hamlık nedeniyle yaşanan kas ağrıları için ağrı kesici kullanılmamalı mıdır?

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve nevrotik tarafından 15 Kasım 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. nevrotik

nevrotik Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    merhabalar, uzun süre spor yapmayıp yeniden başlandığında ya da çalışmayan kaslara yoğunlaşıp çok yüklenildiğinde sonraki günlerde oluşan kas ağrıları için (hamlık diyorum ben) hocam, kesinlikle ağrı kesici, kas gevşetici kullanılmaması gerektiğini söylüyor. sebebini sordum kullanma diyorsam kullanma dedi :) ama ben o ara diş tedavisi gördüğüm için ağrı kesici kullandım ve kas ağrılarım da hafifledi, kaslarla ilgili bir sorun mu yaratıyor, yani anlamak istediğim şey neden kullanmamamız gerektiği, sakıncası nedir, riski nedir, nelere yol açar. teşekkür ederim.

2. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Kullanabilirsin ama hissedilir derecede agriyi almaz kas gevseticiler. onun tek caresi zaman. kullanmanda herhangi bir sakinca yok bu arada

3. nevrotik

nevrotik Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    teşekkür ederim, bana "kesinlikle ağrı kesici kas gevşetici kullanmamalısın" dediği için sebebini merak ettim, evet o ağrılar tamamen geçmiyor hafifliyor sadece.
    teşekkür ederim.

4. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    Ağrı kesici enflamasyon içindir spor ağrısı laktik asitten olur. üstüne git bir haftada bişiin kalmaz ama hamlık ağrısıyla acıyı ayırman lazım acının üatüne gitme.

Sayfayı Paylaş