Hangi ağırlık kasları güçlendirip aynı zamanda hacim yapar ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve byserhatt tarafından 16 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. byserhatt

byserhatt Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar herkes farklı şeyler dediği için birinin beni aydınlatması gerek.Her kafadan farklı ses çıkıyor.

3-4 sorum var antrenmanlar ile ilgili :

1-) Ben spor salonuna 2 hafta önce yazıldım. Programım genel olarak şöyle : Mesela bar ile ağırlık kaldırma için 3 set 12 tekrar 15 Kg ağırlık. Şahsen 15 Kg kaldıramıyorum. Hocalarıma sorduğumda ağırlığı düşür diyorlar.

Kaslar ağırlığa göre mi güçlenir ? Ben hem çok güçlü olmak hem de şekilli vücut yapısına sahip olmak istiyorum . Bu program mantığı doğru mudur?

2-) Ağrıyan kası tekrar çalıştırırsak yırtılma olur mu ?

3-) Bilek ile pazu alakalı mıdır? Bilek güreşinde yenebilmek için pazu gücü şart mıdır ?

2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    1) Kaslar uygun ağırlık ile hareket doğru olarak yapıldığı zaman gelişirler. Örneğin sana göre 10 kg ise bu bana göre 1 kg olabilir. Ondan azaltman lazım. gereksiz zorlamalar ve yanlış ağırlıklar sakatlanmalara neden olmaktadır.

2) Yırtılma şu şekilde olur diye bir durum yok. Kaslarını dinlendir sürekli aynı bölgeleri çalışma ısınmayı ve soğumayı unutma.

3) Sorunun net cevabını bilmiyorum ama omuzda önemlidir. Prof olarak soruyorsun muhtemelen elbet yapan birisi cevap verecektir.

3. byserhatt

byserhatt Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    1.soruma verdiğin cevabı anlamadım. Biraz daha açar mısın? Uygun ağırlık derken ?

4. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Öyle bir ağırlık seçki güle oynaya idman yapmayacak şekilde hemde idmanı yarım bıraktıracak şekilde olmasın. 12 tekrar yapacaksın diyelim. Ne 11 çıkart ne 13. Bu kaç kilodur dersen deneme yanılma sen bulacaksın

5. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    kaldıramadığın ağırlıkları kaldıracağım diye yırtma kendini sen kendini yırtarsan ağırlıklarda kaslarını yırtar yılların boşa gider :)

Sayfayı Paylaş