1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

hakan90 4.ayım 173boy 75kg yaş 19

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve AxiboY tarafından 14 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    yorum için sağol ibrforevers inş. daha güzel olacak herşey daha yolun başındayım yaza kadar düzenli çalışacağım yazın kilo kaybetmemek için 1-2 ay bırakmayı düşünüyorum hem kasları kandırmak amaçlı seneye bu zamanlar daha güzel olacak inş.

ercan41 bunu beğendi.
  2. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    elimde gulutamine whey + creatine var şuan glutamin ve wheypro kullanıyorum ve glutamin sabah kalkınca whey protein idman öncesi ve idman sonrası birde idman snrası glutamin alıyorum böyle kullanmamda bir sakınca varmı sabahta mı whey pro alsam kalkınca?yardımcı olacak birisi varmı

ercan41 bunu beğendi.
  3. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73

yağ diyince neden akıla sadece mide geliyor? vücut sadece orada mı yağ tutuyor? kollarda göğüste omuzda kalçada bacakta hiç mi yok? kasın üstü yağ ile kaplı olduğu zaman adale hatın belirgin görünmez ... senin kütlen iyi fakat belirgin değil buda kas tabakanın üzerinde yağ olduğunu gösteriyor.

ben ürünleri kastederekte niye parçalı değilsin demedim ayrıca üründen ürüne fark var ve bazı ürünler parçalanmasını sağlar calısma sistemi ile değiştirilerek.

bu sporda herşey beslenmedir yediğin içtiiğindir bunu biliyor olmalısın calısma o kadar büyük role sahip değildir.

4. CosaNostra

CosaNostra Üye

Beğenileri:
    191
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir - Karşıyaka
    Bir etmeni yüceltirken , diğer etmenin içine etmeye gerek yok.Çalışmanın o kadar büyük etmene sahip olmadığını düşünüyorsan çok büyük yanılgı içindesin.Bizler boşuna mı antreman sistemlerimizi sürekli olarak değiştiriyoruz?Boşuna mı en iyi antreman kombinesini bulmaya çalışıyoruz?Beslenme çok çok çok önemlidir orada hem fikiriz ama çalışma sistemin düzgün değilse istediğin kadar beslen sonuç alamazsın.2'si birbirine bağlıdır.Biri olmadan yada eksik olduğunda diğerinin önemi kalmaz.

ercan41, MJAM27 ve AxiboY bunu beğendi.
  5. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    Gelişim ve kilo alman gercekten güzel o kadar yağlıda gözükmüyorsun ama bel'ine dikkat et inceltmeye çalıs .

AxiboY bunu beğendi.
  6. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73

19 yaşındasın bir kaç yıldır yapıyor olsan dahi nasıl sürekli antreman değiştiriyorsun ben hocama bakıyorumda 17 yıldır aynı idmanı yapıyor. bu işte vücudu geliştiren beslenmedir bunu destekliyede antremandır. antreman + beslenme değildir beslenme + antremandır

7. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    ya senin hocan işi bilmiyor yada sen yanlış bilgiler öğreniyorsun çalışma programı en azından 2ayda bir değişmeli kasları kandırmak ve gelişim açısından ayrıca beslenme önemli tabiki ama çalışma ondan daha önemli art niyetli biri olmadığını düşünüyorum ama forumu biraz araştırmalısın bence yanlış bilgilerle yol kat etmeye çalışma seni rencide etmek için yazmıyoruz bunları sana sadece biraz daha forumu araştır

ercan41 bunu beğendi.
  8. MJAM27

MJAM27 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    CALCİUM
    Akıla sadece mide gelmiyor tabikide, zaten yağ oranının vucuda dagılmış olması onun için bir şans bence sadece midede toplanmış olsaydı vermesi daha zor olacaktı. tüm vucuda yayılmış bir yag ve çokta fazla degıl zaten hesaplasanız yaklaşık15% yağ oranına sahip olan hakan90 arkadaşımız 17% e kadar çıkıp bulk olarak sonra bir definasyonla süpersetlerle parçalamaya girerek parçalı bir vücuda sahip olabilir. insanlar amaçları doğrultusunda çalışma yapar. herşeyin plan programını yapar sonra işe başlar bu sporda herşey beslenme değildir. !!!!
    3 şey vardır :
    * Sürekli değişen yoğun antrenman programı
    * Antrenman programına birebir uygun kaliteli beslenme
    * Yeterli Dinlenme süresi
    Bu Kurallar disiplinli bir şekilde uygulandığı sürece VG tam manasıyla Hayatınızın bir parçası olmuş demektir ve buda sizi amacınıza ulaştırmaya yeterlidir.

19 yaşında birinin kaç yıldır bu sporu yapması onun sürekli antrenman programını değiştirmemesi gerektiğinimi gösterir ? Antrenman programı her ay değiştirilmedir çünkü kaslar bir süre sonra alışır. ufak bir örnek Şöyleki bir ay boyunca sürekli 1.gün gögüs önkol çalışırsan vucud 2. ay alışır hmmm bugun gögüs önkol çalışıcam zaten der o yüzden kasın o lafını dedirtmemek için kasa bir şok etkisi vermek gerekir böylece antrenman programı değiştirilir kaslar daha güzel şoklanır ve gelişim hızlanır. Senin 17 yıldır aynı antrenman yapan hocan kim bilmiyorumda bence yanlışın var 17 yıldır bu sporu yapan biri hiç işin üstadı olmuştur eger kendını gelıstırmısse ki geliştirmiştir bir şekilde. Bu arada 17 yıldır sen o hocanın yanındamıydın ? sürekli her antrenmanda aynı şekilde çalıştığını nerden biliyorsun ?

SAYGILAR..

ercan41 ve AxiboY bunu beğendi.
  9. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    umarım bu sporu, spor olarak görür, çalışır ve sürdürürsünüz... yani geçici bir heves olmaz inşallah çünkü yeni nesil olarak bu sporda uğraşacak kişilere ihtiyaç var...

10. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    atesli_body öyle bi konuşmussun gören yaşlı bir kurt sanacak henüz 17 yaşındasın seni rencide etmek için yazmadım yanlış anlama sporu heves için değil sağlıklı yaşam güzel görünüm için yapıyorum ve bırakmaya şimdilik bir niyetim yok.Gittiği yere kadar gideceğim bir problem çıkmadığı sürece istediğim görünümü kazandıktan sonra sadece vücudumu korumak ve şeklinin bozulmaması için devam edeceğim

ercan41 bunu beğendi.
  11. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    :) yaşlı bir kurt değilim ama küçüklüğümden beri bu spora meraklıyım, okuyorum, gözlemliyorum gerçi sağlık sorunlarından ötürü istediğim gibi aktif değilim fakat yine de bir yerinde olmaya çalışıyorum bu sporun...

bir çok kişi bb olmak değil fitnes yapmak yani yapısını korumak... gerçi bu devirde bb yapmakta kolay değil malum gelir-gider, ekonomik durumlar...

ercan41 bunu beğendi.
  12. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    bu sporun diğer adı zengin sporudur zaten ne kadar bütcen varsa o kadar iyi olursun ama ek besin kullanamaya gücü olmayanında spor yapmayacağı anlamına gelmez gelişim elbet olacaktır sabır gerektiren bi spor..Geçmiş olsun bu arada inş. istediğin yerşere gelirsin..

13. CosaNostra

CosaNostra Üye

Beğenileri:
    191
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir - Karşıyaka
    Total'de 1,5 yıldır bu sporun içindeyim.Antremanlarımı , bölgelere göre ya sırasını yada hareketleri olmak üzere her 4 veya 6 haftada bir değiştiririm.17 yıldır aynı idmanı yapan bir hocan varsa bu benim değil onun bilgisizliğidir yada vücut geliştirmek gibi bir amacı yoktur.Daha fazla off topic'e çekip saptırmadan dediklerimi iyice anlamalısın önce.Antreman o kadar önemli değildir beslenmeye önem ver deyip , 2 mesaj sonra vücudu geliştiren beslenme destekleyen antremandır demen 2 mesajındaki tutarsızlığı gösterir.Antremanda harcadıklarını beslenme ile yerine koyarsın.İlk mesajımdada dediğim gibi bir etmenin önemi belirtirken , diğerkini yere vurmanın anlamı yok.

Burada insanların emeklerini yorumlarken 2 kere düşünün , yorum yapmış olmak için değil faydalı olmak için yorum yapın.

AxiboY bunu beğendi.
  14. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    CosaNostra çok güzel yerlere değinmişşin sadece yorum yapmak için yorum yapılıyor bir önceki mesajla bir sonra ki mesaj birbirini tutmuyor nedeni ise arastırmadan kulaktan dolma bilgileri yalan yanlış aktarma ve yanlış olduğunu 2-3 kişiden duyunca diğer mesajda tutarsızlık oluyor herkez herşey bilecek diye birşey yok ama bilmediği konu için de kulaktan dolma bilgilerle insanlara yorum yapmak ne kadar mantıklı bilemiyorum..

ercan41 bunu beğendi.
  15. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73

Evet her söylediğiniz doğru haklsınız. Bu arada hocamında türkiye şampiyonlukları var. o yüzden bilgisiz evet .. :)
    Siz kendinizi bilgili sanıyorsunuz aslında biliyorsunuz fakat doğru değil yanlışları sizinle tartışıp beyin cimnastiği yapıcak değilim.

Son düzenleme: 10 Mart 2010
  16. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    scoobz türkiye şampionu olmak herşeyi bilmek anlamına mı gelir? tamam biliyordur bilmeside gerekir bilmiyorsa sporu bıraksın zaten kaç yaşındasın da 17 senedir aynı programı uyguladığını açıklıyorsun bize ? bugün hocana sor programı ne kadar sürede değiştirmem gerekir diye 17 yıl mı dicek sana 2 aydan 2 aya mı dicek ? :) bencede beyin cimnastiğine gerek yok kafanı yorma bu konulara sadece araştır biraz

ercan41 bunu beğendi.
  17. MJAM27

MJAM27 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    CALCİUM
    Şu anda salonumda eskiden dereceleri olmuş bir insan var ama nasıl olmuş ?? adam hareketleri bile bilmiyor. Abi dedim nasıl becerdin sen daha hareketleri bile tam bilmıyorsun. Adamın agzından çıkan " Abi 2.5 ay birşey verdiler bana, çalıştım bende 2.5 ay sonra kendimi tanıyamadım. Ama sonra Bir ton sağlık sorunu yaşadım" bu senin hocan için geçerli değil sadece bir örnek...

18. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73

haklısın öyle.

19. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Ya soylemeden edemıcem..

Sen bı kere 18 yasında degıl mısın, hocanın 17 yıldır ne yaptıgını nerden bılebılıyorsun?..

Saka gıbı ya.. Hanı senın yazdıklarına farkettıysen cevap bıle vermıyordum hıc bu mesaja kadar ama artık kendını de astın..

55 kılosun kılo almaya calısıp alamıyorsun 7-8 aydır, kolum 28 cm dıyorsun ama sonra her konuda bırılerıne sureklı onerı hatta program ayarlamalar..

Hele su "haklısın oyle" , "kral sensın" tarzı yorumlarda yayılmadı mı mjacksonwithus (stonebabybody) yuzunden, ıyıce komıklestı burası..

AxiboY bunu beğendi.
  20. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    teşekkür ederim fakat astım hastasıyım...

bb konusundaki söylediklerinize katılmıyorum... bu sporun doğduğu yerlerden olan amerika ve fransada bb zengin sporu olarak tanımlanmaz... hatta amerikada bb tarihi açıdan hangi kesimin yaptığını biliyorsunuzdur...

sizede başarılar...

Sayfayı Paylaş