HALTERDE DOPİNG ŞOKU HALİL MUTLU

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve hsd tarafından 25 Mayıs 2005 başlatılmıştır.

1. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    Avrupa Halter şampiyonası'nda 3 altın madalya alan milli halterci Halil Mutlu'da doping tespit edildi. görüldüğü üzere doping her yerde var halil yapmasa rakipleri yapıyor ama bu sefe zamanlamayı ayarlayamadı galiba cep herkülümüz ne dersiniz

2. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Türk sporu bir kez daha doping skandalıyla sarsıldı... Milli halterci Halil Mutlu’nun doping maddesi kullandığı iddia edildi.

TÜRK sporu bir kez daha doping skandalıyla sarsıldı... Milli atlet Tezeta Dengersa’nın doping yaptığı resmen açıklanırken, milli halterci Halil Mutlu’nun da doping maddesi kullandığı iddia edildi.

Dün akşam saatlerinde bomba gibi patlayan doping haberlerinin ilki atletizmden geldi. Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF), İspanya’nın başkenti Madrid’de mart ayında yapılan Avrupa Şampiyonası’nda 3 bin metrede 8.46.65’lik derecesiyle Türkiye rekoru kırarak gümüş madalya kazanan Tezeta Dengersa’nın (A) numunesinin pozitif çıktığına ilişkin yazıyı, Türkiye Atletizm Federasyonu’na gönderdi. Dengersa’nın (A) numunesinin analizinde, yasaklı ilaçlar listesinde yer alan bir Anabolic Steroid olan ‘Metenolon’ maddesine rastlandığı öğrenildi.

Antrenörü şokta

Milli atletin antrenörü Ertan Hatipoğlu, Dengersa’nın (B) numunesinin açılması için bugün Madrid’e gidecek. IAAF’tan gelen ‘pozitif’ haberiyle adeta şoka girdiklerini ifade eden Hatipoğlu, ‘Hiç hakkımız olmayan bir iddia ile karşı karşıya kaldık’ dedi. Hatipoğlu, şöyle konuştu:

‘Tezeta bu tip ilaç kullanmadığını bana söyledi. Bu ilacı benim vermem de imkansız. Uzun mesafe koşan üst düzey atletlere böyle maddeler verilmez. Çünkü metenelon maddesi, en az 3-4 ay vücutta kalır ve çok kilo aldırır. Bu da uzun mesafe koşucusu için son demektir. Metenolonun gıda yoluyla alındığı ihtimali üzerinde duruyoruz. Bu madde, hayvansal gıdalardan, özellikle hormonlu etlerden, diğer gıdalardan, proteinden ve kriatinden de geçebilir. (B) numunesinin analizinde ilacın miktarı belli olacak.’

Akkuş: Haberimiz yok

Tezeta Dengersa’nın ardından ikinci doping haberi Halil Mutlu’dan geldi. Mutlu’nun, 3 altın madalya kazandığı nisan ayındaki Avrupa Şampiyonası’nda doping maddesi kullandığı iddia edildi. Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş, konu ile ilgili hiçbir bilgilerinin olmadığını söyledi. Halen Dünya Gençler Şampiyonası’nda mücadele eden milli takım ile birlikte Güney Kore’nin Busan kentinde bulunan Akkuş, ‘Uluslararası Halter Federasyonu Başkanı Tamas Ajan’la burada görüştük. Bize herhangi bir şey söylemedi. Halil Mutlu gibi üst düzey bir sporcunun doping yapacağına inanmıyorum. Yarın (bugün) Türkiye’ye dönüyoruz. Orada Halil’le konuştuktan sonra gerekli açıklamayı yapacağız’ diye konuştu.

Halil Mutlu’nun bir yakını ise, milli haltercinin dopingli çıktığını doğruladı. İsminin açıklanmasını istemeyen kaynak, ‘Halil’de maalesef doping çıktı. Kasten doping maddesi almadı. Ancak, şampiyonadan önce sakatlığı nedeniyle ağrı kesici ilaçlar almıştı. Doping maddesi bu ilaçlardan geçmiş olabilir’ dedi.

Bu arada Avrupa Halter Federasyonu Genel Sekreteri Mario Caradaim’in birkaç gün önce şampiyonanın yapıldığı Sofya’ya giderek Bulgaristan Halter Federasyonu yetkilileri ile görüştüğü ve, ‘Burada yarışan birkaç sporcuda doping çıktı. Onları 10 gün içinde açıklayacağız’ dediği belirtildi.

http://www.hurriyetim.com.tr/haber/0,,sid~1@w~1@nvid~581531,00.asp

3. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    SARC dostum eklediğin makale süper sağol şeye çok güldüm ANTRENÖRÜ ŞOKTA sanki haberi yokmuş gibi belkide iğneleri bile antrenör kendisi yaptı :lol: bide vay efendim antrenör şokta boşver bal gibide kardeş doping yapmış herkes yapıyor halil ne yapsın kardeşim rakipleri kim bilir daha neler yapıyor

Sayfayı Paylaş