halterci arkadaslar varmi forumda???

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve snatcher tarafından 14 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. snatcher

snatcher Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar forumda halterle ilgili pek yazi yok eger aramizda halterci arkadaslar varsa lutfen yazsinlar kendilerine bu konuda bazi seyler sormak istiyorum, beslenmen antreman ve yas konusu hakkinda..weightlifter

2. moqqlass

moqqlass Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    neden sürekli aynı konuyu açıyorsun anlamadım anlatacak şeylerin mi var ? :D

3. snatcher

snatcher Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    ya dostum biz bu bolum kuvvet sporlari bolumu dogrumu? boyle oldugu halde bir tane bu isle ugrasan birine rastlamadim? veya powerlifting ciye? e simdi soylermisin nasil olcak? herkez ne kadar fazla bench basarim derdinde ama o farkli bir konu, kuvvet sporlari bolumundeysek halter, powerllifting, cekic atma, gurz atma vb konularin olmasi lazim, hangisi var??kafa_

4. snatcher

snatcher Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    pardon gurz derken gulle atma demek istedim, saygilar...

5. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    powerlifting ayrı
    olimpik halterci ayrı sen hangi konuda soru sormak istiyosun

6. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Googleye weigh lifting--olimpic lifting--powerlifting workout program veya training program gibi şeyler yazarsan antrenman programları bulabilirsin..Doğru biraz bu bölüm eksik kalmış tabi sebebi hepimiziz ilgilenmek yaralı paylaşımlar yapmak lazım..

7. snatcher

snatcher Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    olimpic halter konusunda sormak istedim ama valla bu isle ilgilenen pek arkadas yok yani koca forumda bunu anlayamadim..

8. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Sen ilgileniyorsun ya dostum o zaman sen araştır foruma yardımcı ol sürekli hazır birisi yazsın bende faydalanayım diyeceğine sen araştır bul bizde okuyalım..

9. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Powerlift idmanlari öyle kolay değildir ve bodybuilding calişmalarina pek benzemez.

Öncelikle sinir sistemi gelişimi daha önemlidir.

Bu yuzden powerliftingde pek fazla dinlenme olmaz. Bu sebebledirki powerlifting e baslayacak bir adam uzun zaman overtraining sinirlarinda geziyor olucaktir.

Ancak bu sinir sistemini pelte gibi yapar. 2 aylık sıkı kaldırışlarin ardindan 10 -20 gun ara verilir.

Vücut toparlandiğinda eskisinden çok fazla kuvvetli bir bedeniniz olucaktir. Bunun yaninda kas kütlesi gelisimide bonus olarak geliyor.

Powerlift herkeze göre değil bunuda burada yazalim ve cidden insanı bunalıma sürükleyecek kadarda OT ye sebep olmaktadir. İlk zamanlari böyle.

Halter ise teknik ile ilgilidir ve sinir sistemi gelişimide kesinlikle kas gelisiminden cok daha önemlidir.

Yani halter yada powerlift ile uğrasan insan sayısı cok azdır cunku çalişmalari ağirdir ve herkezin bedeni yapisi bu çalişmalari kaldırmayabilir.

Powerlifting ülkemizdede aşiri gelişmiş değildir.

Ancak Kuvvet arttirmak isteyen herkezin powerlifter gibi çalişmasi tavsiye edilebilir.

Kas kütlesinde cok yuksek bir artıs olmadan powerlift çalişmalari sayesinde inanılmaz derece sinir sistemi ve kuvvet gelişimi oluyor.

Yanliz dikkat edilmesi gereken idmanlar arasnda uzun dinlenme bırakmamaktır.

Halter konusundada aydınlanirsak sevinirim. Yurtdısında powerlift arkadasım var ve ondan cok bilgi edindim.

powerlifting tarzı çalişmanin bodybuilding sporcuları tarafından zaman zaman uygulanmasinda buyuk fayda vardır.

zoparrat bunu beğendi.
  10. snatcher

snatcher Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    guzel kardesim ben son mesajimi cadocx isimli uyeye cevap mahiyetinde yazmistim eger burasi forumsa bende yerine gore herseyi sorarim ve dahasi sormusum ve arastirmisimki gerekli bilgiye ulasamadigim icin tekrar burda soruyorum, ben zaman zaman Halil Mutlu ve turkiye halter federasyonu baskaniylada yazisiyorum ama hic birindende gerekli tatminkar cevap alamiyorum cunku sebebi su belli bir yasdan sonra sadece bu isi spor amacli yapmak istiyenlerle ilgilenilmiyor, umarim anlamissindir, yani burda senin dedigin gibi hazircilik diye birsey yok sadece bilgi alisverisi var burasi ticari bir yer degilki hazircilik olsun, konusma tarzinida yasinin genc olmasina veriyorum..

11. snatcher

snatcher Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    degerli arkadasim powerlifting aciklamalarin icin tesekkurler maalesef halterde eger musabik olmiycaksan hicbir yerden destek bulamazsin ben 13 yasindan beri bodybuilding ve powerlifitingle ilgileniyorum zaten uzun yillardir ingilterede yasadigim icin burda bu imkanlar cok fazla daha once turkiyede kaldigim donemlerde sansimi denemistim ama yasim ilerledigi icin adamlar beni denemeye bile yanasmadilar aslinda dedigim gibi alt yapim powerlifiting ve body oldugu icin cok kolay adapte olabilirim ama sorun su bide bu halter calismalari koparma ve silkme ogrenimi kesinlikle uzman biri tarafinda ogretilmeli aksi takdirde asagi bel bolgesinde tam kuyruk sokumu kisminda kalici hasarlar olusuyo iste bu yuzden burdaki arkadaslardan bilgi alisverisi talep ediyorum aynen dedigin gibi cok teknik bise sadece guce dayali degil zaman zaman turkiyedeki profesyonal haltercilerede bu konuda sorular soruyorum aama pek ilgilenen gerekli cevap veren yok yani , saygilarimla,,

12. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Sizi anliyorum. Ancak madem böyle bir amaciniz var, bu işin peşini bırakmamalisiniz.

Kuyruk sokumu omurganin en hassas yeridir bu arada. Omurga sağliği çok önemli.

Fakat disk kaymasi olması cok kolay değildir.

Bende powerlift calismalarini cok severim ve bodye baslarken adaptasyondan sonra güç arttirma programı uyguladim.

2 ay ters mekik cektikten sonra Bahsettiğiniz bölge güclenmiş oldu.

Deadlift girerken salondan inanılmaz tepkiler geliyor. Ancak benim belimde hiç bir sorun yok kaldıki bel ve sırt kaslarim inanılmaz derecede kuvvetlendi.

Ancak tekniği iyice öğrendim. İster inanın ister inanmayın gece gunduz nasıl yapabileceğimi dusundum ve hocama deli gibi sorular soruyordum. Daha olmadı forumda araştırıyordum baska salonlara gittim, kendi arkadasıma sordum.

Bakın öyle seyler olduki kücük görenler oldu. 4. ayımda deadlift girerken hiç unutmam Böyle ortalama 35-36 yaslarinda body ile uğrasmis bir abimiz benimle öylesine dalga geçtiki. Bu hareketi yaparken tekerlekli arabamı o oyunmu oynayacaksin dedi bana. İşte o anda anladimki aslinda hiç birşey gorundugu gibi değil.

Bakın burada yani çalıştıgım salonda bel fıtığı olursun, yapma belinizi kırarsınız, cocugunuz olmaz kısır kalırsın ağirliği dusurursun sakat kalirsin gibi bir cok tepki aldım ve hala almaya devam ediyorum. Ancak yapim gereği vazgeçmem.

Ancak bulundugum salonda 2 senedir calisan adamlar bile buna cesaret edemiyor.

işin şaşılacak tarafı burada işte.

Ben gidip hocama güç arttirmak istiyorum dediğimde bana tuaf baktı. Ancak su anda cok büyük destek veriyor.

Bende elimden gelenin en iyisini yapmaya calisiyorum.

bu tarz çalişmalarinda özendirilmesi gerekiyor. Cunku bunlar vücut geliştirme sporculari için çok fazla gerekli.

Haltere gelince spor salonlarinda haltere yer verilmesi gerekiyor diye dusunuyorum.

Bu salon standartlarini ve kalitesini yükseltecektir.

ancak meşakatli bir şey oldugundan ve salonlar genellikle binalara kuruldugundan tercih edilmediği kanısındayım.

13. supersport

supersport Üye

Beğenileri:
    236
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Tıp
    "Yanliz dikkat edilmesi gereken idmanlar arasnda uzun dinlenme bırakmamaktır."
    coyote, ben power da set aralarında 5 dkya kadar dinlenmeler var diye biliyordum. kasların yeniden ağır girmeye hazırlanması için. kısa dinlenmenin amacı nedir?

14. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Coyote'un kastettiği iki set arasındaki süre değil. iki antreman arası kısa tutulur powerlifting'de. vücut geliştirmedeki gibi kasa büyümesi için bir recovery süresi tanınmaz yani.

Coyote ve supersport bunu beğendi.
  15. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Tarif edildiği gibi powerliftinde kas gelişimi ilk hedef değil. O yuzden sinir sisteminin gelişimi daha önemli.

Vücudu stress altina itmek ve yenilenme suresi vermemek overtraining sinirlarinda gezmektir.

Ancak 2 idman arasinda fazla ara verilmediği takdirde vücudunuz bu rutinde sinir sistemini geliştirmiş oluyor.

2 aylık çalişmalarin ardindan 20-30 gun dinlenme verilir. Bu arada vücut toparlanir ve eskisinden oldukça kuvvetli olursunuz.

Beslenmesi body gibi değil ayrıca.

Ağir idmanlar arasinda 3-5 dakika vermek iyi oluyor tabiki.

supersport bunu beğendi.
  16. supersport

supersport Üye

Beğenileri:
    236
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Tıp
    şunu sormak istiyorum. overtraining diyorsunuz ama powercılarda oldukça iri bir vücut var. tabii göbekte iyi ama kas kjütlesi define olsalar çok adamı utandıracak kadar iyi. bu kütle nasıl yapılıyor overtrainigle?

17. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    arkadaşlar naturel sporculardan bahsetmiş sanırım , steroid alan biri için kolay kolay overtraining olmayacagını düşünüyorum

18. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Şaygıdeğer supersport, powerlifte baslayan yeni birini örnek verdim ben.

Öncelikli hedef sinir sistemi. ancak dedimki kas gelişimi beraberinde gelicektir. Gelmek zorunda.

Genellikle powerlifte yeni baslayanlarda uzunca bir dönem kas gelişmez zaten. Ancak çok yüksek miktarda enerji alımı yapıldıgı için iri bir vücuda sahip oldugu dusunulebilir. gunluk 8-9000 kalori enerji alan powerlifterlar var ve bu neredeyse bir body sporcusunun 4 kati.

Overtraining sınırlari diye bahsettim. Bu arada. İlk etapta kesinlikle geceleyin uykudan dahi sarsılarak kalkabilirsiniz. Sinir sistemi denilen olgu basit bir şey değildir ve en az kas gelişimi kadarda önemli.

Şimdi söyle dusunun 130 120 kilonun altina girmek basit bir iş değildir yeni baslayan biri için powerliftingte.

Ancak yeni baslayan bir sporcuyu dusunelim. Biz bu adama adaptasyon programi yapiyoruz. Kaldıki adamın her yeri öylesine ağrıyorki. 10 gun ağri ceken insanlar var. Cok komik kilolarla cok guzel kas kütlesi artiyor baslarda.

Şimdi aynı şekilde powerlifte yeni baslayan birini dusunelim ve aradaki farkı gorelim.

Adamlarin kas kütlesi iyi gelişiyor ancak bu onların amaci değil en nihayetinde verilen mesajda buydu zaten.

Ancak bir bb sporcusu kadar dikkat etmediklerinden ötürü güzel ve alımlı bir vücutlarının olması zor.

istisnalar dısında.

supersport bunu beğendi.
  19. TornadoTR

TornadoTR Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Ben Halterciyim Snatcher size yardımcı olabilirim

20. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    halterci ve powerlifting ci arkadaşlar
    genel kültür olsun diye bilgi amaçlı flexorun yaptığı bigi ilk 3ay programı veriri misiniz

Sayfayı Paylaş