Hamamotu

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve BassHunter tarafından 23 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Evet başlık size tanıdık geliyor. Problem gene kıl. Fakat konuyu araştırma yaparak açtım. Yaş 16 olduğu için lazer epilasyon seçeneğini yok sayalım. Ağdaya gelirsek çok acılı dediler fakat sorun acı değil, aşırı pürüssüz yapması. Bazı arkadaşlar başlıklı traş makinesi diyorlardı. Denedim çok memnun kalmamakla beraber son çare olarak kullanılabilir. Zira bana kılları arttırıyor gibime geldi(sık kullanmıyorum)

Asıl konu hamamotu bu konuda çok farklı yorumlar var. Memnun kalanlar, nefret düzeyinde tavsiye etmeyenler.

Anladığım kadarıyla hamamotunun olayı şu:

- Ucuz - Kullanımı kolay - Kısa süreli etkili - Kokusu iyi değil

Tavsiye etmeyen kesimden ise şöyle uyarılar gördüm.

- Kötü kokuyor - Jiletten bir farkı yok - Etkisi kısa sürüyor - Kılları arttırıyor

Sonuç olarak benim endişem ağdayla aynı etkiyi yapması (aşırı pürüssüz) ve kılları arttırması. Konu altında kullanan arkadaşlardan iyi ve kötü yanlarıyla değerlendirmelerini ve tavsiye edip/etmediklerini öğrenmek istiyorum.

2. gakkos

gakkos Üye

Beğenileri:
    637
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    tekstil
    Yer:
    istanbul
    ben kulandım koltuk altında sadece artma gözle görülür bir şekilde olmadı tek kötü şey kokusu :(... kolay kullanım ve iyi etki.

3. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    hiç affetmeyim sürekli kullanan biri olarak jiletle oranı buuranı keseceğinize hamam ptu kullanın derim..kaymak gibi ediyor tek dezavantajı kokusu oda durulandınıp çıktıktan sonra koku banyoda kalıyor hepsi o..tereddüt etmeden kullanın derim..keiflim :)....ha bu arada ilk yapanlarda ufak kabarlar olacaktır..ama geçicidir..

çerkes38 bunu beğendi.
  4. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kötü yorumlar jilet gibi çıkardığı yönünde. Ben pek kaymak gibi olma niyetinde değilim fakat etkisi iyi ise öylede gezeriz. Yaz geldi bacaklar rahatsız etmeye başladı.

Peki baharatçılardan edinebilirmiyim yoksa eczaneden mi?

5. gakkos

gakkos Üye

Beğenileri:
    637
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    tekstil
    Yer:
    istanbul
    aktarcı dediğimiz baharatcılarda bulabilirsin 1 tl lik alsan bile bir sürü geliyor ucuz bir madde :) ve sakın hassas bölgelerde kulanma ;) (demedi deme)

6. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    evet gakkos a katılıyorum ucuzdur..şöyle tarif edeyim...

çimento rengindedir tabi bu renk iki karışımın sonucudur içerisinde hamam otu ve yanlış değilsem kireç tarzı yada tam olarak kireçtir..o var...

bir yemek yada 2 yemek kaşığı daha sonra kullanmayacağınız kaşık ve tabak içine atıp su ile sıva kıvamına gelene kadar su ilave edip karıştırın...sonra duşa girip vücudu ıslattıktan sonra sıva işine başlayın....2-5 dk arası bekleyin bu arada su dökmeyin..

sonra elinizle kibarça çekin kılları göreceksinizki elinize gelmeye başlayacak...daha sonra ufaktan su dökemeye başlayın...elinizlede ovmayı ihmal etmeyin korkamyın kılları çekerken hissetmeyeceksiniz ible...

ancak genital bölgeye uygularken hacı muratın deliğe temas etmemsi iç.in önleminizi alın..

son olarak elinizde gümüş yüzük,bileklik gibi şeyler varsa mutlaka çıkartın...eğer elinizde unutursanız ve hamam otu ile temas ederse duştan sonra kapkara olur..sonra zmanla açılır rengi ama ilk rengi gibi olmayacaktır...

umarım açıklama işe yarar :D

7. yeniyim

yeniyim Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    bu hamamotunun ağır metal atıklarından imal edildiğini biliyormusunuz?

8. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    valla şöyle diim ben 29 yaşındayım ben daha ufakken hamlarda parasız verilirdi bu ve büyükler kullanırdı bunlar için duşodalarına benzer bir odada herkes sıraya girer ve yaparlardı...o zmaan lar daylarım v.s yapardı...yıllarca yaptılar...yaşalrı 65-70 arası daha kimsede bir zararını görmedim...

dediğiniz doğru olabilir o kadar incelemdim ama sonuçta yemiyoruz sürüyoruz bişey olmadı okadar yıoldır artık olcağını sanmıyorum...

görende kişielr acaba hamam otu pazarlamacsı sanacajklar beni :D

9. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Belirttiğim gibi zaten sorunum bacak bilek-diz arası fantezi yapmıyacağım :D
    Ne yani kullanan herkes memnun mu?. Başka bir yerden baktım yorumlarda bayanlar bayağı bir sövmüş ürüne. Gerçi kadınları mutlu etmekte bir zanaat...

10. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Ben aslında pek kıllı biri sayılmam ama bacak bölgem ve sırtımın bel bölgesinden biraz şikayetçiyim. Asıl amacım arkadaşın sevmediği gibi kaymak gibi olmak:) Daha önceden bayan kuzenlerimle kıl sorunumu konuşmuştum ve onlar bana ağdanın o bel bölgesi için çok fazla açıtacağını, tüy dökücülerinde jilet kadar etki edeceğini söylemişlerdi. Peki forumda başka başlıklarda da bahsedildi, tüy dökücülerin hammaddesidir bu hamamotu diye. Bunun tam olarak farkı ne? Birde Spartacus dizisinde hamamda kullandıkları bu dimi? :)
    Ben işte bacaklarımda tekrar kıllar çıkmaya başladığı zaman jiletle alınmış gibi bir etki yapmasını istemiyorum. bir yerde okudum ya forumda yada başka bir kaynaktada olabilir, bu tarz kıl çözümlerinde, kılın köküne bir müdahale olmadığı ve kılın deri seviyesi hizasından sadece tepe kısmını kaybettiği, bu durumda incelerek sivrilen kılın tepe noktası kalın ve düz bir şekilde uzayacağını okumuştum. İşte asıl problem burda başlıyor. Birde kuzende ister dene dediği için bacağımın ufak bir bölgesine sir ağda denedim ve sadece 3-4 hafta sonra kıllar eski boyuna neredeyse erişti. İşte insanın çok canını sıkıyor bu kıllar :) Lazer epilasyonda biz öğrencilere maliyetli bakalım artık :) Birde hamamotunu kaç haftada bir yenilemek gerekir? Veya önce sir ağda ile başlanıp sonra hamamotu ile devam etsek kıl kökünde bir incelme olabilir mi?

11. çerkes38

çerkes38 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sağlık personeli
    tüyleri sertleştirip arttırıyor ve hemen yeniden çıkıyor ama ağdanın acısna katlanamıyorsanız tawsiye ederim kokusu cabası tabi ;)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:36 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:33 ----------

eğer tümden kurtulmak istiyorsanız sir ağda ile alın sonrasında takip eden 3 gün boyunca karınca yumurtası yağı (15tl ) uygulayın hem kökleri incelir hemde geç çıkar 1.5 ay kadar uzar bunuda bi düşünün derim ;)

12. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    öncelikle BassHunter...

ona buna bakma sana tavisyem şu olacak İ; ahamamotunu temin et..deneem amaçlı olarak koltuk altına dene...kararını sen ver...

draft...

sende aynen koltuk altına deneme amaçlı olarak biraz kullan..ben kullanan kii yarın bile yapıcam ben gerçekten bir zararını görmedim...kullanın deneme amaçlı eğer memnun kalmazsanız kullanmazsınız zaten çok uzuc bişey...alçı gibi bişey toz haldeyken...sıkıntısı dediğim sadece kokusudur...

saatler ola :D

13. yeniyim

yeniyim Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    ne yaptın?

14. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Görüntünün hoşuma gitmeyeceğini düşünerek vargeçtim. Belki başka bir zaman.

15. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    edit.......

Sayfayı Paylaş