Hamdullah Aykutlu

Konusu 'Efsane Sporcular' forumundadır ve MK #7 tarafından 22 Eylül 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 38 üye.
  1. OdnamoK

OdnamoK Özel Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim snake88, İstanbul'a yolum düşerse inşallah gidebilirim.

2. OdnamoK

OdnamoK Özel Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    2 tane güzel resmi:

3. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
  4. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Hamdullah Aykutluğ VIDEO

Baska bir yerde bulamayacaginiz Hamdullah Aykutluğ Videosunu sunuyorum (Ayni video su an ana sayfa www.bodyforumtr.com ´da yayinda)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=obqClzL5a3Q[/youtube]

ZeusS_, CaglarYildiz, leecH ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. izzet

izzet Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    Body_Land
    estetik vucuda sahip, hicte fena sayilmaz

6. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Farklı dönemlerde 3 farklı kilo kategorisinde(orta,orta-ağır,ağır siklet) IFBB amatör dünya şampiyonu olan (eski ismiyle Mr. Universe) tek insan.
    Hacmi çok fazla olmadığı için pro anlamda müsabıklığa pek önem vermedi ama amatör anlamda daima kral oldu, ki bence pro olup dana gibi olmaya çalışmaktansa, farkını koruyarak enteresan bir rekora imza atması daha iyi olmuş.

7. OdnamoK

OdnamoK Özel Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Hamdullah Aykutluğ bir röportajında imkanım olsaydı profesyonel yarışmaarda daha iyi dereceler yapardım demişti. Ahmed Haidar'da zamanında onun gibiydi ama sonra defalarca Olympia'ya katılarak güzel başarılar elde etti. Hamdullah'ın ondan daha iyi işler başaracağı kesindi ama olmadı.

8. chıno42

chıno42 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hiçte fena sayılmaz demiş bir arkadaşımız bende ona diyorum ki: hadi ya! gerçekten mi? bak kardeş Türkiyede vg deyince akla 2 isim gelir bunlar: Hamdullah AYKUTLU ve Ahmet ENÜNLÜ.Bu spora başlarken ilk bench i degil bu nacizane insanları ögren derim çünkü; böyle komik durumlara düşmeni istemem!Bugün hala yabancı forum sitelerinde ve web sitelerinde bu insanlar enine boyuna saygıda kusur edilmeden konuluşuyor ama gel gör ki bizim dünkü b.klar ne yorumlar yapıyor neyse ya çok sinirlendim umarım Türkiye de bu sporun kilometre taşı olan insanlara saygıyı bir an önce ögrenirsiniz iyi ki varsın Hamdullah AYKUTLU.Saygılar...

9. izzet

izzet Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    Body_Land
    laflarina dikkat et
    ben o sozleri derken assagilamak gibi bi amacim yoktu
    turkiyede bende biliyorumki iyi sayilacak sinirli sayida vucutcu var
    hamdullah aykutlunun vucut u eskiden cok iyi olabilir ama suan bakildigi zaman o kadarda harika diyemeyiz bi ronnie nin bi cutler in yaninda
    ben bunlari dusunerek yazdim :x :x :x :x

10. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Hamdullah Aykutlug bir insandir, adama sövmedikten sonra insanlar istediğini diyebilirler.
    Nedir yani, adini söylerken hazırola mı geçmek gerekiyormuş?
    Ben kendi adıma, "hiçte fena değil" gibi ifade kullanmam, adamı definisyon ve kuruluk anlamında dünyada bir numara olduğunu biliyorum çünkü.
    Bu özelliği bir başkasını etkilemiyor olabilir, fiziğini beğenmiyor olabilir, bu yüzden sinirlenip ağır konuşmanın pek iyi bir ruh haline işaret etmediğini belirtmek zorundayım.
    Bazen düşünüyorumda, demokrasi bizim ülkemize hiçte uygun bir yönetim değil, zira bu gibi insanlar kendi dogmalarının dışında düşünen vatandaşlara katlanamıyor, ve maalesef bu gibi insanlar çok çok fazla.
    Hiçte fena değil lafıyla Hamdullah Aykutluğ küçülmez merak etme.
    Kraldan çok kralcılar ülkesiyiz allah canımı almasın...

11. chıno42

chıno42 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşım bende kimseyi aşagılamadım Hamdulla AYKUTLUG ' un vücudu tabi ki de ronnie ile bir degil sen eger ikisini kıyaslayıpkonuşuyorsan zaten sana cevap yazmaya degmez ama tabii ki de herkes yorum yapabilir bu son derece normal bu ülkede belli atletler var onların degerini bilmek gerekir bu insanların adı geçtimi saygılı olmak onları insan üstü varlık olarak görmek anlamına gelmezs mesala;Ahmet Enünlü,Hamdullah Aykutlu,Hakn Gümüş,Ercan demir,Yavuz oymak,Serdar Aktolga,Gürel özgür ve aklımaşimdigelmeyen digerüstadlar .Saygı bambaşka bieşyedir o yerlere gelmekkoly birşey degil emin olun mesela bu forumda gerçekten çok bilgili kişiler var ama kaç tane milli, mayo giymiş kişi var veya kaç tane müsabık atlet var?Ve son olarak acaba Hamdullah AYKUTLU YA KARŞIDA VÜCUDUN HİÇ FENA DEGİL DİYEBİLİR MİYDİN?ÇOK MERAK EDİYORUM YÜZ YÜZE:) neyse Arkadaşlar şunu hatırlatayaım bu sporda başarı sadece teorik bilgi ve para ya baglı degil saygı olmazsa olmazdır yoksa ömür boyu böyle forumlarda yazar durursunuz başkaları gibi adınızı altın harflerle yazamazsınız.Saygılarımla...

12. CENTAUR

CENTAUR Guest

Hamdullah Aykutluğ un tek kusuru çok büyük olmamaksa bırak olmaz olsun bu şekilde çok daha güzel,

Birde herif poz vermesini çok iyi biliyor yaaw, hareketlerinin ritmine akıcılığına bir bakın ne kadar profösyönelce

13. beat me

beat me Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    hacımlı olamamakla beraber cok estetik bi vücudu war super bısı ama ne yazık kı derecelerı yok yazık olmuş bu vücuda

14. izzet

izzet Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    Body_Land
    yanlis kelime kullandin :D :D

15. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Dünya üzeirndeki en iyi kalça kaslarına sahip insanlardan birisi Hamdullah... Definasyon u ve simetri parmak ısırttıracak cinsten.. ama kütle yüzünden hep arka planda kalmıs.. bu arada boyu nedir bilen war mı?

16. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    1.78 civarında olmasi lazim.
    Amator anlamda yarisma kilosu orta sikletten, agir siklete kadar oynuyordu.
    Pro olarak bence hicte fena degildi dereceleri.
    Olympia'da definisyonuyla ses getirdiği 1993 senesinde IFBB Pro showlarında iki tane 6.'lık, bir tanede 5.'lik kazanmıştı. Bence bu inanılmaz bir başarı Türk vücut geliştirme sporu açısından.
    Yani zaten IFBB amatör dünya şampiyonluklarını çocuk oyuncağı gibi 3 kere kazanması bile bize bir fikir vermeli.
    1993 yılının Flex dergisinde, definisyonu-kuruluğu için " Andreas Muenzer'i donut tıkınmasını az önce yapmış John Candy gibi bıraktı" demişlerdir.
    Biliyorsunuz John Candy aşırı kilolarıyla tanınan, sevimli bir komedyendi,rahmetli oldu 7-8 sene önce.
    Olayın tam tercümesi, "bu adamın kuruluğu ve definisyonuna kimse yaklaşamaz" olarak anlaşılabilir.
    Zira Andreas Muenzer zaten aşırı kuru bir adamdı, Aykutlug icin ondan çok daha öte demelerinden daha büyük bir iltifat olamaz.

17. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    Hamdullah Aykutlu.

[​IMG] Hamdullah Aykutlu
    1965'te doğdu. Spora 16 yaşındayken Ahmet Enünlü'yle başladı. Başladıktan 5 buçuk ay sonra Beden Terbiyesi Kupası'nda ikinci oldu. Aynı yıl Türkiye Genç Erkekler Vücut Şampiyonası'na girdi ve birinciliği aldı. 1984 yılında Genç Erkekler'de dünya ikincisi ünvanını aldı. 19 yaşında Dünya Genç Erkekler Vücut Geliştirme Şampiyonası için İsviçre'ye gitti ve ikinci oldu. Daha sonra Zürih'teki yarışmada birinci olunca Zürih'te kalma şansı tanındı ve 14 sene İsviçre'de yaşadı. 1990 yılına kadar girdiği tüm yarışmaları kazandı. 1992 Dünya Şampiyonası'nda da birinci oldu. 1997 yılında dünya ikincisi oldu. Bu sene İzmir'de yapılan yarışmada ise 90 kiloda birinci ve şampiyonlar şampiyonu seçildi. Ölçüleri ise
    Boy: 177cm
    Kilo: 90 kg
    Göğüs: 130cm
    Bel: 67 - 70 cm
    Bacak: 65 santim
    Kolu: 50 cm.

18. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    HAMDULLAH Aykutlu röportajı : Yarışmalarda bir acayipsiniz. Son haftalarda çalışmalar hızlanıyor herhalde.
    E.G.: Son dört beş hafta çok sıkı çalışılıyor, sıkı bir diyet yapılıyor.
    H.A.: Hazırlık dört ay sürüyor. Vücudun yüz birimlik yemeğe ihtiyacı varsa biz seksen yiyoruz. 20'lik enerjiyi de yağları yakarak alıyoruz. O arada çok halsiz oluyoruz. Eğer bir hafta önce gelmiş olsaydınız size cevap verecek halim olmazdı.
    * Nasıl çalışmalar yapılıyor?
    Antrenman yapıyoruz, düzenli besleniyoruz, iyi dinleniyoruz ve psikolojik olarak da hazırlanıyoruz. Biri eksik olursa başarıyı yakalayamazsınız. Benim özel hayatımda kız arkadaşımla problemim olmamalı. Bizlerle birlikte olanların bize destek olması lazım. Biraz egoist olmalıyız ki vücudumuz yüzde yüz performans göstersin.
    * Peki siz sizin gibi vücut geliştirmiş, kas içindeki kadınlardan mı hoşlanıyorsunuz?
    E.G.: Hayır. Ama mutlaka güzel vücutlu olmalı. Yanımızda şişman bir kadın iyice bozuk gözükür.
    H.A.: Hayır, o kadar kaslı olmasın ama yağsız, diri bir vücudu olması gerekir. Fiziğine dikkat eden bir kadın bana beyninin güzelliğini de gösteriyor. Hayata bakış açısını anlıyorum. Kalçası yağlı olup da bundan rahatsız olan bir kadının hayatındaki problemleri, içindeki durumu biliyorum. Kadınların kalçalarının üzerine kazak geldiğinde bana istediği kadar hayatımdan memnunum dese de ben ona inanmam. (Bu arada hepimiz benim belime sardığım hırkaya bakıyoruz). Kadın teşhircidir. Kadın standartların üzerindeyse kendini göstermek ister.
    * Peki siz bu kadar emek verdiğiniz vücutlarınızla teşhirci değil misiniz?
    Amacım teşhircilik değil ama insanların bana bakmasından hoşlanıyorum. Vücudumun bazı hatlarını kendim gördüğümde bile haz alıyorum. Allah bana 65 santim bel vermiş, ben bunu gösteririm.
    * Bu vücutlar göründükleri kadar güçlüler mi?
    Ben bugün yüz kiloyla kol antremanı yapıyorum. Bu ağırlık zamanla artıyor. Beslenmeme dikkat ediyorum. Elbette ki çok güçlüyüz.
    * Bu kaslı erkekler aynı zamanda maçolar mı?
    Bu sporda belli bir yerlere gelebilmek için çok şey yaşamış, beyninizi de geliştirmiş olmanız gerek. Akılsız insanlar bu sporu yapamazlar. Tabii biz dünya şampiyonlarıyız. Sokakta vücudu gelişmiş insanlar akıllı, maço olmaz diye bir şey yok. Ayrıca ben tatlıcıyım. İsviçre'de tatlıcılık yapıyordum. Ertuğrul da çok güzel yemek yapar. Evde yemekleri biz yaparız.
    * Peki böyle kendine bakan, güçlü, kaslı ve dediğinize göre akıllı sizlerle birlikte olan kadın sizden ayrıldıktan sonra ne hale geliyor?
    Bizimle beraber olan kadın başka erkekte aynı şeyleri bulamıyor.
    * Nasıl yani?
    Düzenli bir yaşama kavuşuyor. Uyku, yemek, eğlence anlamında... Kadın sağlığına kavuşuyor, dış görünümünü değiştiriyor, daha güvenli bir insan oluyor. Bir de kadınlar beslenme uzmanlarına gidiyor ki rejim yapsınlar, güzelleşsinler. Sizin evinizde bir erkek var ve o da bir beslenme uzmanı. Daha güzeli olabilir mi?
    * Bu vücutlar tacize uğruyor mu?
    Elbette. Sadece vücudumuz yüzünden bizimle ilişkiye girmek isteyenler oluyor. Böyle ilişkilere hiçbir zaman sıcak bakmadım ve böyle teklifleri de kesinlikle kabul etmedim. Ayrıca sadece kadınlardan değil, erkeklerden de teklifler, telefonlar, mektuplar alıyoruz. Bunlar normal şeyler ama kararlar sizin elinizde. Vücudumu hiçbir zaman sermaye olarak düşünmedim.
    * Ya siz... Siz bu kadar kaslı, damarlı, dev gibi bir vücudu güzel buluyor musunuz?
    İki at koyalım. Birisi sütçü beygiri, biri yarış atı hangisine bakarsınız?
    * Bana güzel bakanına...
    Peki şöyle düşünelim: Adale burada, estetik burada, dinçlik burada... Bu güzel olmayacak de ne güzel olacak? Göbekli bir insan mı? Ya da kaburgaları belli olan bir erkek mi? Beni onların yanına koyun. Erkek veya kadın, beni güzel bulacaktır.
    * Kendinize uygun jean falan bulabiliyor musunuz?
    H.A.: Buradaki kot sanayisi çok gelişmiş. Kendime birkaç tane pantolon almak istedim. Allah inandırsın üç gün gezdim. Yüzlerce pantolon denedim. En sonunda bir tane bulabildim.
    E.G.: Ama Avrupa ve Amerika'da bizler için üretilmiş kıyafetler oluyor. Artık Türkiye'de de bizim için kıyafet üreten spor firmaları bize hediyeler veriyorlar.
    * Takım elbise hiç giyemiyorsunuzdur? H.A.: Yaptırmak zorundayız.
    E.G.: Ben geçen sene bir ceket almak istedim. En son büyüklük 56'ydı. Ama sadece kolumun yarısı girdi. Biz de güzel giyinmek istiyoruz. Ayrıca yürürken hareket etmiş olduğumuzdan kasımız şişmeye başlıyor. Bizim kıyafetlerimiz o yüzden rahat da olmalı. Tişörtlerimiz esneyebilmeli ki sürekli değiştirmeyelim. Adalelerimiz 10 hareketten sonra büyüyor. Kıyafet de bizimle büyüyebilmeli.
    * Siz sürekli gelişiyorsunuz. Sürekli de yeni kıyafetler mi alıyorsunuz? H.A.: Şu ana kadar en az 10 gardırop değiştirdik.
    * Arnold Schwarzenegger gibi size de film teklifleri geliyor mu?
    H.A.: Keşke gelse. Ama biz yurtdışında yaşadığımız için pek olmuyor. Ama ciddi bir film teklifi gelse neden kabul etmeyelim ki.
    E.G.: Almanya'da Türk sporcuyu değil Alman'ı tercih ediyorlar.
    * Son sorum. Kadınlar sizi seks yönünden de çok kuvvetli zannediyorlar? Bu kadar vitamin, antreman, düzenli beslenme gerçekten de yarıyor mu?
    H.A.: Dünyanın hiçbir yerinde bir erkek seks gücüm kötü demez. Öyle arkadaşlar var ki kendilerinin seks güçlerinin çok fazla olduğunu söylüyorlar. Bu normal insan sabahleyin kalkıyor bir çay içiyor. Yanında bir dilim ekmek ve üç sigara... Ben sabahleyin kalkıyorum, sütler, etler, vitaminler, meyve suları. Eğer o insan belli yerlere gelebiliyorsa ben nerelere gelebiliyorum siz düşünün. Ayrıca vücut geliştirme sporu insanın vücudundaki testesteron, yani seksüel hormonunuzu da yükseltir.
    * Şimdi tüm kadınlar kocalarının salonlara gitmesini isteyecek.
    H.A.: Olsun. İnsanları bu spora özendirmek için seks alet olarak kullanılacaksa o da kullanılabilir.
    E.G.: Ama kadın da yapmalı. Benim Almanya'daki spor salonuma elli yaşında bir kadın geliyordu. Benimle çalışmaya başladıktan üç hafta sonra yeniden adet görmeye başladı.

19. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
  20. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371