hangi ağırlıkla çalışmalıyım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve gobbo tarafından 23 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. gobbo

gobbo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    iyi günler,
    ben bu spora yeni başlamış ve buradaki bilgiler ışığında kendini hem fiziken hemde beynen geliştirmeye çalışan biri olarak sizlere çalışmasının programının ilk haftasını tamamlamış biri olarak spor salonunda aletlerle yapacağım egzersizlerde ne kadar ağırlıklarla başlamam gerklidir bunu sormak istiyorum. Şu an için aletli egzersizlerde minimum kiloları takarak yapıyorum hareketleri bunun nedeni hem daha fazla kilo kaldıramamam hemde yavaş yavaş ilerleyerek kendime ve kaslarıma zaman tanıyıp sakatlanma riskini azaltmak istemem ve tabii en önemlisi kasların yüksek kilolarla başlaması ileride bunlarında üstüne çıkma olasışığımı da düşündüğümde en doğrusunun yavaş yavaş olması gerektiğine kanaat getirdim. Bu yazdıklarım acaba doğru mu bunu öğrenmek istiyorum. Birde siteyi uzun süredir takip ediyorum ve uzmanların en saçama sapan başlıklarda ki sorulara bile cevap veridğini görmek yaklaşık 5-6 gün önce açtığım kendi vücut programımla ilgili soruma alamadığım yanıt ve profesyonel kişilerin ilgisizliği beni sitenin ' hadi kendimizi tatmin edelim' mantığında insanların bir araya geldiği bir yer olması düşüncesine beni kaptırıyor kusura bakmayın

2. Blues

Blues Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,
    Setleri 6-15 tekrar arasinda yapmalisin. Agirlik secimini ise son agirligi kaldirirken zorlanacak bicimde deneyerek secmelisin. Genel gorus 8-12 arasi kas miktari icin, 12-15 arasinin da dayaniklilik icin iyi oldugu. Ayrica guc artirimi icin 1-6 tekrar arasi da kullanilmakta. Detayli bilgiler site icerisinde mevcut arama motorunu kullanmani tavsiye ederim.
    Bu arada bu havada spora baslamak kolay olmasa gerek. Bu zamanlarda icimden hic spor yapmak gelmiyor. Sakin motivasyonunu kaybetme.
    Iyi calismalar.

3. gobbo

gobbo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevabınız içn teşekkür ederim ama benim için pek aydınlatıcı olduğunu söyleyemeyeceğim açıkçası en azından sitede soruma cevap bulabileceğim bilgiler olduğunu öğrenmem bile iyidir. Tekrar teşekkürler

4. gobbo

gobbo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Birde buraya soru yazıp cevap bekleyen arkadaşlara genellikle site yöneticileri ve bilgili kişiler tarafından sitede araştırma yapın cevabı geliyor öncelikle bence bu çok komik çünkü öncelikle bütün site içeriğini okumak gibi bir zorunluluğu kimsenin yok ikincisi bu sitenin ve açılan başlaıkların burada olmaamacı zannederim insanların tecrübelerinin başkaları tarafından paylaşılma isteği ve okuduğum kadarıyla bazı sorularada site yöneticileri ve site manyağı yada site bilmemneyi denilen kişler tarafından azarlama boyutunda cevaplar geliyori Bu sitede açtığınız başlaıkların üç kelimeden fazla olmasına bile tahammül edemeyen site yöneticileri acaba bu tip terbiyesizce verilmiş cevaplarıda siteden siliyorlarmı hiç zannetmiyorum çünkü ben hala bu tür yanlış cevapları okumaya devma ediyorum. Bilginize....!

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    gobbo ; bunları açıklamak zorunda değilim buna vaktim de yok ama yeni bir üyenin hiçbir forumda girer girmez arama yapmadan soru sorması hoş karşılanmaz..

kaç dakikadır senin yerine ben arama yapıyorum ve işte cevapları..senin gibi onlarcası var daha..

para ile özel hoca tutmadığın sürece kimse zaten var olana cevap vermez..

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en_ok_sorulan_sorular_ve-t11375.html

S- Yeniyim, kaç kilo ile çalışmalıyım?
    C- Bunu kendiniz deneyerek bulacaksınız.hareketin ilk setinde 10 tekrar yapacaksanız 9 ve 10. tekrarlarda kası zorlayarak hareketi başarabileceğiniz seviyede bir ağırlık seçmelisiniz.. 10. tekrardan sonra sete devam edebilecek durumda iseniz çalıştığınız ağırlık sizin için hafif demektir, artırabilirsiniz.

S- Salona ilk girdiğimde kaç kg ağırlık ile başlamalıyım?
    C- ilk günün hatta ilk ayın anlamı vucuda hareketleri öğretmektir. En iyi öğrenme şeklide ilk ay için en düşük ağırlıklarda çalışma ile olur.

Son düzenleme: 24 Temmuz 2008
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş