Haftaya VGye başlıyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve DevrimYılmaz tarafından 30 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. DevrimYılmaz

DevrimYılmaz Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar
    abilerim haftaya vg ye başlıyorum çok merak ettiğim şey var yaşım 15 boyum 170
    amacım göbeğimi eritmek azcıkda kas yapmak

düzenli bir çalışmayla güzel bir beslenmeyle göbeğimi eritip çok azda olsa kasların gözükmesini sağlamak ne kadar zaman alır ?

göbek erittikden sonra amino asit almak zararlımıdır ve çok yardımı olurmu

ayrıca boyumun kısa kalmaması için hangi tür ağırlık çalışmamalıyım ?
    ayrıca terimleri bilmiyorum 3x12 nedir mesela ? şimdiden çok teşekkür ederim ;
    iyi akşamlar

2. HamzaYüksel

HamzaYüksel Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Vucut agirliginda calisirsan boy uzaman durmaz.dumbellere fazla yuklenme.mekik ve sinav oneriyorum. 3 x 12 demekde : 3 set her sette 12 kez o hareketi uyguluyacaksin demek.ne kadar zamanda gobek eritirim diyorsan duzenli calismayla kisa zamanda eritirsin.benden bu kadar basarilar..

Admin1 ve DevrimYılmaz bunu beğendi.
  3. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Öncelikle bu spora başlamakla güzel bir karar vermişsin tebrik ediyorum :)

öyle bi vücut 3-5 ay alabilir tabi bu birazda sana bağlı önce kardiyo ile başlamalısın kardiyo demek biraz daha fazla hareket kalp ritmini arttırma ile yağ yakımını hızlandrmak demek.Kardiyo sıkıcıdır kosu bandı olsun bisiklet olsun ama önemli olanda bunu basarmaktır.

Yaşın 15 çok gençsin o yuzden cok fazla ağır kaldrma hafif ağırlıklarla çalış boyunda uzasın istiyorsun çnkü.

Bu yaşta suplementlere bulasma bence protein tozu,amino asit,creatin vs,

3x12 de = 3set 12 tekrar demektir.Her setin arasında yaklasık 2dk lık dinlenme zamanı olur ve her set 12 tekrardan olusur.

Admin1 ve DevrimYılmaz bunu beğendi.
  4. Jacoburak

Jacoburak Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul,beykoz
    kardeşim göbek sorun değil yaşın genç erir o cardioyla yani koşu,bisiklet vs gibi şeylerle erir sanırım fit olmak istiyosun hafif bi program yazar sana hocaların 3x12 de 3 set 12 tekrar demek..bu arada amino asit demişsin supplement kullanımına ilk 4 ay başlamaman yararına olur çünkü vücudun ilk dönemlerde supplement ihtiyacı yok ama sen alırsan paranı dışarı atmş olursun o sana kalmış bişey boy içinde fazla endişelenme squad,leg press gibi hareketler boyu etkiler zaten sanada o programları vermez hocan başarılar..

5. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Çok güzel bir yaşta başlamışsın eritirsin merak etme fast foodtan uzak dur. :)

6. DevrimYılmaz

DevrimYılmaz Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim boy konusundaki endişem kapandı artık seneye buraya fotoğraflarımıda eklerim :D
    tekrardan teşekkürler iyi akşamlar

Admin1 ve ErcinTT bunu beğendi.
  7. shaun

shaun Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bir şey sorucam arkadaslar.. ben de 19 yasındayım 1.90 boyum var. allah tipi mipi tam vermişte vucut yok işte :D bende evde kendı capımda başladım .. kosu bandı dambıl vs aletler var .. yanı vucutumun her yerini calıstırıcak alet erdavat var .. boyum yerinde ve omuzlarım cok genış ama 70 kiloyum.. şişmeye ihtiyacım var arkadas.. ne tür supplementler kullanmalıyım .. cok ayrıntılı olarak yazarsanız size minnettar kalırım .. teşekkürler ..!

8. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ilk başlarda suplemente gerek yok.
    @flexor'un yeni başlayanlar için antreman programı topiğini oku, güzel ve bilinçli bir başlangıç yapmış olursun

Admin1 bunu beğendi.
  9. shaun

shaun Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

xxxxx supplement ler işe yarıyor ya xD ama ne dozda kulanıcam :S creatin krbnhdrt protein felan .. yogun calıstıgım ıcın supplement kullansam fena olmaz yani xD gunun 12 saati işteyim xD

Son düzenleyen: Moderatör: 4 Aralık 2010
    Admin1 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş