Halterciler neden kilo kaldırmadan önce amonyak koklar?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Üçüncü tarafından 12 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Üçüncü

Üçüncü Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Amonyak beyin açısından bir uyarıcımı? Öyle olsa doping sayılırdı.Ama bu Halterde bir teamül haline gelmiş neden?

2. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Amonyak bildiğim kadarıyla nefes yollarını açmak ve sinir sistemini uyarmak ( psikolojik olarak hazırlanmaya yardımcı olması amacıyla ) koklanılıyor.

İkinci soruya gelicek olursak her uyarıcı maddeyi doping statüsüne sokamayız tabiki.

Üçüncü bunu beğendi.
  3. DeliKadir17

DeliKadir17 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    İsteyen kokluyor halterde.

4. Üçüncü

Üçüncü Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yani bir nevi Özgüven veriyor insana .Özgüvende her işin başı oluyor tabiki.

5. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    koku sinirlerini kullanarak minik bi elektro reset atıyor beyne, oyle bir yanıyor ki hiçbir şeyi düşünemiyorsun. konsantrasyon icin kullandıklarını düşünüyorum

Üçüncü bunu beğendi.
  6. Üçüncü

Üçüncü Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Evet bencede öyle.Çünkü halter vücut çalışma gibi değil.İstediğiniz kadar kuvvetli kas yapın teknik uygulayın .Kiloyu tutamıyorsunuz(Yani çeviremiyorsunuz) Bir Filim vardı Son Samurai diye.Orada bir Amerikalı subay Alkido tekniğini öğrenir.Ama devamlı yenilir.Bir Japon kadını ona derki mücadele ederken "düşünüyorsun!" Düşünmeden mücadele et.Ama işte bu düşünce Şuuraltında oluşuyor.Onu ortadan kaldırmak gerekiyor.O zaman Amonyağın böyle bir etkis var demekki.Forumda bir "Güçlü yumruk nasıl atılır tartışması vardı.Benim kanaatımca güçlü yumruk ne Bicepsten ne tricepsten nede Deltoit Bel ve bacaktan çıkar.Hepsinin bir karışımıdır.Buda ancak düşünmeden vurmakla olabilir.Yoksa Kum torbası çalışması dahi işe yaramaz.Onun için Halterciler bu işin sırrını az çok çözmüşler galiba

7. Sabırsız

Sabırsız Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Halterde teknik çok önemlidir teknik olmadan kilo kaldıramazsınız.Salonda görüyorum kilo adama hafif geliyor ama teknik eksik olduğu için kaldıramıyor

Üçüncü bunu beğendi.
  8. Üçüncü

Üçüncü Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Senelerdir çalışıyorum.Kiloyu bir gün bir teknikle çok rahat çeviriyorum.Ertesi günde aynı teknikle çevirebiliyorum.Fakat bir zaman geliyor o teknikle rahatlıkla çevirebildiğim kiloyu ne kadar uğraşırsam uğraşayım çeviremiyorum.Belli bir süre geçtikten sonra tekrar çevirebiliyorum.Yani bu iş Benç pres basmağa benzemiyor.Onda Kiloyu zamanla çok rahat bir şekilde presleyip arttırma yapabiliyorsunuz.Ama halterle silkme yapayım derseniz olmuyor.150 kgla rahat 6 tekrar Benç yapabiliyorum fakat bir 80 kg ramı omuzlayamıyorum. Bugün yapsam yarın olmuyor.174 175 boyda 77 kg Definisyonlu bir vücut yapım var.Kollar 45 cm in üstünde bir 80 kg ramı yerden kaldıramıyorum. Buna mukabil 49 kg ağırlığına kassız bir bayan 110 kg ramı rahatlıkla çevirebiliyor?Artık saçımı başımı yolmaya başladım:)

9. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    boksörlere de gerekirse koklatılır...

uyuz , uyuşuk , durağan hallerinden kurtulsunlar diye...

ama , mecburi değil ...

Üçüncü bunu beğendi.
  10. Üçüncü

Üçüncü Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bunu bilmiyordum işte

11. Sabırsız

Sabırsız Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Esneklikle alakalı bir şey bu aslında.Halterci olarak bizim bench press yapmamız yasak,kol çalışması yapmak yasak kol çalışısanız dirsekleriniz ve bilekleriniz dönmüyebilir.Bench press ise silkme atışı çok kötü yönde etkiler

Üçüncü bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş