haftasonları sabah erkenden açık dövüş salonu arıyorum

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve visnekompostosu tarafından 28 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. visnekompostosu

visnekompostosu Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar haftaiçinde akşam saatlerine sarkan spor zamanımı haftasonları erkenden gidip hallederek kendime ayırmak istiyorum.Birlikte dövüş sporları çalıştığımız bir arkadaşım var. Acaba sabah erkenden açılan ve bize salonunu kullandırabilecek (tabii ki makul ücretlerle :) ) salon bilen var mıdır?

Ha yazmayı unuttum, Kadıköy ile Bostancı arası bir yerde olması gerekiyor.

2. erlik

erlik Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yazar
    Keşke yardımcı olabilseydim, ama galiba kendi mekanın (ev garajı vs.) yoksa biraz zor.
    Kadıköy'ü pek bilmem ama aynı problemi ben de yıllarca yaşadım. Hadi güç kuvvet antremanlarını insan eve ya da parka bahçeye taşıyarak sabah çalışabiliyor ama mücadele çalışması için mutlaka salon gerekiyor.

Dışarda savunma sanatı çalışmaya kalksan sabahın köründe bile gelen geçen meze olur, hatta belki sırf bu görüntüye alışık olmadığından polis gelir karışır.

Yurt dışında pek çok salon sabah altıda açılırken bizde herhalde talep az olduğundan (uykumuz kıymetlidir) devlet dairesi kadar olup dokuzda açılan vg salonu bile ne yazık ki çok az.

3. Gokhang

Gokhang Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Spor salonları kişiye özel değil grup halinde ders verir(Uzakdoğu sporları eğitiminde)

Grup halinde ders yapmak içinde mantıklı bir saatte ders olur. Haftasonu üstelikte sabahın erken saati hiçbir grupla ders yapılamaz.

Yurtdışı örneği verilmiş,ancak uzakdoğu sporlarında dersler sınıf halinde işlenir.Yani tek kişilik sınıfta uzakdoğu sporu öğrneilmezki kime saldıracaksın? kimi partner yapacaksın?

4. erlik

erlik Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yazar
    Sparring yapmak icin sinif degil tek partner yeter. Sorulan soru da bu yonde.
    Ve evet, uzakdaogu sporu olmasi sabah erken acilmasi icin engel degil, her hocanin oglene kadar uyuyup dojoyu aksam ustu acmasi gerekmiyor.

5. Gokhang

Gokhang Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    :) Sabahın köründe yataktan kaldıracağınız hocaya ne aidat vermeyi planladığınıza bağlıdır olay. 50 lira aidatı bile hocam indirelim şunu param yok diyen altyapıda, hocanın sabahın köründe kalkıp gece 11-12 ye kadar salonda dikilmesi beklenmemeli.Avrupa ve amerikadaki gibi devlet desteği ile salon ve ekipman almıyorlar,tam tersi Türkiyede salon işletmek isteyene devlet engel olmak için elinden geleni yapıyor,malzeme almak için alınan malzemenin nerede ise 2 katı faiz borcuna girip banka kredisi yada leasing kullanıyorlar.Sonrada 3000 dolarlık koşu bandını 50 lira için pazarlık yapan elemana emanet etmenin stresini yaşıyorlar.

İlgili arkadaşın talebi ne olursa olsun,Türkiyede genel çalışma sınıf olarak yapılmaktadır, çalışan ve okuyanların mesai ve ders saatleri sonrası antreman yapılması dünyanın her yerinde aynı bir uygulamadır.Kişiye özel uygulama yapılması için salonun sahibi ile konuşulması daha mantıklı olur.

Günümüzde sadece uzakdoğu sporlarında ders veren spor salonu sayısı çok azdır.Bu salonlarda, bir değil birden fazla branşı bünyelerine alarak ekonomik açığı kapatmaya çalışmaktadır.Mesela haftada 3 gün judo 3 gün karate bayanlara aerobik vs... bunlar haricindeki salonlar genelde body-fitnes salonudur,ayrı bir alanda haftada 3-4 günlere bölünmüş uzakdoğu sporları çalışmaları olur.Ve bu salonlar genelde sabah erken saatlerde fitness çalışmaları için açılır.Uzakdoğu sporları çalışılan kısımlar boş durur.Böyle bir salon bulup sahibi ile anlaşmakta bir alternatiftir.

erlik ve emregunes bunu beğendi.
  6. visnekompostosu

visnekompostosu Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Keşke istediğim şeyi okumuş olsaydın :) Evet açık da pek çok salon bulduk ki bu salonlar dojo ya da kwon sa değillerdi.Yine çok zor bulunacağı ima edilen fitness salonları idi. Stüdyolarında idman yapıyoruz. Arzu eden arkadaşlar da olursa buyursunlar hep beraber yapabiliriz idman.

Gokhang bunu beğendi.
  7. Gokhang

Gokhang Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,salon bulmanız güzel şey hayırlı olsun.

Ama ben yazdıklarınızı dikkatli okumuştum. Bakın yukarda konu başlığı olarak "...dövüş salonu arıyorum" yazıyor. Hal böyle oluncada tabiki yorumlar dövüş salonu üzerine olacak.

Sabah erken saatlerde açık fitness salonu bulabileceğinizi ve salon sahipleri ile anlaşmanızı önerdiğimede dikkat ediniz.

İyi çalışmalar. :)

8. visnekompostosu

visnekompostosu Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Doğru söylüyorsunuz benim hatam.Teşekkürler, çalışmalarımıza da bekleriz.

Sayfayı Paylaş