Hammer curl gerekli mi ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ufkboztepe tarafından 19 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ufkboztepe

ufkboztepe Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yeni başladıgım salonda hoca ilginç bi şekilde bana hammer curl yapmıcaksın bundan sonra dedi yani salondaki kimseye yazmıo hammer curl her zaman kol çalışmalarında avuç içi düz olcak şekilde yapıyoruz hammer curl bu kadar gereksiz mi sizcede yoksa hocanın bi yanlışımı var ?

2. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Nasıl bir program izlediğine bağlı, belki bir bildiği olabilir hocanın, fakat hammer curl biceps'i uzatır, ama isteksiz yapıyorsan hiç yapma hammer yerine scott veya incline dumbell curl koy derim, ben ilk 3 ay hammer yapıyordum, hammeri çıkartıp yerine farklı bir hareket ekledikten sonra koldaki ölçüde artış oldu, muhtemelen toplandığındandır , benim tavsiyem, her idman yerine 2 idmanda bir yapabilirsin

3. ufkboztepe

ufkboztepe Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    evet dedigin gibi scott yapıyorum bicepsler için yani hammer yerine onu mu düşündü acaba ama ben yinede hammer curl'u araya sıkıştırmak istiyorum nolur nolmaz belki bi yararı olur düşüncesindeyim

4. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    körl tiplemeleri kişilerin vücut anatomileri ile çok yakından orantılıdır...özellikle "kol, biseps " insandan insana "genetik" farklılık gösterdiğinden , kimisnde "hammer körl" olumlu sonuç verirken kimisinde pek fazla vermez...) scot gerekebilir..

cacala ve Danny Boy bunu beğendi.
  5. ufkboztepe

ufkboztepe Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Örnek vericek olursak benim biceps'lerde zirve yok yani bunun için mi yaptırmıyo acaba hammer hareketlerini daha çok zirve yapıcak hareketler yapıyorum

6. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    anatomik yapıyı görmek lazım...lafla olmaz....ayrıca "dayılar ve pedere ,varsa erkek kardeşlere bakıver" ...bi ışık verirler ucundan....

ama, zaten yeni başlayanlar için "hammer körl ehliyeti olmayan adama otobüs teslmi etmek gibi "bi olay...)

sultanmehmed, Ocensers, Efrahim ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  7. nakooo

nakooo Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    dediğinden birşey anlamadım ama hammer curl çok gerekli bir hareket sadece bicepsi değil brachill filan ordaki birsürü kası yani biceps ile triceps arasında kolunun dışında kalan kası da çalıştırıyor. ben şu şekilde yapıyorum iki dambılı alıp scot sehpasına geçiyorum dambılları çekiç tutar gibi yere dik bi şekilde tutuyorum kaldırıp indiriyorum çok da hissettiriyor yavaş yapıldığı zaman

8. ufkboztepe

ufkboztepe Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    dedigim gayet açık yani bizim salon hocası kimseye hammer curl yazmıyo programlarda.Bende bunu sordum dogrumu değilmi diye ama artık yazdıgın şeylerden anladıgım kadarıyla en azından 4 set'de olsa bi hareket yapıcam hammer curl

9. nakooo

nakooo Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
  10. ufkboztepe

ufkboztepe Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    evet bu yazıyı okumuştum şimdi bidaha okudum ne kadar gerekli oldugunu öğrendim hammer curl olarak bazende hammer concantr.olarak yapmayı düşünüyorum

11. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    yeni başlayan olarak her işi hallettiniz "hammer körl "e mi iş kaldı ?!...)

buna gelene kadar?!..

yapver , böylece sorun da kalmaz ...)

12. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    bi hareketin gerekli olup olmadığını daima antreman rutinlerimizde yer alıp almadığı belirlemiyor.
    biceps calısmaları icin barbell yada dumbell curl temel hareketlerdir birinden biri mutlaka rutin içinde yer alır.
    hammer curl bu tür bir hareket değildir ancak yapmaya basladıktan sonra bicepsi değiştiren bicepsin dışına şekil veren cok ama cok mühim bir harekettir.
    hocanız muhtemelen bicepsin tepesine yönelik çalışmanı istiyor bu ara
    curl, hammer ve conc. gibi hareketlerle olusturduğu antremanlarla sürekli tepeye vurmayı sağlamaya caşlısıyordur.

13. ufkboztepe

ufkboztepe Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    yeni başlayan mı ? soruyu okudugunuzu pek zannetmiyorum ama yinede söyliyim 1.5 senedir yapıyorum yani yazmak olsun diye yazmayın lütfen

14. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    " Yeni başladıgım salonda hoca ilginç bi şekilde bana hammer curl yapmıcaksın ......!! "

-------------------

??!!!...(

15. ufkboztepe

ufkboztepe Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    yeni başladıgım salonda yani salon yeni hocam gerçi benim yazımda hata var kusura bakma 1.5 senedir yapıyorum bu sporu kol'uma iç taraftan bakınca güzel duruyor parçalı falan fakat dış görünüşten parçalı durmuyor biceps.hammer bununla alakalı sanırsam dıştan kavis vs.. veriyor

Sayfayı Paylaş