Hand Grip - Chest Expander - Power Twister

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Aisken tarafından 3 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Aisken

Aisken Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba,
    Spora bu hafta başladım. Şu an beslenme programımı menshealth sitesinden bide burdakilerden mix yaptım ve antrentman programımı da Androidde bulunan Skimble Workout Trainer tarafından yürütüyorum. Oradaki egzersizler 10 dk sürmüyor bitmesi daha yeni terlemişken bırakmak zorunda kalmamak için kafama göre hareketler yapıyorum(spor salonuna gitmiyorum evde 10,5kg dumbell, barfiks aleti, yoga minderi gibi bişi aldım bide). Şimdi şu seti alıp her antremandan sonra kullansam mı diyorum ne dersiniz?

•Herhangi bir tanesinin zararı var mıdır?
    •Ev için şimdilik başka bir şey alabilirsin derseniz tavsiye edebilir misiniz?
    •Bir de hareketleri bilmiyorum o yüzden sağdan soldan araştırıyorum ama yarım mekik çekiyorum bu karın kaslarını çalıştırır mı? (30-50 sn kadar)
    •Sırtımı hiç zararsız bir şekilde nasıl çalıştırırım? (Belimden hafif oldu 1 haftadır ağrı çekiyorum çok kötü, sanırım kas spazmı)

Uploaded with ImageShack.us

Şimdiden Teşekkürler :)

Son düzenleme: 3 Eylül 2012
  2. brhmcr

brhmcr Guest

3. Aisken

Aisken Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Resimlerdeki aletlerle ilgili bilgi bulamadım. Seti almama sizce gerek var mı?

4. brhmcr

brhmcr Guest

Bence dambill yeterli olacaktir.Yukardaki program ile belirli bir seviyeye gelinip ardindan salon dusunulebilir.

5. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bence gereksiz bir set
    dumbell iyi olur

Aisken bunu beğendi.
  6. hugokj

hugokj Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bulgaristan
    2 dumbell alabilirsin. Çift 5 kg lik bi sürü hareket yapabilirsin.

Aisken bunu beğendi.
  7. Aisken

Aisken Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Şu an aerobic yapıyorum nabzım 80-90'ı bulana kadar(formül ile en iyi yağ yakma oranı bu nabız çıktı). Daha sonra sadece el kol sallayarak dinleniyorum nabız biraz düşünce dumbelları alıyorum.

Sizce https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-dumbell-ile-ali-ma-t8567.html bulunan hareketleri yapsam boşuna zorlamış olurmuyum?

Yaşım 21 Boyum 1.75 kilom 71 ama yağ oranımı bilmiyorum. Şu anda fit olmaya çalışıyorum ve birazda omuz-chest genişletmek. (aynı şey mi bilmiyorum barfiks ile ikisi de gelişiyordur umarım).

Konu açılmışken yağ oranı sanırım hastanede test yaptırıyoruz? Öyle ise ne kadar tutar acaba.

Teşekkürler.

8. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    O setlede vücudundaki çoğu yeri çalıştırabilirsin ama bir yere kadar dumbbell daha faydalı olur.

Ayrıca nabzın 80-90 iken yağ yakamazsın nabız aralığı 120-160 arası olmalıdır, yaşa göre de ayarlanır bu nabız.

220- yaş= dakikadaki maksimum kalp atışı (nabız)
    maksimumum kalp atışı X %65= yağ yakmak için gereken dakikadaki minimum nabız.

Forumdan link;
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/120-160-arasi-nabiz-araligi-t1781.html

Aisken bunu beğendi.
  9. Aisken

Aisken Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ParZ bende bir program var telefonda parmak ucundan nabız ölçüyor. Instant heart rate diye bir şey. 73 BPM diyor şu anda mesela :) Spora devam edebilirsin vs. yazıyor. Demek ki paraya kıyıp bir nabız aleti şart :)

Sayfayı Paylaş