hangi dövüş sanatı?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Yuri_Boyka tarafından 21 Şubat 2013 başlatılmıştır.

hangi dövüş sporu

1. taekwondo

oy sayısı 7
    17,1%
  2. hapkido

oy sayısı 2
    4,9%
  3. kick box

oy sayısı 30
    73,2%
  4. karate

oy sayısı 2
    4,9%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. Yuri_Boyka

Yuri_Boyka Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar ben dövüş sanatına gitmeyi düşünüyorum ama aklımda şuan 4 dövüş sporu var 1.taekwondo 2.hapkido 3. kick box 4.karate beyler istanbulda oturuyorum gaziosmanpaşa çevrelerinde varsa aylık ücret nekadardır bunu bilmek istiyorum galiba taekwondo 120 tl felan umudum kesildi .ss

bu arada boyum 1.69(daha önceden 1.77 felandı neden kısalıyor bilmiyorum))
    kiliomu ölçeli 6 ay olmuştur o yüzden boşverin

karateye pek gitmek istemiyorum ama neden seçtin derseniz fiyatı diğer sporlara göre daha az ve bize çok yakın yakın uzaklık sorun değil benim için

kick boksu tercih etmem hem sanat öğreniliyor hemde kas yapılıyor bu yönü çok hoşuma gitti ve dar alanalrda çok iyi bir dövüş sergilenebilir

taekvondo ise %70 ayak ile dövüş %30 yumruk ve çok esneklik kazandırıyor bununda bu yönü hoşuma gitti

hapkido çok tehlikeli dövüş sanatı bence en ufak tefek hareketlerle bir adamın elini ayağını veya herhangibi yerini kolay bir şekilde kırabiliriz

hem yorumlarınızı ve hemde aylık ücretleri nekadardır bekliyorum :)

not:bende sağlam kaslar vardır(baklavalar için karın kası antremanından sonra çiğ yumurta yesem etkili olurmu gelişim için

2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    ileriye dönük bir spor yapacaksın ve en belirlediğin ölçek fiyatı?

bi adamın elini ayağını kırmanın o kadar kolay olduğunu zannediyosan burda da yanılıyorsun.

ayrıca boyunun nasıl 8cm kısaldığını aklım hayalim hiç almadı.

tek önerim forumu oku.

3. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Avrasya spor kulübü var o taraflarda. Recep hoca veriyor dersi 6 ay kadar onun antremanlarına katıldım kendisi çok ilgili ve sevecendir. oraya bakabilirsin aylık ücreti 60 tl Kickboks.

4. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    " dövüş sanatları " ve " serbestisi bol kontakt dövüş sistemleri" vardır...

gerçi , her bi şey sistemdir ,ama bu ayrıma çok dikkat etmek gerekir...:)

5. BodyForm

BodyForm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kardeşim ben Yuri_Boyka hesabı bana ait giremiyorum bir kaç sorum olacak

aklıma 2 tane dövüş sporu takıldı taekwondo ve kick boks 2 si arasında çok kararsız kaldım

ben bu 2sinden birine başlarsam şöyle 3 5 yıl gitmeyi düşünüyorum yani hocada olabilir

hedefim ilerde çok tecrübeli bir hoca olmaktır daha önceden hiçbir dövüş sanatıyla ilgilenmedim 15 yaşındayım evde kas geliştirmeme yarayan dambıllar v.b. ürünler var bu arada dahada almayı düşünüyorum kum torbası gibi,yapılı bir vücuda sahibim ama hangi spora gitceğime karar veremedim bu arada kick boksda yüzüme felan pek darbe alırmıyım onu merak ediyorum babam çok kızıyor bana daha önceden büyük kavgalara pek karışmadım mesala biri gelip bana yumruk atsa 1 2 dakika kendime gelemem ilk yediğim yumrukta gözlerim karardı açıkcası benim istediğim bir yönden dar alan olsun geniş alan olsun iyi dövüşebilmek istiyorum az önce belirdiğim gibi gözlerimin kararmasını istemiyorum yani demek istediğim çok dayanıklı olmak istiyorum kick boksunda dayanık konusunda çok ilerde olduğunu düşünüyorum yanılmıyorsam

(kick boksda hoca olabilcek duruma gelirsem kendime ait bir salon açmayı düşünüyorum böyle birşey mümkünmüdür)taekwondoda böyle birşeyin mümkün olduğunu düşünüyorum

kick boks ne tür yararlar sağlar

taekwondo ne tür yararlar sağlar

bu arada önemli birşey daha sorcaktım bildiğim kadarıyla taekwondo ekipmanları kıyafetleri felan nekadar tutar birde kick boksunda nekadar tutar bunları öğrenmek istiyorum?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:24 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:45 ----------

sakatlanma durumlari cok mu oluyor. sanirim belirli bir sure antrenmandan sonra maclara cikip lisans aliyormussun. yani her gittigimda yara bere icinde mi gelirim

Son düzenleme: 27 Şubat 2013
  6. selepne01

selepne01 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Çok soru sorarsan hoca olmayı unut bukadar ayrıntıya takılma yara bere fln hoca olmak istiyosun yara bere olurmu diyosun maçlara cıkmak zorundasın eğer antrenör olucaksan ben şahsen maç geçmişi olmayan bi antrenörle çalışmam maç çok farklıdır içinde olmayan bilemez kick boks dayanıklılık konusuna gelince bence 1.boks 2.muay thai ve kick boks tur o adamların yediği tekmeleri yiyebilcek çok az sporcu vardır para konusunda ilk başalrda malzeme parası fln gider sonra rayına oturur dert etme 50tl ye 60tl ye salonlar dolu ama istenbulda oturmadıgım için yer söylemicem ama kesin vardır araştırman lazım

7. M.Liberation

M.Liberation Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    okul
    karete dusunmuyorum demisinde bi arastir ashihara karateyi ondan sonra karar ver bence bu arada kiyafetler 50 tl ile 70 tl arasi kask kg ellik kaval koruyucu toplam 200 tl gelir fiyatlari aylik ucretlerde 60 tl ila 120 tl arasi oynar

8. prostarkztr3

prostarkztr3 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    bu arada boyum 1.69(daha önceden 1.77 felandı neden kısalıyor bilmiyorum)) ? ? kemik erimesi mi var kardeşim

9. BodyForm

BodyForm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bilmiyorum ya pek sanmam belki bne yanış ölçüyorumdur ama öncedne daha uzundum sanki .s bu arada taekwondo kick boks arasında çok kaldım ilk defa dövüş sporuna gitcem hangisini seçsem bilemedim taekwondo soalnu buldum kick boksud arıyorum kick boks gerçekten beni etkiledi teakwondonun ayak teknikleri dövüş stilleri etkiledi adamalr havada uçuyor .s :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:49 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:44 ----------

teşekkürler kardeşim bakıcam kick boks vardı dimi?

10. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Gerçekten çok güldürücü bir konu , öncelikle tekvandonun attığı yumruklarla pek biryere gelemezsin , ayrıca tekvandoya 120 tl vericeğine MMA gidersin.Karate fazla geleneksel , içinde katalar , pumseler barındıran sanatlara uğraşmanı önermem.Hapkido galiba self defans tarzı birşey öyle birşey arıyorsan hapkidoyu felan boşver , krav magaya başla daha etkili olur.Ama mücadele sporları içerisinde en sağlıklısı sana bu konuda Kickboks olucaktır , hem müsabıklık şansın olur , hemde vücudun yaptıkça fitleşicektir.Çiğ yumurta hastalık yapar.Salmanel miydi neydi adı.

11. xxxr

xxxr Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    tekvando bi işe yaramaz kick boksa yada muhay thai ye git

12. yuri boykaa

yuri boykaa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    konya
    Merhaba arkadaşlar yeni üye olduğum için nasıl konu açacağım bilmiyorum bende buraya yazayım dedim yaşım 17 kilom 65 ve boyum 182 cm evimizin yakınında kickboks salonu var sizce fiziğim kickboks için musaitmi? Simdiden Teşekkürler

13. barkozim

barkozim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle iyi forumlar.2 senedir bu işin içindeyim kickboks ve muay thai karışık yapıyorum.Fiziğini düzeltmek istiyorsan tekvando işine yaramaz diğerlerini saymıyorum bile.Vücut yapmak içinse kick boks altyapını düzenler üstüne ağırlık ekleyebilip vücüdunu daha iyi bir şekle sokabilirsin.

14. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Kickboks için bir fizik hazırlamana gerek yoktur.Ne kadar erken başlarsan o kadar iyidir ilerlemen için.

15. Miyage

Miyage Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Epey göreceli.Ben tekvando yu tek geçerim.Diğerlerininde iyi olduğuna eminim fakat yıllar önce yüksek oranda beynimle beraber vücudumu çalıştırma yı hedeflediğim için kendime tekvando yu seçtim.Tekvando sokakta uzun sürede fikrimce hepsinden çok işi yarar,kısa sürede diyemem.

16. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Bir bayan için taekwondo en iyisidir ama erkeğe pek gitmez.Estetik yanı daha fazla bu sporun.
    Erkeğe gitmez derken, kick boks ya da karate kadar etkili değildir. Daha çok görsel şovdur.Döner tekmeleri etkilidir tabi.

Konuyu açan arkadaşa tavsiyem, eğer kyokushin ise karate. Değilse, Kick Boks...

17. Miyage

Miyage Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Mm ben grubumda erkeklerle antreman yaptığım için bilemedim lakin estetik yanının yüksek olduğu doğru zira bazı bacak açılarımı ve teknik algılarımı geliştirmek için bale antremanlarını kullanıyorum.Belirtmek isterimki tekvando bayanlar için şekli görüşler nedense Türklerde ağırlıklı.Ben İsveçte üç senedir tekvando antremanları yapıyorum tekvandoya başlangıcım daha öncesi Türkiye de oldu.Burda gördüğüm ise tam tersi tekvando daha çok erkeklerin tercihi kickbox ise kadınlar arasında yaygın.En başından belirttiğim gibi epey göreceli.Kadın için erkek içinden çok değerlendirilmesi gereken yaklaşım tarzı olduğunu düşünmekteyim.

18. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Türkiyede de kadınlar arasında kick boks çok yaygın olmaya başladı.:)

19. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Zinde ve sağlıklı kalmak için kick boks mantıklı elbet, ama kişisel güvenlik için daha uygun tercihler olduğunu düşünüyorum. Kadınlar için elbette.

Sayfayı Paylaş