hamburger neden bu kadar sağlıksız

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve durcabel tarafından 9 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. durcabel

durcabel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar. öncelikle hamburger den kastım kesinlikle dışarıdan alınan fast food türü veya hazır dondurulmuş hamburgerler değil.

geçenlerde kasaptan dana kıyma aldım. canım da böyle hamburger istedi en azından evdeki daha sağlıklıdır diyerek bilindik marka uno nun 6 lı hamburger ekmeğinden aldım. annem de kıymadan bir güzel yuvarlak köfte yaptı. ( az zeytin yağı ile tavada pişti köfteler ) neyse ekmeğin arasına koydum üzerine marul domates ( ketçap mayanoz falan katmadım ) az da pul biber 2 tane ayranla indirdim mideye. ( ayranı da az tuzlu yaptım ) şimdi o köfteyi tam buğday ekmeği ile tane tane yeseydim sağlıklı bir öğün olarak geçecekti fakat hamburger yaptığım için neden zararlı olarak algılanıyor yoksa olay ekmekte mi. veya bu tarz besinler haftada 1 falan tüketilebilir mi. kilom da ideal

boy 177 kilo 72

2. bigdream

bigdream Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    0
    Kiyma yagsiz ekmek tambugday olursa sorun olmaz isimlere takiliyoruz.disarda yapilan hamburgerler elbette zararli ama senin evde tambugday ekmege yaptığın ogunun adini soyle koyabiliriz:iki saglikli karbonhidrat kaynagi arasina konmus saglikli bir protein kaynagi ve bir kac sebze:)

Bekci ve durcabel bunu beğendi.
  3. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    olay kafamızda biraz.fast fooddan çok korkuyoruz,yağlı yemeklerden çok korkuyoruz,bir çok insan tadını hiç sevmese yediğinden hiç zevk almasa bile haşlıyor tavuguna gram yağ koymamaya çalışıyor,annesinin yaptığı mis gibi ev yemeklerini yemiyor,parça beyaz ekmek yememeye çalışıyor,pirinci-makarnayı bir ton ekstra para verip kepekli/esmer vs yiyor,gerçekten zorlana zorlana yulaf yiyor,dışarıdan hiçbir hazır yiyecek/restoran yiyeceği yemiyor.peki neden?nedir yani bu konudaki ön yargı.tamam bana gelsin desin ki trans yağ içeriyor,kalitesiz ortamda yapılıyor,aşırı miktar şeker içeriyor hadi bunları bir nebze anlayabilirim,glisemiks indeks/glikoz intolerans desin anlarım fakat aşırı derece de de bu kadar kılı kırk yarmaya gerek yok.bana denirse ki ben ekmek yiyince hemen yağlanıyorum,ben aksam yiyince hemen yağlanıyorum,yaptıgım idman boşuna gitmiş oluyor vs.işte bunlar bana aşırı derece saçma geliyor.

sonuç olarak bence hamburger zararlı falan değildir,ne idüğü belirsiz fastfood zincirlerinden yemeyin tamam,ama kaliteli yapan bir çok yerel mekan vardır ilinizce/ilçenizde.gönül rahatlığıyla tadını çıkara çıkara yemek lazım,can her istediğinde :)

Bekci ve durcabel bunu beğendi.
  4. durcabel

durcabel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    can boğazdan gelir aynen ya bu olaylar çok abartılıyor. ben zaten hayatımda ftness a gitmemiş bir insanım. omuzlar göğüs falan ergenliğimden beri kaslıdır. ve ergenliğimden beri cipsdir koladır abandım durdum. tabi zararlı oldukları için son 1 yıldır dikkat ediyorum. şu üniversiteyi halledip biraz da prof yardımı ile vücut basacam ama dediğim gibi bugüne kadar ne yulafdır ne protein tozudur hiç almadım. hep sağlıksız beslendim marifet mi değil tabi ama vücudum fitness dan çıkmamış erkek vücudu gibi. dediğin gibi çok da evhamlı olmamak lazım

Sayfayı Paylaş