Hamam Otu

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve dinamik.ip tarafından 11 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    merhaba

internetten araştırdım. hamam otu diye bir şey varmış... bunu kullanan var mı ? çoğu foruma baktım. bazıları olumlu bazıları olumsuz yanıt verdiler. eğer kullanan varsa yorumlarını yazabilirler mi?

2. laneth99

laneth99 Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Ben göğsümde kullandım. Az miktarda suyla karıştırıp krem kıvamına getirdikten sonra problemli bölgeye sürüyorsun. 2-3 dakika beklettikten sonra suyla aynı bölgeyi yıkıyorsun. Tüyler yok oluyor. Ancak kullanılan bölgeyi tahriş ettiği kesin. Göğsüm adeta sivilce yuvasına dönmüştü. 2-3 kez kullandıktan sonra bir daha denemedim. Aktarlarda 100 gramı 2-3 TL civarında satılıyor. Bununla birlikte lağım kokusuna benzer bir kokuya sahip. Bu nedenle kullanacaksan bulunduğun yeri iyice havalandırman gerekiyor.

dinamik.ip bunu beğendi.
  3. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Kesinlikle çok acayip derecede pis bir kokusu var, hatta bununla alakalı bir anım var " bir gün okuldan çıktım eve doğru gidiyodum aparmana girdim acayip keskin pis bir koku var,merdiven dairesenden geçen herkes birbirinin suratına bakıyor...neyse eve girdim birde baktım koku daha fena olmaya başladı, ev arkadaşımda meğer hamam otu kullanmış vede tüm vücuduna sürmüş böyle iğrenç bir koku görmedim,evi bırakın koku apartmanı sarmıştı artık,o günü sabaha kadar bütün pencereler acık geçirmiştik", demem şu ki kullanıcaksan dikkatli olmanda fayda var...

vücutcuu ve dinamik.ip bunu beğendi.
  4. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    kalıcı olarak gidiyor mu tüyler yoksa çıkıyor mu tekrar ben ne tam gitmesini istiyorum ne de gür olmasını yani seninkiler ne durumda :) bir de ne kadar zamanda tekrar çıkıyor ?

5. laneth99

laneth99 Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Kalıcı olarak gitmiyor. Jilet mantığında çalışıyor. Tüyler kalınlaşabilir.

dinamik.ip bunu beğendi.
  6. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    :shock::shock::shock::shock: işte bu fena oldu... bir kaç sayfada okuduğumda düzenli kullanımda tüyler tamamen bitiyor demişlerdi hatta etkisini 20-25 gibi yazmışlardı neyse başka kişi yok mu kullanan

7. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    hamam otunu bildiğiniz toz kireç ile karıştırıp uygularsanız daha etkili olur, eğer fazla bekletirseniz sivilcelenme olur ama tam zamanında yıkarsanız sivilcelenme yaşamazsınız ve karınca yağı diye bi şey var aktarlarda iki üç gün bunu tatbik ederseniz daha faydalı olur.Çok fena koktuğu doğru:)

dinamik.ip bunu beğendi.
  8. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    ne kadar zamanda tekrar çıkıyor ? kullandınız mı?

9. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
  10. sessizCiglik

sessizCiglik Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    tüy dökücü gibi mi aliyor tüyleri?yani bildiginiz gibi tüydökücü jilet gibi kesiyor yani dibinden almiyor ya bu?yoksa depitak mi ne vardi önceden tüy dökücü o da lagim gibi kokarda sonra veet filan cikti hos kokan tüy dökücüler

11. BlackBurn

BlackBurn Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar
    hamam otu tozunu bundan 1.5 ay önce kullandım....
    ayagımdaki kıllarla basım dertteydi afedersin hanzo gibiydim sort giyemez duruma gelmiştim ve yasım daha 20 belki kullandıgım kortizonlu ilaçlar vardı onlardan olmustu ama artık dayanamıyodum dusunün ayagınızın üsttünde battaniye gibi bir tabaka var neyse internette gezinirken gördüm epey arastırdım Sonra yapıcam dedim ve dogru aktara gittim 1 kutu aldım 1 kutuda bir cay bardagından biraz daha büyük geldim eve üstünde yazılan gibi uyguladım biraz su karıstırıp camur haline getiriyoruz ve sorunlu olan bölgeye sürüyoruz ben deneme amaclı bacagımın cok kucuk bir bölgesine uyguladım sonra butun kutuyu sudum cevresıne 3 dk sonra sula hafif ovalayarak duruladım ve bembeyaz bir bacak :D
    baktımki güzel oluyor aktara gittim 4-5 kutu daha aldım aynı sekilde bütün bacaga sürdüm ve sonuc olarka sutun gibi bir bacak :D:D
    evet tüyleri döktügü ve jilletten iyi oldugu bir gercek...
    suan üstte yazdıgım gibi 1.5 ay oldu ve dökülen kıllar 6.7mm filan oldular ama bi o kadarda seyreklestiler...
    sana tavsiyem bu işe para ayıramam ama jilet gibide olmasın diyosan hamam otunu kulllan derdine derman olacaktır . kesin sonuc almak istiyorsan uygula hamam otunu kılllar cıkıpta 2-3 mm oldugu zaman aynı sekilde bir daha tekrarla bunu 1-2 kere tekrarladıgında hiç bir sorunun kalmıyacak emin ol....
    uygulanırkende 3-4 dkyı gecirme surdugun yerde 3-4 dk içinde durula suyla kesinlikle sert bişiyle durularken surme belki kese olabilir ama bastırmadan çunku tahriş etme olasılıgı cok yuksek yakıyor deriyi ve kabartıyor....

kısaca jiletten daha etkili maliyeti en düşük kıldan kurtulma şekli ;)
    KaL saglıcakla ;)

Son düzenleme: 14 Temmuz 2009
    dinamik.ip bunu beğendi.
  12. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    BlackBurn yanıtın için gerçekten çok teşekkür ederim... bunu uygulayınca ailenin tepkisi ne oldu ? :)

13. BlackBurn

BlackBurn Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    İlk Baslarda her beni gördüklerinde gülüyorlardı ama sonuc olarak 1 haftaya kadar onlarda alıstılar artık benimde rahatladıgımın farkına vardılar bişiy demediler ama söyle bir sey var aileden dısarı cıkarsa bu konu epey alay konusu oluyor y7ane dısarıya kacmasın bi kere ac bi kere ac göster die muhabberler dönmuyor deil :D:D:D
    ama memnun kalıcaksın buna emin oL..

dinamik.ip bunu beğendi.
  14. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    aldım deneyeceğim yorumlarımı yazacağım

15. BlackBurn

BlackBurn Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Merakla Bekliyorum Özelden dedigim gibi hemen her tarafına sürme küçük bi bölgede deneme yap bakarsın derin degişiktir yakar filan maaazallah :D:D:D

16. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    :D:D:D:D o gün deneyecektimde kısmet olmadı :D muhtemelen yarına deneyeceğim :D:D

17. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    ben değil ama arkadaşımda denedik :D :D :D gerçekten çok fena kokuyor temizledi ama yeniden çıkıyorlarmı diye bakıyorum uyarsa kendime de yapacağım :D :D

18. eflatunkelebek

eflatunkelebek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arakadaşlar gelişme varmı?

19. Samet22

Samet22 Yeni Üye

Beğenileri:
    202
    Ödül Puanları:
    0
    sir ağda yapıyorum ben, hamam otu nasıl olur? sert çıkmasını hiç sevmiyorum oöyle mi çıkar, yoksa ağdadakine benzer mi?

20. bulut99

bulut99 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    tüy dökücü kremler var onlar aynı ottan üretiliyor ayrıca alerjik etkisi çok az hem ucuz tüpü 2-3 ytl

Sayfayı Paylaş