Hangi amino asitleri kullanabilirim?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve wafwaf tarafından 23 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. wafwaf

wafwaf Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    8
    Mrb arkadaşlar ben 7-8 aydır araklıksız yapıyorum 1,80 boy 59 kg başladım 69 kiloyum şuan çok sağlam ve disiplinli çalışıyorum ve şuanki programımda haftada 3 gün her bölge 1 defa çalıştırıyorum şimdi soruma geleyim şimdiye kadar önce kilo aldırıcı şimdide whey protein tozu kullanıyorum yanında amino asitde kullanmak istiyorum fakat hangilerini kullanabilirim bi fikrim ve bilgim yok sadece glutamin kullanabılecegımı bılıyorum sizce hangilerini proteın tozu veya kılo aldırıcıyla beraber kullanabılırım??? yaş 21..

2. IGO

IGO Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Protein tozlarının içinde ihtiyacını karşılayacak kadar amino asit bulunmaktadır. (Hepsinde bu oran olmasa bile, kaliteli olanlarında mevcuttur.)

Yapılan araştırmalara göre protein tozunun yanında kullanılan creatine; sporcu için en iyi gelişmeyi sağlamıştır.

O yüzden benim sana tavsiyem: Whey&Creatine'dir.

Creatine ürünlerini forum sponsorumuzdan inceleyebilirsin:
    https://www.supplementler.com/shop/Creatine-Urunleri/

Başarılar dilerim...

3. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    amino asit çok hızlı kana karışarak kas için gerekli olan minimal besinleri elde etmek için kullanılır. ama bu sadece ağır idman koşullarında geçerlidir. birkaç aylık sporcunun amino asite ihtiyacı yoktur. amino asit yerine gece yatarken katabolik etkiyi en aza indirebilmek için Blend protein veya casein kullanman daha faydalı olucaktır.

4. wafwaf

wafwaf Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    8
    Peki marka olarak kilo aldırıcı ve creatine olarak hangisini tavsiye edersiniz ben kilo aldırıcı hardline veya optimum almayı düşünüyorumda?

5. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Fiyat problem değilse kilo aldırıcı olarak Ultimate Iso mass Xterem Gain ,Eğer ucuz ama orta kalite bişe istiyosan Genrise dextroz mass(tadı ve kokusu iyi değil ama 700gr = 19TL) önerebilirim. creatin olarak marka çok fark etmiyor mikronized creatin monohidrat olması yeterli. Dünyada saf micronized creatin monohidratı sadece Alman Degussa firması üretiyor zaten.Çoğu markada ondan alıyor. Yine fiyat sorun değil dersen Creatin Ethyl Ester veya Krea Alkalyn de alabilirsin.

6. wafwaf

wafwaf Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    8
    Ultimate Iso mass Xterem Gain bunu alabilirim fiyat sorun olmaz fakat yanında creatinde kullanabılırmıyım?

7. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    evet kullanabilirsin yalnız creatin monohidrat formdaysa basit karbonhidratla beraber kullanmanmalısın (üzüm suyu idealdir) ve gün içinde bol su içmelisin (2-3lt). ayrıca ilk hafta minimum hergün 10gr yükleme yapmalısın. sonrası 5gr alman yeterli. 6 hafta kullanıp 4hafta ara vermen gerekli. eğer creatin ethyl ester ise artı karbonhidrat alman çok önemli değil. yükleme yapmana gerek yok. ama bol su içmeye devam etmelisin.

8. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123

Ultimate Iso Mass 'ın her porsiyonunda zaten 7 gr creatin complex ( Creatin Ethyl Ester , Crea-Alkalyn , Tri Creatin Malat gibi ) bulunmaktadır. Sizin seviyenizdeki bi sporcu için bu yeterli olacaktır. Extradan dışardan creatin almanıza gerek yok.

9. wafwaf

wafwaf Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    8
    Bunu öğrendiğim iyi oldu peki bunu antremandan önce ve sonra kaç porsiyon tüketmeliyim? birde bu porsiyonu yemek kaşıgına goremı yoksa bende kucuk ıcınden cıkan kasıkları var onlara goremı olceklıcez?

Son düzenleme: 23 Şubat 2011
  10. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    İçinden çıkan scooplada alabilirsin göz kararı kaşıklada alabilirsin. İdmandan 45-60 dk önce 2-3 kaşık alırsın. İdmandan sonrada (idmanını fazla geç bitirmemek kaydıyla) 2-3 kaşık alabilirsin. İstege göre ara öğünlerde de tüketilebilir. Bunu yaptığın idmana göre senin ayarlaman lazım tabi. Ben tek öğün kullanıcam dersen idmandan önce Iso mass kullanırsın idmandan sonra sadece Whey atarsın.

11. wafwaf

wafwaf Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    8
    Çok saolun arkadaslar cok faydanız oldu tşklr..

12. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    isomass gain' in 153 gramında sadece 7 gram creatin complex var. 153gr çok büyük bi miktar. senin seviyende bi sporcunun günde 50gr isomass alıcağını düşünürsek ortalama 2gr creatin almış olucaksın. bu miktar ağır idman yapan biri için yetersiz. işin özü sende çözülüyo eğer ağır idman temposuna sahipsen iso mass'taki creatin sana yetmez. ama ağır çalışmıyosan yeterli gelebilir.

Sayfayı Paylaş