halı saha maçım var defans - orta saha oyuncusu taktiği

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve boksbody tarafından 3 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    merhabalar halı sahada maç oynayacağım arkadaşlar ısrar etti turnuva var kıramadım
    3-4 yıl önce bazen oynuyordum ama futbolumu pek beğenmezlerdi, şimdi defans veya orta sahada oynayacağım

şimdi halı sahayı iyi bilen arkadaşlardan iyi bir defansçı veya orta sahacı için sizlerin taktiklerini öğrenmek istiyorum

2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Abi halı sahada düzenli idman yapan birisi olarak bileklere çok dikkat et. Sakatlık çok oluyor zeminden dolayı. Düşecek veya kayacak olucaksanda çok fazla dik açıyla düşme.

Onun dışıdna halı sahada bende kötüyüm :)

rockybalboa7 ve boksbody bunu beğendi.
  3. F35

F35 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    Eğer kondisyonun yoksa nefesini ve patlama gücünü çok iyi ayarlaman lazım öncelikle yoksa yığılır kalırsın sahanın ortasında.. halı sahada aslında her zaman yetenek ve oyun zekası çıkar ortaya .. tek pas ve forvet oynayacak kişiye uzun paslar her zaman sonuç getirir, kalıplı bir kişi olduğunu düşünerek karşı takımdan son adama hep yanında olmaya çalış bu şekilde kademe yapmanda zorluk çekmessin ve enerjini boşa sarfetmemiş olursun ..

4. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Evet bende yukarıdakine eklicek olursam bende çok halı maçı oynuyorum ve genelde defans ve defansif orta saha olarak boy ve cüsse her zaman avantajdır defans için.

iyi yer tutmak gerekiyor ve oyunu en çok takip etmesi gereken mevki oyunu okumak ve tahmin etmek gerekiyor. rakibe yakın durmak ve rakip hamle yapmadan hamle yapmamak gerek topu almak için. Hafif yan durmak işi kolaylaştırıyor birde fizik bile caydırıcı olabiliyor.

ben 95 kiloyum 182 boyum var ama çok ağır değilimdir bacaklarım güçlü olduğu için çok iyi oynarım maçlarda :D

5. k.b.

k.b. Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    rakip takımın ileride oynayan oyuncusuna yakın dur topu aldırmamaya çalış
    o değil hadi bodyforum olarak bir halı saha maçı yapalım?

6. WadeFB

WadeFB Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    53
    kusursuz bir sag bek olarak; :D

topa basma, topla sana dogru gelen rakibin onunde dur.

7. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Valla futbolldan anlamam ama teamplay mantığım çok iyidir.Bizde nadir böyle ayda 1 arkadaşlarla toplanır oynarız , mevkim bellidir defans , hız konusunda rakip forvet tecrübe ve hız barındırıyorsa işin zor ama 2 veya 3 lü yapılan defanslarda biz baskıyla işi bitiriyorduk. 3lü defansta oyunda hep üstünüz takımın oynatıcı taktik önemli , biz baskı öncelikle oynardık , oyun kurucuyuda defansın ortasının ilersine alırdık.

8. jkdo

jkdo Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Universite
    Yer:
    Denizli-ist
    Bence birinci sart pozisyon alman iyi olucak hem gelen oyuncuyu hemde pas atma ihtimali olan bolgeyi kolayca marke edebilecegin bi durum olusturucan.mudahale yaparken kararli olman lazim bole kic bas kivirmalariylailgilenme rakibinin topa mudaleni yap birde energy saving yap cok nadir cik

9. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Hepinizin yorumlarını dikkate aldım ve başarılı oldum sağolun
    En hoşuma giden şu oldu uzun süredir oynamadığımdan hamlık olur sanmıştım ama hiç olmadı
    Bb faydalarından

jkdo bunu beğendi.
  10. BODYBULDER

BODYBULDER Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Muğla
    bence en güzeli telden yararlanarak geçmek.Kim nasıl oynuyor bilmiyorum ama taç kullanmadığımız için defansa uzun paslar geldiğinde bizim kaleye doğru 45 derece meğil alıp rakibede bir nevi sırtımı dönerim oradan kaleciye pas bırakırım özellikle sahanın yanal olarak geniş olmadığı düşünülürse iyi taktik.teke tek çalıma kalırsam da hemen vücutla faul yapma isteğim olur :D neden bende bilmiyorum
    İyi forumlar,,İyi eğlenceler

Sayfayı Paylaş