Alır.. Box Dediğin Gibi Yumrukla Bitirir Fakat Beton Gibi Yumrukların Olduktan Sonra Kim Ne Yapabilirki Sana Ayrıca Boxda Gelen Yumruklardan Filanda İyi Korunmayı Öğrenirsin.
    Bide Ayırt Etmen Gereken Konu Dövüş Sporları Ve Dövüş Sanatları Aynı Değildir Dövüş Sporları Kick Box-Muay Thai Filandır Ring İçin Dövüş Sanatları İse Kendini Korumadır.. Kung-fu Gibi Vs

6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Self Defans ile Mücadele Sporları arasında vuruş tekniği farklılıkları olması birazda sana niye farklı dedirtmesi gerekirdi diye düşünüyorum.Kung-Fu'muş kung-fuda yumruğu nasıl atıyorlar , K-1'de nasıl atıyorlar veya Glory'de veya U.F.C veya StrikerForce'da biraz gerçekçi bakmak gerek :D birşey uygulamak istiyorsan en iyisini yapmalısın , UFC maçlarını izleyipte şu söylediğiniz şeyin gerçekliğini irdelemenizi öneririm.Attığı 5 yumrukla wing chun öğrenen kesim şuan türkiyede dünyayı ikiye bölebileceğini sanarken :D UFCde adamlar kan içinde dövüşüyor :D biraz gerçekçi olsa Türkiyem keşke...

2pacist ve OttomannSlapp bunu beğendi.
  7. OttomannSlapp

OttomannSlapp Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Barfiks barı
    Muay Thai yaptım birkaç ay. Ve bu sporda belli bir noktaya gelirsen ve refleks zaten Muay Thaide önemli bir nokta, alamayacağın adam kalmaz diyebilirim. Kolay gelsin.

SiR_Arawn bunu beğendi.
  8. TrPasha

TrPasha Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Kayseri
    Ben UFC Yi Felan Kötülemedim.. Arkadaş Eğer 6 Ay Gidip Bırakacaksa Direk Savunma Sporları Ögrenmek Daha Mantıklı 6 Ay Muay Thaiye Kickbox'a Gitmekle Kendini Koruyamaz Tekmeleri Oturmaz Daha Doğru Düzgün Uzun Süre Gidecekse Tabiki Muay Thai-Kick Box Gibi Sporlar Daha İyi Olur.
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Nisan 2015 ---
    Katılıyorum Fakat Muay Thai Gibi Fazla Hamle Olan Sporda İyi Olmak İçin Zaman Lazım.

OttomannSlapp bunu beğendi.
  9. OttomannSlapp

OttomannSlapp Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Barfiks barı
    Onu ben de belirttim zaten :) Belli bir yere gelirse eğer zaten zirveye ulaşmış olur. Azim ve çaba göstermeden elde edilmez kanımca hiçbir şey.

TrPasha bunu beğendi.
  10. TrPasha

TrPasha Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Kayseri
    Biliyorum Belli Bir Nokta Demişsin Ya Onun Uzun Zaman Alacagını Yazmak İstedim. :)

11. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Böyle şeylerin başarısı için illaki zaman lazım Dövüş sanatlarını tercih ediyorum yani Dövüş Sportlarıyla ilgili olmayan bi insanı tek yumrukla devirmek gibi
    Kendime Kavga özgüveni getirmek istiyorum tek amacım

12. Katarina

Katarina Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    53
    Dovus sanatlari sana ozel gucler vermiyor rakibi tek yumrukta indirdigin. Dovus sporlarinin uygulamasi oldugundan ben sana boks, kick box ve muay thai oneririm

13. remzi44

remzi44 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    abi ne kadar saçma sapan düşünceler bunlar ya adam spora dışarda kolay adam dövebilmek için gitmek istiyor

14. TrPasha

TrPasha Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Kayseri
    Hangi düşünce saçmaymış sana göre alıntı yapta bilelim görüşümüzü söyleyelim ortaya konusma kardeşim

15. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Hem bir insanı tek yumrukla devirmek istiyorsun, hem de boksu kafadan eliyorsun, bence bir daha düşün :)
    Belki de çoğu kişi bu ve buna benzer sebeplerle başlıyor mücadele sporlarına, sonra o özgüven bünyeye yerleştikçe, olgun, ağır başlı insanlar çıkıyor ortaya. Mücadele sporlarında azimle ilerleyebilen insanlar bırakın serserilik yapmayı, kolay kolay kavga etmezler. Erkeğin doğasında güçlü olmak var, iç güdü bu, yadırganmamalı.

stefan35, 2pacist, remzi44 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  16. remzi44

remzi44 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    tabili öyle mesela ben spora başlamadan önce hergün eve bi yerlerim yırtık gelirdim yolda millete ters ters bakardım kavga etmek isterdim sonra bir arkadaşım vesilesiyle başladık wushuya karakterim falan çok değişti eski aklımla şuanki aklım arasında uçurum var diyebilirim ama ben spora dışarda milleti eziyim döverim diye niyetlenerek gitmedim.
    --- Mesaj birleştirildi, 16 Nisan 2015 ---
    birader spora dışarda tek yumrukla adam indiriyim dışarda kavga ediyim milleti döviyim niyetiyle gitmek çok saçma bunu diyorum

17. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Boksu direkt elememelisin vücudun çok fit değilse ilk düşünmen gereken boks olmalı.

18. TrPasha

TrPasha Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Kayseri
    Kesinlikle Katılıyorum Sana Kardeşim.
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Nisan 2015 ---
    Konuyu Açan Arkadaşımın Düşüncesi Yanlış. Sen Saçma Diyince Bizim Yazdıklarımıza Dedin Sandım Ve Senle Tartışalım Diye Yazmıştım. ;)

19. remzi44

remzi44 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    :D

20. Sener17

Sener17 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları: