Hamlama sürecinde spor yapılmalımı ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Gloton tarafından 29 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Gloton

Gloton Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Kayseri
    Merhaba, ben fitness'a yeni başladım ve kaslarım şu an çok hamladı daha öncedende kendi kendime bazı hareketler yapıyordum ama kendimi hiç zorlamıyordum, salonda hocanın verdiği bütün hareketleri yaptım, ve sonrasında kaslarım artık hareket kabiliyetini kaybetti sanki, özellikle karın kaslarım, kasılıken ve açılırken çok zorlanıyor, peki bu süreçte hamlık geçmese bile devam etmelimiyim yoksa geçmesini beklememmi gerekiyor, forumda okuduğuma göre hamladıktan sonra kaslarda mikroyırtıklar oluşuyormuş ben geçmesini beklemeden deva medersem kaslarım daha fazlamı yırtılır ?, üzerimdeki hamlığın geçmesini beklemelimiyim yoksa devam mı sizce ? 2 gün aralıkla gidiyorum 2 gün önce gitmiştim geçmedi ve şuan hala devam ediyor bugün gitmem gerek aslında

2. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    anlasilan sendeki hamliktan ileri bisiy,civi civiyi söker misali birakma yapabildigin kadar yine yapmaya caliski kaslarin adapte olsun her hamlamada gecsin diye beklersen ki bu en az böyle bir hamlikta bir hafta sürücektir tekrardan basa dönersin ve ayni süreci tekrardan yasarsin.yapabilecegin en iyi sey üzerine giderek vücudun buna adapte olmasini saglamak olucaktir bu bikac hafta sürebilir fakat sonra cok rahat edersin.

3. Bitli prens

Bitli prens Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    deutsche bahn
    Yer:
    Almanya
    Dün bu konu ile yorum yapmistim tekrarliyim.
    Yeni baslamis birisinin vücudu kaba tabir ile hamdir, ve spora ansizin basladiginda vucut cok yorulur.Bu nedenle dinlenmen gerekir, sana tavsiyem ilk gunden sonra 1 hafta spora gitme yanan agriyan kaslarin toparlansin yani hamligi atsin vucut.(agriyan kas calistirilmaz).Ayrica hergun spora gidilmez bu seni ileri degil geriye goturur bir gun calis bir gun dinlen ve guzel derin uyu(dinlenmek,beslenmek vb).
    Saygilar.

Son düzenleme: 29 Mayıs 2014
  4. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    bunun kolay yolu vardı aslında birden vucuttakı kaslar çalışınca vucud kısa devre oluyor ağrı oluyor 1-2 hafta ufaktan evde ısınıp öyle başlasaydın zorluk çekmezdin ama geçer 1-2 hafta sonra kaldır kaldırabıldıgın kadar ağrı sızı kalmaz .D

5. Gloton

Gloton Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Kayseri
    Teşekkürler, dün gittim spor salonuna bütün hareketleri yapabildim, aslında ağrımasına rağmen daha az zorlandım ama malesef Tam mekik hareketini yapamadım sadece,, abs leride yaptım, galiba karın kaslarımı çok zorlamısım hoca; sen o zaman mekiği yapmadan bitir dedi :), ama bugün biraz daha az zorlandım bu hoşuma gitti, karın kaslarımında böyle zorlanması normal çünkü en az 1 sene doğru düzgün karın kası çalıştırmadım hiç, fakat cumartesi gitmekle gitmemek arasında kalıyorum, 2 gün daha dinlensem hiç fena olmaz aslında. çok zorlamakta iyi değil

6. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    kendini kötü hissediyosan gitme bence 1 gün daha dinlen dinlenme gününde 40-50 dakıka yürüyüş yapsan yeterli

7. FoReVeR_S.F

FoReVeR_S.F Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bence ağırlık plakalarını düşürüp calıs programı kısa tut mekiklerin sayısını düşürürsün ama gitmek istemiyorsanda gitme sana olumsuz etki yapacaktır sonucta istemeden yapılan bir agırlık calısması sana cok birşey katmayacaktır.

Sayfayı Paylaş